Góry w Polsce

Krok po kroku zbliża się Majówka 2019. W tym roku można zaplanować sobie długi weekend zaczynając wolne już w środę - wystarczy jedynie wziąć wolny czwartek z pracy. Jest wiele różnych sposobów na spędzenie weekendu majowego: niektórzy odwiedzają rodzinę, inny wybierają się na city break w granicach Unii Europejskiej, a jeszcze inni decydują się na wyjazd nad polskie morze lub w góry. Jako, że Bałtyk w maju jeszcze nie sprzyja morskim kąpielom, polecamy ten pierwszy ciepły i wolny weekend spędzić w Karkonoszach. Bez względu na to, czy wybierzemy się tam we dwoje, z rodziną, czy z przyjaciółmi, wyjazd z całą pewnością będzie należeć do udanych.

Pogoda na spacery

W góry można wybrać się przez cały rok, jednak trzeba się liczyć z różnymi warunkami, Zimą jest to przede wszystkim atrakcja dla narciarzy, którym nie straszna śliska nawierzchnia ani połacie śniegu. Miłośnicy wspinaczki powinni raczej odpuścić sobie wówczas górskie wędrówki, które bez odpowiedniego ekwipunku oraz przygotowania mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Latem góry są oblegane przez tłumy turystów, którzy koniecznie chcą zdobyć najpopularniejsze szczyty: w Tatrach jest to przede wszystkim Kasprowy Wierch i Giewont, w Łysogórach Łysica, a w Karkonoszach Śnieżka. Można się wtedy spodziewać nawet kolejek na szczyt! Ponadto latem pogoda bywa zmienna i zaskakująca. Oprócz niesamowitych upałów można się wówczas spotkać z ulewą a nawet burzą. Dlatego góry warto odwiedzić pomiędzy tymi porami roku, a więc wiosną lub jesienią, kiedy warunki pogodowe są nieco łagodniejsze, a szlaki nie są przeludnione.

Karkonosze

Najwyższe pasmo Sudetów jest popularnym miejscem docelowym dla miłośników polskich i czeskich gór. Zdobycie Śnieżki to dla wielu osób pierwsze spotkanie z polskimi szczytami poza Kasprowym Wierchem! Karkonosze należą do najcenniejszych rezerwatów przyrody na świecie według UNESCO, a Karkonoski Park Narodowy obejmuje ścisłą ochroną ponad 2 tysiące hektarów wyjątkowych terenów z rzadką florą i fauną. Wybierając się do Karpacza, a więc miasta o dużej popularności wśród turystów, można także poznać wiele innych lokalnych atrakcji i w ten sposób urozmaicić swój wyjazd.

Solo, w parze, lub rodzinnie

Wyjeżdżając samemu lub z drugą połówką można wybrać miejsce noclegowe oferujące coś więcej niż noclegi. Dla aktywnych dużym plusem z pewnością będzie strefa Wellness & Spa, w której można wypocząć po długim dniu wędrówek i wspinaczki. Oferta jacuzzi czy masaży pozwoli wypocząć mięśniom w kameralnej atmosferze, co wprawia w doskonały nastrój. Jeśli natomiast wyjeżdżamy z rodziną, będzie liczyć się przede wszystkim komfort pokoi oraz hotelowa restauracja oferująca śniadania i inne posiłki. W jednym i w drugim przypadku polecamy hotel w Karpaczu Mercure Skalny Karpacz, który jest doskonale zlokalizowany blisko ciekawych atrakcji oraz wejść na szlaki. W obiekcie jest także możliwość wypożyczenia rowerów, co pozwala poznać nie tylko najbliższą, ale i dalszą okolicę. Zachęcamy do sprawdzenia pakietów specjalnych na Majówkę i wakacje - warto rezerwować już teraz, kiedy ceny są korzystne i miejsca wciąż dostępne.

Materiał zewnętrzny