Góry w Polsce

Polańczyk

Klasyczny wyjazd w góry to równie klasyczne dwie główne atrakcje: narty zimą i wędrówki latem. Niewielki Polańczyk przełamuje te stereotypy ukazując całe piękno Bieszczad w zupełnie nowej odsłonie, która urzekła i z pewnością urzeknie niejednego turystę. Nie trzeba być fanem sportów zimowych czy całodziennego spacerowania po niewysokich, ale czasami wymagających górach, aby spędzić tu fantastyczny urlop.

Klasyczny wyjazd w góry to równie klasyczne dwie główne atrakcje: narty zimą i wędrówki latem. Niewielki Polańczyk przełamuje te stereotypy ukazując całe piękno Bieszczad w zupełnie nowej odsłonie, która urzekła i z pewnością urzeknie niejednego turystę. Nie trzeba być fanem sportów zimowych czy całodziennego spacerowania po niewysokich, ale czasami wymagających górach, aby spędzić tu fantastyczny urlop.

Polańczyk zachwyca zimą


Co wyróżnia tę z pozoru niewielką górską miejscowość na tle innych kurortów obleganych zimą? To nie tylko bogata oferta noclegowa w połączeniu z ciekawą, tematyczną ofertą atrakcji i rozrywek dla osób w każdym wieku. To również ogromna zaleta tego miejsca, jakim jest cisza, spokój, przyjemna atmosfera, mniejszy tłok i znacznie większa prywatność oraz komfort wypoczynku, którego nie znana się w dużych miejscowościach turystycznych. Zimą Polańczyk zaprasza turystów zainteresowanych całą gamą sportów zimowych, narciarskich, snowboardowych, którzy cenią sobie zróżnicowane trasy zjazdowe, niskie ceny karnetów i swojską, niemal rodzinną atmosferę na stoku. Wieczorami w knajpach, barach i regionalnych karczmach czekają tańce na dechach w rytm lokalnej muzyki, pyszne potrawy rodem z bieszczadzkich przepisów oraz możliwość spróbowania rodzimej śliwowicy. Dla osób niechętnie bawiących się na stokach otworzone są lodowiska w centrum miasteczka a także kilka ciekawych atrakcji, w tym muzeum, amfiteatr i leżące niedaleko zapora nad Soliną, cerkiew prawosławna, cmentarz żydowski, zamek Kmitów.

I zaskakuje latem


Do klasycznych letnich atrakcji, czyli wędrówek górskimi szlakami – w większości łagodnymi, spokojnymi i łatwymi do przejścia – dochodzi też szereg innych, mniej oczywistych, za to równie fascynujących. Polańczyk to bowiem nie tylko dostęp do Bieszczad, ale również leżącego tutaj Jeziora Solińskiego (zbiornika retencyjnego), na którym zbudowano aż cztery wyspy. Do dyspozycji gości odwiedzających miejscowość są:

  • plaże,
  • wypożyczalnie sprzętu wodnego,
  • boiska do piłki plażowej i siatkowej,
  • kompleksy sportowe,
  • stadniny koni,
  • a oprócz tego trasy spacerowe i punkty widokowe na Bieszczady.

Dodatkowo sam Polańczyk zyskał pod koniec XX wieku status miejscowości uzdrowiskowej, dlatego jest świetną alternatywą wakacyjną i urlopową dla osób pragnących podratować swoje zdrowie czy odzyskać siły po męczącym roku. Bogata baza noclegów agroturystycznych pozwala spędzić ten czas na łonie przyrody, z dala od zgiełku wielkich miast, hałasu, ciągłego biegu, pośpieszania, nerwowości i stresu.

Całoroczna oferta noclegowa


W Polańczyku na gości czeka ponad 1500 miejsc noclegowych. To ogromne zaplecze pozwalające przyjąć taką liczbę turystów, by nie dopuszczać do tłoku na szlakach górskich, stokach czy plażach przy jeziorze. Same noclegi w Polańczyku (polecane oferty na meteor-turystyka.pl/noclegi,polanczyk,0.html) dostosowane są cenowo do oczekiwań klientów, wymagań rynkowych, ale również możliwości finansowe przyjeżdżających gości. Dlatego mają oni do dyspozycji przede wszystkim kwatery prywatne oraz noclegi w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i willach często połączonych z licznymi atrakcjami kosmetycznymi, w tym SPA. Goście przyjeżdżający kamperami lub pragnący nocować pod namiotem bez problemu znajdą wygodne miejscówki blisko centrum. Ceny noclegów utrzymują się na podobnym poziomie w okresach szczytu turystycznego (zima i lato), natomiast w pozostałych okresach spadają nawet o 1/4. Turyści ceniący zasobność swojego portfela mogą wybrać się tutaj późną wiosną lub wczesną jesienią, oszczędzając na noclegach i nie tracąc nic z ich jakości oraz dostępności do wszystkich atrakcji.

Wyjazdy zorganizowane


Ze względu na swoją spokojną atmosferę i stosunkowo niskie porównaniu z innymi miejscowościami górskimi ceny noclegów, Polańczyk jest często wybierany jako cel wyjazdów zorganizowanych. Z uroków uzdrowiska korzystają zarówno dzieci (uczniowie) na wycieczkach szkolnych (zielone szkoły), obozach młodzieżowych, jak i dorośli, którzy przyjeżdżają tu w ramach imprez integracyjnych z pracy lub uczelni. Noclegi Polańczyk są w stanie bez problemu obsłużyć nawet duże, kilkudziesięcioosobowe grupy. Czekają na nich również liczne atrakcje tematyczne: zimą kuligi prowadzone w prawdziwym, staropolskim stylu góralskim w konnych zaprzęgach; latem z kolei grille, ogniska i wycieczki tematyczne po okolicznych atrakcjach. Planując wyjazd grupowy lub organizując go dla znajomych i przyjaciół warto wziąć pod uwagę tę niepozorną miejscowość, w której nie tylko świetnie się wypocznie, doskonale będzie się bawić, ale i pomoże swojemu zdrowiu wrócić do normy.