Góry w Polsce

Wydawać by się mogło, że jeśli wyjeżdżamy na wypoczynek w góry, to oczywiste, że chcemy tych gór jak najbardziej doświadczyć – zdobywać kolejne szczyty, przemierzać kilometry szlaków i napawać się niczym niezmąconą górską przyrodą. Ale to nie jedyny sposób na spędzenie wakacji w tym zakątku kraju. Jak zatem zaplanować rodzinny pobyt w górach, by każdy był zadowolony i jak najwięcej skorzystał na wyjeździe?

 

Rowerowo i rodzinnie

Nie ma wątpliwości co do tego, że urlop warto spędzić aktywnie. Dla wielu z nas to jedyny czas w roku, gdy naprawdę mamy możliwość zaznać aktywności fizycznej i świetnie się przy tym bawić – zwłaszcza gdy na co dzień prowadzimy raczej siedzący tryb życia. Wycieczki rowerowe są doskonałym pomysłem, który na pewno przypadnie każdemu do gustu. Łatwiej i szybciej przemieszczać się rowerem niż pieszo, a do tego zdecydowanie przyjemniej niż samochodem czy komunikacją miejską. Poza tym rowerem dojedziemy niemal wszędzie.

Możemy zabrać ze sobą własne rowery lub skorzystać z oferty wypożyczalni, których w miejscowościach turystycznych – zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – nie brakuje. Jeśli przebywamy na urlopie z małymi dziećmi, bez trudu możemy wypożyczyć rower ze specjalnym fotelikiem lub przyczepką. Koszt takiej atrakcji nie jest wygórowany, a dzięki temu naprawdę przyjemnie możemy spędzić dzień.

 

Piesze wycieczki dla każdego

Pomimo tego, że będziemy w górach, nie musimy od razu iść do szczytu. Górskie miejscowości same w sobie mają swój urok. Nie brakuje w nich rozmaitych atrakcji i zabytków. W ogóle nie musimy wyznaczać sobie konkretnego celu, ale po prostu iść przed siebie, gdzie nas nogi poniosą i na ile sił starczy, by cieszyć się otaczającymi nas górskimi widokami.

Jeśli natomiast za „punkt honoru” stawiamy sobie wyprawę w góry, pamiętajmy koniecznie o tym, że nie musimy od razu wybierać trudnego i długiego szlaku. W licznych górskich zakątkach na dany szczyt prowadzi wiele dróg, w tym tych łatwiejszych, którym sprostają nawet początkujący. Wybierając się na górską wędrówkę, sprawdźmy wcześniej prognozę pogody i cały czas uważnie patrzmy w niebo – pogoda w górach lubi się zmieniać błyskawicznie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Zadbajmy także o odpowiedni zapas picia, jedzenia oraz o odzież na zmianę.

 

Czas na relaks

W górach czas w sposób aktywny można spędzać nie tylko na szlaku. Warto wybrać miejsce noclegowe, które zapewni moc atrakcji dla rodziny – także tych wewnątrz obiektu, z których będzie można skorzystać w czasie niepogody. Z punktu widzenia rodziny z dziećmi jedną z najważniejszych atrakcji jest oczywiście basen. Dzieci uwielbiają wodę i mogą spędzać w niej długie godziny… Swobodny dostęp do basenu sprawi, że najmłodsi nie zaznają nudy i frustracji. Równie ważnym punktem jest pokój zabaw – idealnie, jeśli w miejscu tym do dyspozycji gości oddani są profesjonalni animatorzy czasu wolnego, którzy zatroszczą się o bezpieczeństwo dzieci, podczas gdy ich rodzice zechcą skorzystać z innych atrakcji, jak np. zabiegi spa.

Te i wiele innych atrakcji w swojej ofercie posiada Hotel Arłamów położony malowniczo w górskim otoczeniu, u wrót Bieszczad. Z każdej części hotelu rozpościerają się bajeczne widoki na Góry Słonne i Pogórze Przemyskie. Na miejscu znajdują się m.in. stadnina koni, pole golfowe i strzelnica. W tym miejscu nie ma szans na nudę nawet wówczas, gdy pogoda nie dopisze!

Kontakt: Arłamów 1, 38-700 Ustrzyki Dolne, tel. 13 443 10 00
Oferta wakacyjna: www.arlamow.pl/wakacje-w-gorach-z-dziecmi