Góry w Polsce

W górach można ciekawie spędzić czas, jedni postawią na aktywność, inni na podziwianie widoków, spora grupa osób przyjedzie tam po to, by poznać kulturę oraz tradycje. Wiosna, lato, jesień, zima – każda pora roku dobra jest na wizytę w Tatrach, choć według wielu ta ostatnia przyciąga najbardziej. Trudno nie zgodzić się z faktem, że ma w sobie coś szczególnego. Górskie szczyty „ubrane” w biel robią ogromne wrażenie.

Podczas zimowego wypoczynku na Podhalu warto uwzględnić w harmonogramie wycieczki popularną, wprawiającą w doskonały nastrój atrakcję. Kulig widokowy Zakopane – takimi właśnie ofertami należy się zainteresować.

Rozmaite opcje

Firm zajmujących się organizacją przejażdżek saniami jest niemało. Górale umieją zadbać o swych gości i mają świadomość, że są oni wymagający, dlatego robią co mogą, by umilić wypoczynek i zachęcić do powrotu.

Niektórzy wybierają kuligi dzienne, ponieważ wolą w towarzystwie promieni słonecznych obserwować otoczenie i odkrywać niezwykłe zakątki. Mijane w pędzie lasy, łąki, górskie szczyty pokryte solidną warstwą białego puchu wywołują zachwyt. Inni natomiast znacznie bardziej wolą udać się na przejażdżkę, gdy zapadnie zmrok. Panuje wtedy niepowtarzalna atmosfera, na którą mają wpływ nie tylko gwiazdy połyskujące na atramentowym niebie, ale także trzymane w dłoniach pochodnie. W ciemności wszystko jest zagadkowe, a widoki, jakie ukazują się oczom urzekają. Opcja – kulig Zakopane wieczorem - godna jest uwagi. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

Przejażdżki często połączone są z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak np. spotkanie z gawędziarzem, sztucznie ognie, degustacja tradycyjnych dań, ognisko, czy biesiada góralska. Nie ma więc mowy o tym, by uznać, że kulig, to nuda!

Pomysł na zimowy relaks

Zimą jest wiele okazji do choćby krótkiej podróży. Od wakacyjnych wojaży mija kilka miesięcy, jesteśmy przytłoczeni obowiązkami, codzienną monotonią. Brakuje nam energii do czegokolwiek, a rano najchętniej nie wychylalibyśmy głowy spod kołdry. Tęsknimy za latem, słońcem, kolorowym otoczeniem. Zamiast narzekać na zimę, widzieć tylko jej minusy, lepiej znaleźć kilka wolnych dni, zaplanować podroż na Podhale i solidnie odpocząć. Zmiana otoczenia dobrze wpłynie na nasze samopoczucie i nastawienie.

Święta, sylwester, ferie z pociechami – warto oderwać się od rzeczywistości, spakować walizkę i ruszyć w miejsce, które przyniesie relaks oraz masę dobrej zabawy. Wspólne chwile z bliskimi są bezcenne, a wiadomo, że na co dzień trudno o nie. Wieczorne przejażdżki saniami docenią też zakochani. Tatry posiadają wiele zaczarowanych, romantycznych zakątków. Kulig w Zakopanem w walentynki, to świetny sposób na wspólne spędzenie święta zakochanych, a ilość ofert miło zaskakuje, więc zaplanowanie wypadu z drugą połówką nie jest żadnym wyzwaniem. Na stronie www.chocholowska.pl znajdziemy oferty od sprawdzonego organizatora z wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu kuligów.

Odrobina wyobraźni, a wypoczynek na pewno zaliczymy do udanych, zabierzemy ze sobą do domu miłe wspomnienia i wrócimy co codziennych obowiązków z nową energią. Z chęcią też przypominali sobie będziemy wszelkie szczegóły oraz sytuacje z podróży. Śmiechu nie zabraknie!