Mapy turystyczne, Przewodniki turystyczne, Przewodnik

Mapy / Przewodniki / Książki

książki - góry

Choć Polacy osiągają wyjątkowe sukcesy we wspinaczce górskiej od wielu dekad, zainteresowanie tym tematem w ostatnich latach znacząco wzrosło. Ludzie zaczynają pragnąć czegoś więcej niż tylko spacerowania po górach. Chcą zmagać się z trudnymi szlakami oraz pokonywać najwyższe i najbardziej wymagające szczyty. W ostatnim czasie usłyszeliśmy o wyjątkowych wyczynach polskich alpinistów. Powstały o nich docenione książki i filmy, dlatego polscy czytelnicy coraz chętniej sięgają po górską literaturę. Oto nowości wydawnicze ostatnich miesięcy, po które warto sięgnąć.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Mobilne mapy | Compass & Traseo

Po raz pierwszy w Polsce turystyczna aplikacja mobilna wykorzystuje podkłady mapowe wykonane przez profesjonalne i cenione na rynku wydawnictwo kartograficzne. Mapy Wydawnictwa Compass znalazły się w społecznościowej aplikacji Traseo skierowanej do pasjonatów aktywnego trybu życia i podróży oraz miłośników systemów GPS w turystyce.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Polska Niezwykła. Regiony. Pomorze
Seria: Polska niezwykła
Wydawnictwo: Demart

POMORZE” to bogato ilustrowany mapami i planami miast przewodnik dla zmotoryzowanych z serii POLSKA NIEZWYKŁA. Nazwa serii jest zobowiązująca. Zachęcamy więc Państwa do poznawania miejsc, obiektów i wydarzeń o niecodziennym klimacie, czasem zapomnianych lub wręcz w ogóle nieznanych. Prezentujemy również popularne zabytki i historie, ale staramy się odkrywać ich sekrety.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Motocyklem nad Bajkał

Autor: Mirosław Stachowski
Wydawnictwo: Sorus

Rok Wydania: 2013
Liczba Stron: 140

 

Motocyklem nad Bajkał to przykład realizacji marzenia, a jednocześnie praktyczna relacja z wyprawy, która – dla osób planujących odbyć podobną podróż po Rosji – może być nieocenionym poradnikiem. Zawiera również sporo interesujących obserwacji z „życia bikera” na trasie we współczesnej, postkomunistycznej Rosji. Autor opisuje wiele mankamentów w funkcjonowaniu infrastruktury turystycznej, rekompensowanych do pewnego stopnia życzliwością ze strony spotykanych ludzi, którzy bezinteresownie i chętnie służą pomocą obcokrajowcom w różnych, trudnych do przewidzenia, sytuacjach. Żywo napisany tekst i liczne fotografie dokumentują doświadczenia z podróży z punktu widzenia kierowcy motocykla.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek

Autor: Paweł Kowalczyk

Czym jest Auroville? Eksperymentalną ekowioską w egzotycznym otoczeniu? Namiastką przyszłej rzeczywistości? Utopijnym projektem utrzymywanym dzięki rządowej pomocy i prywatnym darowiznom? A może unikalną przestrzenią wolności i zarazem źródłem inspiracji dla poszukujących alternatywy dla obecnej formy globalizmu i dominacji wielkiego kapitału?

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Siłami natury, czyli bez silnika przez Amerykę Południową
Autor: Michał Kozok
liczba stron: 284


Szalona jazda – na wozie, pod wozem, a czasem z wózkiem. Sklepowym albo pustynnym!
Opowieść o marzeniu pielęgnowanym przez dziewięć lat.

O upadkach, które uczą pokory.
O rezygnacji i sile woli, która ją przezwycięża.
O podróży mającej moc zmieniać życie.
O miłości – potężniejszej niż wszystko inne.

13 tys. km z południa na północ Ameryki Południowej.
W 10 miesięcy z Cabo Froward na krańcu Chile aż do Punta Gallinas na kolumbijskim wybrzeżu Morza Karaibskiego.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Polska Niezwykła. Województwo wielkopolskie i lubuskie
Seria: Polska niezwykła
Wydawnictwo: Demart


W przewodniku, który Państwu przekazujemy, zachęcamy do wędrówek po niezwykłych zakątkach województw: WIELKOPOLSKIEGO I LUBUSKIEGO.
Są to tereny, na których powstawało państwo polskie. W najstarszej stolicy – Gnieźnie koronowano pierwszych polskich królów. Od 1000 r. gród ten był siedzibą arcybiskupstwa. Pasjonatów wojskowości powinny przyciągnąć fortyfikacje Wału Pomorskiego i Frontu Umocnionego Łuku Odry-Warty, znanego jako Międzyrzecki Rejon Umocniony. Wiele atrakcji czeka tu również miłośników kolei, np. czynna parowozownia w Wolsztynie, czy romantyczna podróż wagonikami Żnińskiej Kolei Powiatowej.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Polska niezwykła. Województwo zachodniopomorskie
Seria: Polska niezwykła
Wydawnictwo: Demart

”POLSKA NIEZWYKŁA” to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty. Tomy dotyczące poszczególnych województw rozszerzają tę formułę o wiele bardzo praktycznych informacji.

