Nad Jeziorem - Polska

Mazury – malowniczy teren północno – wschodniej Polski, który odwiedzają tysiące turystów każdego roku. Wczasowicze odwiedzając ten region mogą liczyć na ogromną dawkę wypoczynku na plaży jednego z jezior, czy też na spacerach w okolicznych lasach. Przyroda Mazur składa się z wielu elementów.

Wyjątkowe jeziora

Obszary mazurskie kojarzone są przede wszystkim z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Utworzyły się one w czasach, kiedy tereny dzisiejszej Polski objęte były zlodowaceniem. Powstałe jeziora połączone są również kanałami, co umożliwia odbycie rejsu i obejrzenie krajobrazu otaczającego każdy zbiornik wodny.

Największe i za razem najpiękniejsze jeziora zaliczające się do Krainy Wielkich Jezior to Śniardwy i Mamry. Drugie z wymienionych charakteryzuje się również dużą głębokością, co jest niewątpliwą gratką dla miłośników nurkowania.

Po sezonie, gdy jest mniej turystów możemy znacznie lepiej przyjrzeć się panującemu wokół jezior krajobrazowi. Mimo często późnej pory roku, wybrzeża jezior nadal oczarowują swoim urokiem. Po sezonie turystycznym możemy również spotkać wielu rybaków, którzy w należytym spokoju łowią kolejne okazy.

Mazury pokryte lasami

Lasy są integralną częścią krajobrazu mazurskiego. Kraina ta w większości pokryta lasami po sezonie oferuje turystom możliwość odbycia spaceru wśród mieniących się wszystkimi kolorami drzew. Ponadto lasy mazurskie są idealnym miejscem dla grzybiarzy. Spacerując z koszem możemy natrafić na liczne grzyby, w tym również te najrzadziej występujące.

A zatem, lasy są kolejnym elementem Mazur, które warto odwiedzić – nawet po sezonie. Bez względu na to, czy potrzebujemy spokoju i wytchnienia po ciężkiej pracy, czy w wolnych chwilach oddajemy się przyjemności zbierania grzybów – lasy mazurskie stoją otworem.

Wyjątkowe połączenie

Krajobraz Mazur łączy w sobie piękno zarówno lasów, jak i jezior. Już po przekroczeniu granicy krainy zostajemy oczarowani pięknem otaczającej przyrody i ogromu możliwości oferowanych przez region. Warto pamiętać, że wypoczynek możliwy jest również po sezonie turystycznym, co jest niewątpliwą gratką dla osób, które cenią sobie spokój i możliwość wytchnienia wśród mniejszej liczby osób.

Każde z jezior charakteryzuje się odrębnymi cechami, dlatego przed dokonaniem wyboru miejsca wypoczynku możemy zadecydować co jest dla nas najważniejsze. Mieniące się różnymi kolorami lasy to miejsca, które również warto odwiedzić. Nawet, jeśli nie jesteś miłośnikiem spacerów, czy też zbierania grzybów – teren ten jest tak wyjątkowy, że na długo zapadnie w Twojej pamięci.

Wybierając się na Mazury nie wolno zapomnieć o zakwaterowaniu. Najwygodniejszą opcją jest wynajęcie pokoju hotelowego. Ze swojej strony najbardziej polecamy www.hotelstbruno.pl. Znajduje się on na terenie Giżycka, pomiędzy dwoma jeziorami. Takie usytuowanie hotelu pozwoli Ci w łatwy sposób dostać się na plażę, lub zwiedzić szlak otaczających zabytków. Wewnątrz hotelu znajduje się również SPA, które ze swoimi zabiegami czeka na każdego turystę.

 

Address : Radius :