Góry w PolsceWakacje trwają, a Ty wciąż nie zaplanowałeś gdzie wybrać się na nadchodzący wielkimi krokami urlop? A może potrzebujesz weekendowego odpoczynku w samotności lub też radosnego wypadu z rodzinką w góry? Z pewnością, któraś z tych opcji idealnie pasuje do Ciebie, tak więc pozwól sobie przedstawić przepiękne, malownicze miejsce w którym ziścić się mogą plany na najlepsze wakacje.

Szczawnica, miasto położone w dolinie potoku Grajcarka na terenie Beskidu Sądeckiego to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów i kuracjuszy miejscowość na spędzenie wymarzonych wakacji. Różnorodność atrakcji, powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Głównym atutem jest położenie blisko granicy ze Słowacją. Można ją przekroczyć udając się na półgodzinny spacer wśród górskich widoków i krajobrazów, które ucieszą oko nawet najbardziej wymagającego turysty.

Przede wszystkim na uznanie zasługują liczne szlaki turystyczne przeznaczone do spacerów, ale także na wycieczki rowerowe. Polecamy odwiedzić malowniczy wąwóz Homole, pospacerować Parkiem Dolnym i Górnym. Będąc w tym miejscu nie wolno też ominąć Rezerwatu Białej Wody. Ciekawie wytyczone dróżki pozwalają na aktywny wypoczynek zarówno dla osób starszych jak i tych, którzy mają więcej siły. Zachęcająco jest również dla dzieci, które po drodze spotkają wiele płynących strumyków i nietypowych miejsc do zabawy. Dla fanów wycieczek rowerowych dużym plusem będzie fakt, że w ciągu nie długiej wyprawy można wiele zobaczyć, nie ma nudnych dłużących się tras. Trasy i szlaki rowerowe w Szczawnicy, zdecydowanie zaskakują różnorodnością.

Kolejną dużą atrakcją, jaka sprowadza turystów w to miejsce są spływy kajakowe. Jest to zdecydowanie aktywność polecana dla całej rodziny. Trasa ma około 13 kilometrów. Miejscowi górale zachęcają nie tylko osoby zaawansowane w kajakarstwie, ale także początkujących. Dostępne są wypożyczalnie sprzętu i możliwość wykupienia lekcji z instruktorem.

Brakuje Ci adrenaliny? Masz ochotę zrobić coś ekstremalnego, żeby po powrocie z urlopu pochwalić się znajomym? Co roku olbrzymią ilość turystów sprowadza tu rafting. Co to jest rafting? To ekstremalny spływ pontonem. Zdecydowanie polecany dla odważniejszych turystów, którzy nie boją się spotkania z rwącym Dunajcem, a także pragną wyjątkowych wrażeń.

Dużo tu również miłośników jazdy konnej. Powodem są wspaniałe szlaki wycieczkowe i niezapomniana atmosfera Szczawnicy. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, w okolicy znajdują się liczne stadniny w których wykupisz lekcję u profesjonalistów. Świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi!

Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem spokoju, kochasz wylegiwać się nad wodą i patrzeć w chmury, a przy tym oddychać świeżym górskim powietrzem zapraszamy na ryby! Szczawnica jest jednym z popularniejszych w Polsce obszarów wędkarskich, nie trudno tu spotkać dużego pstrąga potokowego czy lipienia.

Szczawnica to idealne miejsce również dla kuracjuszy, którzy pragną podreperować swoje zdrowie nie tylko świeżym powietrzem, ale także skorzystać z uzdrowiska jakimi dysponuje okolica. Znajdują się tu pijalnie wód oraz jeden ze sławniejszych w Polsce i Europie kompleks sanatoryjny. Zapraszamy więc seniorów, a także chętnych na zdrowotny i wypełniony licznymi atrakcjami wypoczynek.

Szczawnica noclegi to kompleks wielu hoteli w których turyści odnajdują spokój po aktywnym całodziennym wysiłku. Z uwagi na duże zainteresowanie, zarezerwuj miejsca dla siebie i swoich bliskich już dziś! Baza noclegowa Szczawnica jest obszerna, a miejscowi gospodarze wyjątkowo gościnni. Zapraszamy!

Address : Radius :