Góry w Polsce

off-road w górach

Góry mają wiele uroku. Uwielbiamy na nie patrzyć, podziwiając ich majestat, niezłomność, stałość. Lubimy też po nich chodzić, przemierzając je ścieżkami i szlakami. Jednak możemy wybrać także bardziej nowoczesny sposób na górskie wyprawy – przesiadając się na cztery kółka. I to nie byle jakie...

 

Quady podbijają góry

Miłośnicy quadów już od dobrych kilkunastu lat wpisali się w lokalny krajobraz. Tyle bowiem czasu działa wypożyczalnia tych maszyn, dostępna na stronie quadoo.pl i uznawana za najlepszą w Zakopanem i okolicach. A trzeba przyznać, że okolice to fascynujące. Górskie drogi, leśne dukty, polany – jazda nimi dostarcza wielu wrażeń. Bez obaw, jest dopasowana do poziomu umiejętności. Bardziej zaawansowani off-roadowcy znają dla siebie miejsca, gdzie będą mogli w pełni się wyszaleć - zjazdy, podjazdy, strome wąwozy i błotniste kałuże. Jednak dla amatorów ważniejsze będzie połączenie przygody z bezpieczeństwem. Nie ma potrzeby rzucać się od razu na głęboką wodę... Przygoda w sam raz na urlop w Zakopanem, wypad z przyjaciółmi czy nawet na romantyczny wypad we dwoje. Jest też ciekawą opcją na wyjazd zorganizowany w ramach integracji firmowej uzupełnienie spotkania biznesowego. Chociaż quady to naprawdę solidne i pełne energii maszyny, to jednak nie powinno się ich zanadto obawiać. Wszystko zależy od dobrego podejścia.

Amator na quadzie? Owszem!

Część osób obawia się wsiąść na quady, bo nigdy wcześniej tego nie robiła... Logika nie do końca prawidłowa, w ten sposób można sobie przecież odmawiać wszystkiego nieznanego. Tymczasem wynajmujące quady w Zakopanem osoby bardzo często nie miały wcześniej styczności z tymi maszynami. I mimo wszystko czują się bezpiecznie, bo przed wyruszeniem w trasę zostają przeszkoleni przez instruktorów z wypożyczalni. W czasie zorganizowanej wyprawy również cały czas towarzyszy im przewodnik, gotowy udzielić pomocy, wsparcia psychicznego, podpowiedzieć, jak jechać, by mieć z tego najwięcej frajdy. Dlatego właśnie wycieczki organizowane przez Quadoo cieszą się tak dużym powodzeniem. By lepiej dopasować je do własnych preferencji, można zdecydować się na trasy o różnym stopniu trudności – od tych niemalże zupełnie płaskich, po trudniejsze, bardziej wymagające, ale nadal odpowiednie dla początkujących. Czas wycieczki również może być różny. Jedna czy dwie godzinki to minimum, by poczuć atmosferę tej aktywności. Bardziej zaawansowani miłośnicy quadów mogą zdecydować się na jazdę, która potrwa nawet cały dzień (albo noc). To jednak już opcja dla osób, które faktycznie zakochały się w tej zabawie.

Nie jest o to trudno... Mruczenie silników maszyny, której moc trzymamy w ręku i jednym ruchem manetki możemy wyzwolić... Z drugiej zaś strony piękno otaczającego krajobrazu, który urzeka, jak żaden w Polsce. Są oczywiście i inne miejsca, w których można pojeździć, jednak żadne nie daje tak widokowej panoramy, jak wyprawa quadami przez Tatry.