Góry w Polsce

Wypad do Zakopanego

Walentynki, rocznica, urodziny, a może wyjazd-niespodzianka bez okazji? Uczucia można okazywać niezależnie od kalendarza, choć niektóre daty skłaniają nas do tego mocniej. Jeśli więc na romantyczny wypad ze swoją połówką wybierasz malownicze Zakopane, zadbaj aby był on wyjątkowy – tak jak to, co was łączy.

 

Nocleg z klasą – podstawa udanego pobytu

Wyjazdy tylko we dwoje rządzą się swoimi prawami. Niezależnie od tego, czy wasza przygoda dopiero się zaczyna, czy też jesteście razem od lat i zostawiliście dzieci pod czujnym okiem babci – podstawą romantycznego pobytu jest możliwość odcięcia się od zgiełku i ofiarowania sobie całej uwagi.

Wybierz odpowiedni hotel, który będzie gwarantował spokój i intymność. Upewnij się, że nie stoi on przy głównej drodze albo że na parterze nie znajduje się sala, w której akurat będzie się odbywać całonocna impreza. Dodatkowym plusem będzie widok na góry czy dostęp do jacuzzi lub sauny.

Kieruj się nie tylko samym opisem obiektu na stronie, ale także ocenami i opiniami gości – im więcej zadowolonych osób skorzystało z oferty w przeszłości, tym większe prawdopodobieństwo, że i dla was wycieczka będzie udana.

Zakopane dla par – gdzie warto się wybrać?

Wrogiem każdego związku jest nuda i rutyna – dlatego będąc w Zakopanem, warto skorzystać z którejś z licznych atrakcji, jakie oferuje zimowa stolica Polski. A jest ich mnóstwo – możesz wybierać w zależności od upodobań i hobby.

Zimowy wypad warto urozmaicić pieszą wycieczką górską lub uprawianiem sportów zimowych – narciarstwa czy snowboardingu. Ale wcale nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, by w Zakopanem spędzić aktywnie czas we dwoje – świetną opcją będzie długi spacer jednym z łagodniejszych szlaków czy zjeżdżanie na ślizgu z najbliższej górki, które przypomni wam o beztroskich czasach dzieciństwa, nastrajając nostalgicznie.

Obowiązkową opcją wyjazdu do Zakopanego jest również kulig w górach . Trudno wyobrazić sobie bardziej romantyczne zajęcie. Czteroosobowe sanie możecie dzielić z inną parą lub wykupić je tylko dla siebie. Miejsce w saniach wskażą witający gości górale, którzy wyposażą was w poczęstunek na drogę. Godzinna przejażdżka to niezapomniane zajęcie – pozwoli nacieszyć się pięknem przyrody, docenić czas spędzony z dala od zgiełku, no i zaostrzy apetyt, który przyda się podczas kolejnego punktu programu – góralskiej biesiady.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na kulig w Dolinie Chochołowskiej – najdłuższej dolinie Tatr, według wielu uważanych również za najpiękniejszą. Warto podziwiać jej uroki o każdej porze roku. Wiosną zachwyca dywanami krokusów, latem daje schronienie przed upałem, jesienią kusi wielobarwnymi drzewami a zimą – wyjątkową ciszą i nieskazitelnym śniegiem.

Chcesz sprawić swojej drugiej połówce prawdziwą niespodziankę? Zapomnij o standardowych prezentach i podczas kolejnej okazji podaruj jej czas we dwoje i wyjątkowe wspomnienia – wybierz romantyczny wypad do Zakopanego, nie bez powodu rokrocznie wybieranego przez turystów na miejsce zimowego wypoczynku.