Góry w Polsce

Zakopane nie zaczyna się na Krupówkach, ani nie kończy na szczycie Giewontu. Stolica Tatr może dostarczyć znacznie więcej nietypowych wrażeń, jeśli tylko spojrzymy na nią z innej perspektywy i wykorzystamy to, co oferuje ona najlepszego.

 

Schodzenie z utartych szlaków oraz pobyt w hotelu, który jest nie tylko miejscem na nocleg, ale przede wszystkim źródłem inspiracji i nowych doświadczeń mogą sprawić, że wakacje w Zakopanem wyprzedzą marzenia i pozwolą odkryć nieznane dotąd oblicze tak dobrze znanego w Polsce miasta. Oto kilka pomysłów na to, jak sprawić, aby wakacje w stolicy Tatr okazały się inne niż wszystkie.

Zejdź z turystycznego szlaku

Tętniące życiem Krupówki, niewysoka Gubałówka i ostro pnący się ku chmurom Giewont to największe atrakcje Zakopanego, które dzięki swojej popularności urosły do rangi symboli stolicy Tatr. Miasto ma jednak także mniej znane, choć nie mniej ciekawe oblicze, skrzętnie ukrywające się poza turystycznymi szlakami. Wystarczy tylko zajrzeć pod jego podskórną tkankę, w której tętni bogata tradycja regionu, odkryć miejsca, jakich próżno szukać w przewodnikach i poznać zapomniane dzieje ośrodka. Do mniej oczywistych, choć bardzo atrakcyjnych punktów na planie miasta należą m.in. zabytkowe wille, które wyróżniają się nie tylko zachwycającą, zakopiańską architekturą, ale i bogatą historią. Ich doniosłym przykładem są domy literatów: willa Harenda, którą zamieszkiwał Jan Kasprowicz czy willa Oksza należąca kiedyś do rodziny Makuszyńskich.

Odkryj nietypowe miejsca z historią w tle

Innym z zakopiańskich zabytków, który turyści często pomijają, jest Villa Marilor - okazały pałac z początku XX w., kiedyś znany w całej Polsce z nietypowej architektury, budzącej zachwyt wśród przyjeżdżających do Zakopanego. Obiekt przez lata zmieniał funkcje od prywatnej posiadłości przez elegancki pensjonat po Liceum Plastyczne. Teraz ponownie będzie oferował wypoczynek gościom odwiedzającym stolicę Tatr. To w nim w nadchodzącym sezonie zimowym 2019/2020 zostanie bowiem otwarty hotel 5-gwiazdkowy Nosalowy Park Zakopane. Dzięki niemu Villa Marilor zyska blask, jakim jeszcze nie świeciła oraz nowe życie. Wraz z nią ożyje także zaklęta w jej murach historia dwudziestolecia międzywojennego - okresu, w którym pałac przeżywał szczyt swojej świetności jako salon towarzyski goszczący wybitnych przedstawicieli świata polityki, sztuki i kultury.

Zrelaksuj się w holistycznym Spa inspirowanym tatrzańską naturą

Po intensywnym zwiedzaniu i długich górskich wędrówkach, gdy organizm potrzebuje szybkiej, dogłębnej regeneracji, wymarzonym pomysłem wydaje się relaks w Spa. W Polsce wiele hoteli jest wyposażonych w strefę odnowy biologicznej, jednak tylko nieliczne kuszą niestandardową ofertą, która może dostarczyć nowych wrażeń. Spa zaprojektowane w sposób niekonwencjonalny, według nowatorskiego, spójnego zamysłu będzie można znaleźć w eleganckim hotelu Nosalowy Park. Autorskie, holistyczne NABE SPA to wyjątkowa przestrzeń, którą przenikają żywioły natury, niosące pełne odprężenie, regenerację i pielęgnację. Taka koncepcja tej strefy harmonizuje z naturalnym sąsiedztwem hotelu, w którego tle rozciągają się górskie szczyty, a wokół znajduje bukowy park.

Zachwyć się naturą

Nie sposób uciec w Zakopanem przed naturą, ale też trudno sobie wyobrazić, by ktoś mógł chcieć się odciąć od czerpania pełnymi garściami z możliwości odpoczynku, jakie oferują Tatry. Zdobywanie szczytów i podziwianie majestatycznych gór jest w tym miejscu doświadczeniem niemalże obowiązkowym. A gdyby tak i je uczynić mniej banalnym? W tym celu można przemierzyć rzadko uczęszczane szlaki górskie prowadzące do mniej popularnych dolin, np. Doliny Lejowej czy Za Bramką, wdrapać się na szczyt niewysokiej Antałówki lub rozpocząć dzień od spojrzenia na górską scenerię z prywatnego ogrodu na najwyższym piętrze hotelu. Takim widokiem będą mogli się cieszyć goście połączonych z ogrodem apartamentów w Nosalowym Parku, choć i z innych pokoi nie zabraknie zapierających dech w piersiach widoków. Nie mniejszy zachwyt wzbudzi także ich wnętrze inspirowane eleganckim stylem art deco i fantazyjną secesją oraz podszyte dyskretnym luksusem, który uczyni pobyt w Nosalowym Parku niezapomnianym doświadczeniem.

Wybierz hotel, który wyprzedza oczekiwania

Tylko obiekt, który dostarczy wrażeń nie mniejszych niż odkrywanie piękna natury i podążanie śladami historii, może sprawić, że wakacje staną się wyjątkowym czasem. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na wyszukaną estetykę i nieszablonowe podejście do kwestii wypoczynku. Poszukać miejsca “z duszą”, w którym będzie można się poczuć jak u siebie i pozostać sobą. Taki cel przyświecał twórcom Nosalowego Parku, którzy postawili nie tylko na zapewnienie gościom komfortu, ale też ukazanie im Zakopanego z nieznanej strony oraz zaprezentowanie lokalnej tradycji i historii w nietuzinkowy sposób. Jak widać, stolica Tatr ma do zaoferowania znacznie więcej niż spacer po Krupówkach, wejście na Gubałówkę czy zdobycie Giewontu. Wykorzystaj to!