Góry w Polsce

Hotel w Szczyrku

Szczyrk to popularny kurort turystyczny leżący na terenie Beskidu Śląskiego. Położony u podnóża gór Skrzyczne i Klimczok, w dolinie rzeki Żylicy. Oferuje doskonałe warunki do wypoczynku o każdej porze roku. Ze względu na długie trasy narciarskie najczęściej oblegany zimą, ale i latem warto spędzić w nim urlop. Dlaczego? I jakie atrakcje czekają na przyjezdnych?

 

Idealne miejsce na aktywny wypoczynek

Miasto ma świetnie przygotowaną infrastrukturę pod piesze i rowerowe wycieczki. Przez Szczyrk biegnie kilka ciekawych szlaków turystycznych oraz kilkanaście tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Obecne są także koleje linowe i wyciągi, którymi można dostać się na Skrzyczne. Zaplecze usługowe realizują trzy duże ośrodki sportowo-rekreacyjne” Centralny Ośrodek Sportu, Beskid Sport Arena oraz Szczyrk Mountain Resort. Co jeszcze? W mieście działa Stajnia Eliksir, gdzie można skorzystać z jazdy konnej. Nie brak też parków linowych, wypożyczalni sprzętu sportowego, boisk i kortów tenisowych (dostępne w miejscach noclegowych i przy wspomnianych ośrodkach sportowych).

Piękne miejsca do zwiedzania

Gdzie okiem nie sięgnąć, rozpościera się malownicza górska panorama. Widokom towarzyszy błoga cisza, spokój i niepowtarzalny klimat. Niemniej w mieście jest też kilka godnych uwagi miejsc do zwiedzenia. Ze swej strony polecamy wybrać się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła – to drewniany zabytkowy kościół o konstrukcji zrębowej, wzniesiony w latach 1797-1800 – oraz Beskidzkiej Galerii Sztuki (Bator Art Gallery), gdzie organizowana jest największa w Polsce wystawa magicznego realizmu. Odwiedziny w tym miejscu to nie lada gratka dla miłośników sztuki. Jeśli jednak wolicie sportowe emocje, koniecznie zajrzyjcie na Kompleks Skalite, na którym odbywają się zawody i treningi w skokach narciarskich.

Rozbudowana baza noclegowa z mnóstwem atrakcji

Miejsce pobytu ma ogromny wpływ na to, czy wyjazd będzie udany, czy też nie. Jakość obsługi, dostępność atrakcji, standard pokoi, gastronomia na terenie budynku – każdy z tych aspektów jest w stanie zaważyć na komforcie i ogólnych wrażeniach, jakie przywieziecie z wyjazdu. Dlatego nie pozostawiajcie niczego przypadkowi. Szczyrkowska baza noclegowa jest mocno rozbudowana, więc ze znalezieniem pokoi nie powinno być większych trudności, nawet na ostatnią chwilę. Ale lepiej nie odkładać niczego na później i zapewnić sobie większy wybór.

Jeśli mocno cenicie sobie wygodę, wyjeżdżacie z dziećmi, zależy wam, by wszystko czego trzeba, było na miejscu, rozważcie wakacje w hotelu w Szczyrku, najlepiej cztero- lub pięciogwiazdkowym. Dlaczego? Bo w tego typu obiektach goście mają do dyspozycji wiele ciekawych rozrywek.

Przykład? W czterogwiazdkowym Szczyrk Mountain Resort funkcjonują m.in. trzy restauracje, strefa Wellness z saunami, łaźnią parową i basenem z jacuzzi, SPA z szeroką ofertą zabiegów i masaży, siłownia, sala fitness i klub muzyczny. Poza tym można korzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego, kortu tenisowego, wielofunkcyjnego boiska i basenu na zewnątrz w Strefie Letniego Wypoczynku. Z myślą o dzieciach przygotowano pokój zabaw i bogaty program animacyjny obowiązujący w sezonie wakacyjnym. Co więcej, w ramach letnich ofert, dzieci do lat 5 mają zapewniony pobyt w hotelu za darmo. Więcej informacji na temat aktualnych pakietów, znajdziecie tutaj:

Bliskość Jeziora Żywieckiego

Hotelowe strefy wodnego wypoczynku mogą okazać się niewystarczające dla amatorów wodnych szaleństw. Toteż mamy bardzo dobrą wiadomość – ze Szczyrku w ok. 20 minut jazdy samochodem dotrzecie nad Jezioro Żywieckie, gdzie latem można uprawiać sporty wodne. Na miejscu wypożyczycie łódź, kajak i rowerki wodne. Dostępne są także kursy windsurfingu i żeglarstwa prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów. Ponadto wizyta w Żywcu może stać się doskonałą okazją ku temu, by odwiedzić Muzeum Browaru w Żywcu, zobaczyć piękny Ratusz albo zespół parkowo-zamkowy, na który składają się: Stary Zamek, Nowy Zamek (Pałac Habsburgów), park i Domek Chiński. Na terenie kompleksu działają również Muzeum Miejskie i park miniatur.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze raz zachęcić was do spędzenia wakacji w hotelu w Szczyrku, gdzie czekają na was piękne widoki i masa atrakcji!