Mapy / Przewodniki / Książki

SZTUKA TANIEGO PODRÓŻOWANIA. Poradnik nałogowego turysty

Autor: Remigiusz Mielcarek

Kompleksowy poradnik dla każdego (niezależnie od wieku), kto marzy o podróżowaniu do innych krajów – bliskich i dalekich – w celu poznania ich mieszkańców, kultury, zabytków i historii. Większość osób rezygnuje z realizacji takich marzeń, ponieważ brak im wiary, że można podróżować i zwiedzać świat za niewielkie pieniądze, oraz nie wiedzą, jak to zrobić.

Ten niezwykły poradnik napisał autor, który umiejętność taniego podróżowania opanował do perfekcji. W książce szczegółowo zdradza swoje tajemnice, co sprawi, że uznasz, iż również Ciebie stać na podróżowanie. Pierwszym krokiem do samodzielnego podróżowania może być odbycie z pomocą tej książki podróży dookoła świata w wyobraźni.Każdy turysta znajdzie tu nieocenione rady: jakie cechy powinien mieć turysta dokąd wybrać się najtaniej, a gdzie tylko z biurem podróży jak zaplanować i kiedy rozpocząć przygotowania do podróży jak podróżować (transport, wyżywienie, noclegi, bilety wstępu) bez wielkich wyrzeczeń i racjonalnie wydawać pieniądze jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i chronić zdrowie jakie zabrać środki płatnicze i jak je przewozić, żeby nie dać się okraść co zabrać w podróż i jak robić zakupy w innych krajach jak i gdzie załatwiać wizy co zrobić, gdy podczas podróży zabraknie pieniędzy.

R. Mielcarek przekonuje, że:

luksus nie zapewnia dobrego poznania zwiedzanego kraju, a skąpstwo powoduje zwiększenie kosztów
nie trzeba znać wszystkich języków świata, żeby swobodnie podróżować
niestraszne są góry, dżungla, pustynia i spotkania z dzikimi zwierzętami.

Autor przytacza mnóstwo przykładów ze swojego bogatego doświadczenia z podróżowania po wszystkich kontynentach oraz egzotycznych archipelagach. Jego porady pomogą turyście przewidzieć różne niespodzianki, zmniejszyć ryzyko oraz uniknąć zbędnych wydatków.

 

wydawnictwo: sorus.pl