Nad Jeziorem - Polska

weekend w hotelu nad jeziorem

Każdemu z nas raz na jakiś czas należy się reset od ciągu pracy czy nauki. Cieszyć może wtedy nawet krótki, weekendowy wypad za miasto. Warto rozejrzeć się za hotelem zlokalizowanym w atrakcyjnej okolicy blisko natury. Dużo z nich powstaje wokół jezior na terenie całej Polski. Dlatego bliski dostęp do takich obiektów mamy praktycznie z każdej miejscowości.

 

Cztery pory roku

Niezależnie od tego, czy na weekend nad jeziorem zdecydujemy się latem, wiosną lub zimą, o każdej porze roku znajdziemy coś ciekawego do zajęcia. W okresie wiosenno-letnim możemy wygrzewać się na słońcu i bawić w wodzie, a jesienią i zimą znajdzie się czas na zabawy w śniegu i piesze wędrówki. Aura o każdej porze roku jest inna, więc tym samym miejscem można zachwycać się na różne sposoby.

Relaks nad wodą

Jeziora zapewniają rozrywkę zarówno na brzegu, jak i w wodzie. Gdy pogoda dopisuje, można rozsiąść się na kocu i oddać relaksowi na pobliskiej plaży. Dzieci natomiast lubią spędzać ten czas w wodzie, pływając lub grając w gry i zabawy. Miłośnicy sportów wodnych lubią wskoczyć na deskę i spróbować swoich sił w windsurfingu lub kitesurfingu. W wielu miejscach wynająć można skutery wodne, kajaki albo rowery wodne.

 

Źródło: https://www.olandia.pl/

Wycieczki turystyczne

Gdy znudzimy się leżeniem na słońcu i zabawą w wodzie, bez problemu możemy wypożyczyć rowery i ruszyć w wycieczkę po okolicznych szlakach i ścieżkach. Wspaniałe widoki gwarantowane. Jeśli nie chcemy rowerów, zachwycać się naturą i okolicznymi zabytkami możemy tez podczas pieszych wędrówek.

Wieczorna impreza

Po całym dniu pełnym w atrakcje warto wykorzystać fakt, że jesteśmy w pięknym miejscu z innymi turystami i postawić na imprezę. Może to być wspólny grill, ognisko na świeżym powietrzu lub dyskoteka w hotelowym klubie, które są w nich coraz częściej otwierane.

A co w deszczowe dni?

Jak wiemy, pogoda lubi być kapryśna i może zdarzyć się deszczowy dzień. Jeśli pogoda nie zachęca do plażowania i spacerowania, warto skorzystać z atrakcji dostępnych na terenie obiektu noclegowego. Pary mogą wybrać się do hotelowej restauracji na romantyczną kolację, a następnie spędzić wspólnie czas na zabiegach i masażach w hotelowym SPA. Z kolei rodziny z dziećmi powinny podczas szukania noclegu skupić się na obiektach, które oferują szereg udogodnień dla dzieci w pasującym do nich wieku. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy restauracja posiada menu przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Pożądaną atrakcją jest też plac zabaw czy pokój gier dla nieco starszych.