Góry w Polsce

Ta niewielka osada w sezonie turystycznym zmienia się w tętniące życiem letnisko. Bliskość Tarnicy i Połoniny Caryńskiej, gęsta sieć szlaków turystycznych oraz wyjątkowa atmosfera panująca w Ustrzykach sprawiają, że każdy może spędzić tu czas w atrakcyjny sposób. Choć stałych mieszkańców jest tu niewielu, noclegi można znaleźć bez problemów. Kuszą schroniska oraz gospodarstwa agroturystyczne, dzięki którym można w tym pięknym zakątku spędzić wyjątkowy urlop.

Gdzie leżą Ustrzyki Górne?

Ustrzyki Górne położone nad potokiem Wołosatym w Bieszczadach, (województwo podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska) przy granicy z Ukrainą.

 

 

 

 

Co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Ustrzyki Górne nie zachwycą turystów cennymi zabytkami, za to oferują wyjątkowo malowniczą okolicę. Przed wyruszeniem na górskie szlaki warto odwiedzić tutejsze Muzeum Turystyki Górskiej, w którym można zapoznać się z historią turystyki w Bieszczadach. Ustrzyki Górne oraz sąsiadująca z nimi miejscowość Wołosate są traktowane przede wszystkim jako doskonałe punkty wypadowe w góry. Popularnym celem wypraw jest tu Połonina Caryńska, na którą najlepiej wybrać się z Ustrzyk. Wołosate jest z kolei punktem wyjściowym na Tarnicę (1346 m n.p.m.), Halicz oraz Rozsypaniec. To najpiękniejsze szczyty, jakimi mogą oczarować turystów polskie Bieszczady. Atrakcyjnym celem wycieczek jest też Bukowe Berdo oraz słynny „Worek Bieszczadzki”. Każdy, kto zdecyduje się na wycieczki po tym terenie, będzie mógł liczyć na moc wrażeń oraz na możliwość podziwiania niezwykłych widoków.

Address : Radius :