Góry w Polsce

Pensjonat Tatry

Tatry wielu z nas kojarzą się przede wszystkim z Zakopanem. Jednak każdy, kto uwielbia górską przyrodę, ciszą oraz spokój, wie, że zimowa stolica Polski z roku na rok staje się coraz mniej atrakcyjną propozycją na urlop. Gdy chcesz jednak wyruszyć właśnie w tym kierunku, zatrzymaj się w innej miejscowości – Kościelisku. To właśnie ta perła wśród Tatr jest dzisiaj coraz częściej odwiedzana. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę?

Kościelisko to niewielka wieś podhalańska, która położona jest kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego. Często określana jest jako brama do Tatr Zachodnich czy serce Podhala. Kościelisko położone jest u podnóża Pasma Gubałowskiego, w Rowie Kościeliskim, a jego dzielnica Kiry dochodzi do Doliny Kościeliskiej w Tatrach. W przeszłości znajdowały się tutaj liczne osady pasterskie, tak zwane „polany” – stąd też wzięła się potoczna nazwa miejscowości: Polany. Dzisiaj Kościelisko to duża wieś o charakterze wypoczynkowym, która zapewnia swoim gościom wyjątkowe widoki, bliskość przyrody i jest świetnym miejscem wypadowym do wielu wycieczek.

Atrakcje zimą i latem

W Kościelisku nie można się nudzić – ta podhalańska miejscowość oraz jej okolice obfitują w najróżniejsze atrakcje, dzięki którym można spędzić swój czas aktywnie zarówno zimą, jak i latem. To również świetny kierunek na wypoczynek razem z dziećmi, ponieważ dla nich także przygotowano tutaj wiele ciekawych propozycji.

Zimą zapraszają doskonale przygotowane trasy narciarskie z nowoczesnymi wyciągami. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim kompleks narciarski Polana Szymoszkowa, gdzie znajduje się również kąpielisko geotermalne czynne w sezonie letnim, oraz centrum narciarko-snowboardowe w Witowie, gdzie działa szkoła znanej polskiej sportsmenki Jagny Marczułajtis. Poza stokami na narciarzy czeka także aż 10 kilometrów ratrakowanych tras biegowych, dostępne są także atrakcje w postaci kuligów, psich zaprzęgów czy skuterów śnieżnych.

Także i latem Kościelisko i okolice zachwycają mnogością atrakcji. Oczywiście, najwięcej turystów przyjeżdża po to, aby odwiedzać wspaniałe zakątki Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przemierzać piękne górskie szlaki. Dolina Chochołowska, Droga pod Reglami, Morskie Oko, Staw Smreczyński czy Giewont oraz spływ przełomem Dunajca to tylko kilka propozycji. Na uwagę zasługują także miejsca do wspinaczki, liczne trasy rowerowe oraz wyjątkowe zabytki Podhala, między innymi Chałupa Sabały, Kaplica Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej czy Muzeum Tatrzańskie.

Gdzie przenocować w Kościelisku?

Kościelisko jako miejscowość wypoczynkowa oferuje gościom pełną gamę noclegów. Gdy zależy ci przede wszystkim na komforcie, wybierz Pensjonat Tatry. To zaciszne miejsce z dala od codziennego zgiełku – oferuje wygodne pokoje, także dla osób niepełnosprawnych, a także szereg udogodnień – wyżywienie i ogólnodostępny aneks kuchenny, kameralne mini SPA, atrakcje dla dzieci, prowadzi także gabinet masażu i rehabilitacji.

Address : Radius :