Góry w Polsce

Szklarska Poręba to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Wiele osób wraca tu zarówno latem, jak i zimą, korzystając z orzeźwiającego klimatu i znakomitych warunków do uprawiania wielu różnych sportów. W związku z dużą ilością turystów, w miejscowości dostępne jest mnóstwo propozycji noclegowych: między innymi apartamenty w willach, kwatery prywatne czy pokoje w hotelach. Które z nich są najbardziej komfortowe?

Jakie atrakcje czekają w Szklarskiej Porębie na wypoczywających?

1. Szklarska Poręba - idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok

2. Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie i okolicach

3. Noclegi w Szklarskiej Porębie: apartamenty rodzinne, wille i wiele innych

Szklarska Poręba - idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok

Szklarska Poręba jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w polskich górach. Turystów przyciąga tu sprzyjający zdrowiu, alpejski klimat, świetne warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportowych oraz liczne wydarzenia kulturalne. Miejscowość słynie również z wydobywanych w pobliskich rejonach minerałów, które można nabyć w wielu sklepikach z pamiątkami lub obejrzeć w muzeum. Szklarska Poręba dysponuje bardzo rozbudowaną i różnorodną bazą noclegową, w skład której wchodzą między innymi apartamenty w willach, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne, hotele czy ośrodki SPA.

Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie i okolicach

Okolice Szklarskiej Poręby stanowią doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, biegania, jazdy na nartach oraz wielu innych sportów. Znajdują się tu między innymi liczne szlaki spacerowe, trasy rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności, dużo stoków narciarskich i mnóstwo tras dla narciarzy biegowych - w tym słynna Polana Jakuszycka, gdzie co roku odbywa się Bieg Piastów. Wyjątkowy klimat sprawia, że te rejony stanowią doskonałą propozycję urlopową dla osób cierpiących na choroby płuc, tarczycy oraz układu krążenia. Oprócz tego, w pobliżu Szklarskiej Poręby można również zwiedzić wiele interesujących miejsc, takich jak zabytkowa huta szkła, ogród Ducha Gór, Muzeum Ziemi JUNA, Galeria Szkła Artystycznego, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Energetyki, Ogród Rzeźb, Młyn Świętego Łukasza czy Osada Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów. Natomiast miłośnicy piękna przyrody z pewnością nie mogą ominąć takich cudów, jak głaz Chybotek, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki lub punkt widokowy Złoty Widok. Dla najmłodszych także znajdzie się tu wiele niezwykłych atrakcji - można wśród nich wymienić chociażby Dinopark, park rozrywki Esplanada, wystawę klocków LEGO czy park linowy Trollandia.

Noclegi w Szklarskiej Porębie: apartamenty rodzinne, wille i wiele innych

Szklarska Poręba dysponuje bardzo szeroką bazą noclegową. Dostępne są tu między innymi apartamenty w willach, kwatery prywatne czy hotele. Apartamenty na wynajem w Szklarskiej Porębie to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, małżeństw czy grup znajomych: gwarantuje ono wygodne zakwaterowanie, dużą ilość dostępnej przestrzeni i większą niż w pokoju do wynajęcia prywatność. Szczególnie godnym polecenia rozwiązaniem są wille w Szklarskiej Porębie Norweska Dolina - aparthotel w Szklarskiej Porębie. Jest to kompleks unikalnych architektonicznie, luksusowych kwater położonych w najbardziej malowniczym zakątku miejscowości. Dlatego jeżeli nie wiesz jeszcze, jak spędzić tegoroczne ferie, willa w Szklarskiej Porębie może być doskonałym pomysłem dla ciebie i twojej rodziny.