Przewodnik „WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE” podzieliliśmy na trzy główne działy:
W pierwszym, zatytułowanym REGIONY, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa zachodniopomorskiego. Morze, czyste jeziora, rzeczki i strumienie stanowią niezaprzeczalny atut tego regionu. Na terenie województwa są aż 2 parki narodowe i 5 krajobrazowych! Jednak nie tylko miłośnicy plażowania, przyrody i smakosze ryb znajdą tu coś dla siebie. Na wybrzeżu warto obejrzeć porty, przystanie, latarnie morskie czy wreszcie morską twierdzę w Świnoujściu. Ponadto w głębi lądu wśród jezior i zalesionych wzgórz ukryte są bunkry i umocnienia Wału Pomorskiego, największy w Polsce poligon wojskowy w okolicach Kalisza Pomorskiego oraz garnizonowe miasto Borne Sulinowo – świadectwo bytności żołnierzy radzieckich w czasach PRL-u.
W przewodniku przedstawiamy również największe w Polsce skupisko obiektów romańskich powstałe na fali intensywnej chrystianizacji Pomorza przypadającej na XII i XIII w. oraz megality, czyli grobowce sprzed kilku tysięcy lat p.n.e. Opisane miejsca są wskazane na mapie samochodowej w skali 1:300 000, co ułatwi Państwu dotarcie do nich.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Polska Niezwykła. Województwo Świętokrzyskie

Seria: Polska niezwykła

Wydawnictwo: Demart


W województwie świętokrzyskim znajduje się 9 parków krajobrazowych oraz Świętokrzyski Park Narodowy z ewenementem nie tylko w skali naszego kraju – Puszczą Jodłową.
W świętokrzyskiem można zobaczyćjaskinie, kamieniste gołoborza i wąwozy lessowe, a także podziwiać uroki Małopolskiego Przełomu Wisły. Na szlakach Gór Świętokrzyskich czekają atrakcje geologiczne – różnorodne skały i minerały prz

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Beskid Śląski i Żywiecki
Mapa
Skala: 1 : 75 000
Wydawnictwo: Demart

Dwustronna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w skali 1 : 75 000 została starannie przygotowana na potrzeby turystów pieszych, konnych, rowerowych i zmotoryzowanych. Uwzględniono czas przejścia na szlakach pieszych. Wśród ciekawych turystycznie obiektów, szczególnie wyróżniono obiekty leżące na Szlaku Architektury Drewnianej. Oprócz treści turystycznych zaznaczonych bezpośrednio na mapie, dodano informator krajoznawczy.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

Piękna Afryka, Książki o Afryce Turystyka, podróże

Nakładem Wydawnictwa Akademickiego DIALOG w serii "Podróże-kraje-ludzie" ukazała się książka autorstwa Jerzego Gilarowskiego pt. „Afryka dzisiaj. Piękna, biedna, różnorodna”. To osobista opowieść o Czarnym Kontynencie widzianym z perspektywy Europejczyka, który spędził na nim wiele lat.

Książka jest kolejną próbą zarysowania obecnej sytuacji Afryki w wielu jej dziedzinach, począwszy od gospodarki, przez życie codzienne, skończywszy na edukacji. To swoiste „abecadło” wiedzy na temat tego kontynentu, na co wskazuje również układ książki - tytuły poszczególnych rozdziałów rozpoczynają się na kolejną literę alfabetu.

Więcej…

Mapy / Przewodniki / Książki

SZTUKA TANIEGO PODRÓŻOWANIA. Poradnik nałogowego turysty

Autor: Remigiusz Mielcarek

Kompleksowy poradnik dla każdego (niezależnie od wieku), kto marzy o podróżowaniu do innych krajów – bliskich i dalekich – w celu poznania ich mieszkańców, kultury, zabytków i historii. Większość osób rezygnuje z realizacji takich marzeń, ponieważ brak im wiary, że można podróżować i zwiedzać świat za niewielkie pieniądze, oraz nie wiedzą, jak to zrobić.

Więcej…