Polskie miasta, ciekawe miasta w Polsce

Polskie Miasta

kosciół, Kraków

Kraków, znany jako miasto królów i artystów, jest również miejscem, gdzie znajduje się sporo architektonicznych perełek, które sprawiają, że co roku przyjeżdża rzesza turystów w te rejony, by obejrzeć i zwiedzić te niepowtarzalne kościoły. Każda z tych świątyń nie tylko odzwierciedla bogatą historię miasta, ale również prezentuje różnorodność stylów architektonicznych. Od gotyckich po barokowe, kościoły te są nie tylko miejscami kultu, ale także świadkami przemian kulturowych i historycznych Krakowa. Wędrując szlakiem krakowskich kościołów, można nie tylko doświadczyć duchowości, ale także odkryć artystyczne i historyczne bogactwo miasta. Jakie kościoły warto zobaczyć, będąc w Krakowie? Zachęcamy do lektury.

Więcej…

Polskie Miasta

Warszawa, apartamenty

Stolica Polski od lat przyciąga tysiące ludzi: studentów, specjalistów, inwestorów oraz turystów. Wielu z nich poszukuje odpowiedniego miejsca na pobyt, stawiając na wynajem apartamentów.

Więcej…

Polskie Miasta

hostel

Zdecydowanie warto zatrzymać się w hostelu, szczególnie jeśli ten gwarantuje hotelowy komfort w doskonałej cenie. Już od dłuższego czasu szukasz ciekawego miejsca na nocleg, ale żadna oferta nie przykuła Twojej uwagi? Jeśli szukasz noclegu w Katowicach, poznaj propozycję Good Times, gdzie spędzisz miło czas w nienagannej atmosferze.

Więcej…

Polskie Miasta

Karków Kazimierz

Krakowski Kazimierz to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych dzielnic Krakowa. Znajduje się na południowym brzegu Wisły i jest znana z pięknych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Dzielnica ta była kiedyś odrębną miejscowością, a dopiero w XV wieku została połączona z Krakowem. Przez wieki była centrum życia kulturalnego i religijnego Żydów krakowskich. Jest tam wiele do zobaczenia i doświadczenia, w tym artykule przedstawiamy nasze propozycje.

Więcej…

Polskie Miasta

Estera Kraków Kazimierz

Utworzony przez Kazimierza Wielkiego krakowski Kazimierz przez wiele lat funkcjonował jako samodzielne miasto. Pomimo włączenia go w XIX wieku do Krakowa i nadania statutu dzielnicy pozostał on kluczowym ośrodkiem kultury Żydowskiej. Wizyta na Kazimierzu stanowi nieodłączny element zwiedzania Krakowa. Choć najstarsi mieszkańcy tego miasta nie mają z Kazimierzem najprzyjemniejszych wspomnień, bowiem opustoszał on po II Wojnie Światowej, obecnie jest to jedna z najchętniej odwiedzanych dzielnic Krakowa. Przechadzając się po nim, można nie tylko wstąpić do licznych kawiarni i restauracji, ale także poznać niebywałe atrakcje i zabytki.

Więcej…

Polskie Miasta

Czeski Cieszyn

Cieszyn to miasto z bogatą historią w tle, zlokalizowane w południowej części Polski (miasto graniczne, po czeskiej stronie Český Těšín). Stanowi doskonałą propozycję na spędzenie letniego czasu. Miasto jest malowniczo położone u podnóża Beskidu Śląskiego, nad rzeką Olzą. W Cieszynie znajdziemy wiele ciekawych i zabytkowych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Miasto zwane „małym Wiedniem” jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym.

Szacuje się, że historia Cieszyna sięga już IX wieku i jest powiązana z grodem plemienia Słowian - Golęszyców. Cieszyn prawa miejskie uzyskał już w 1220 roku, a od końca XIII wieku stanowiło centrum księstwa cieszyńskiego. Miasto zauroczy nas piękną architekturą oraz doskonałym klimatem, a także z pewnością zaskoczy nas dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz liczne atrakcje turystyczne.

Więcej…

Polskie Miasta

Źródło: pixabay.com

Weekend to czas, w którym warto odpocząć i nabrać nowej energii. Jednym z najlepszych sposobów na szybką regenerację jest wyjazd za miasto. Co można robić w okolicach Warszawy oraz gdzie warto wybrać się przede wszystkim?

Więcej…

Polskie Miasta

Warszawa to miasto, które warto odwiedzić całą rodziną i pokazać dzieciom stolicę kraju. Choć na pierwszy rzut oka miasto miasto wydaje się bardzo nowoczesne, to oczywiście znajdują się tu zabytkowe perełki, które warto zobaczyć. Co więc zwiedzić w Warszawie?

Więcej…

Polskie Miasta

Kraków

Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne i relaks w ciepłych krajach. Warto jednak pamiętać, że Polska również kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, pełnych zabytków i znaczeń historycznych. Przykładem takiego miasta jest Kraków, który zachwyca swoją zabudową, bogactwem oryginalnych i pięknych budowli oraz atrakcji turystycznych.

Więcej…

Polskie Miasta

Kraków jest wymarzonym miastem na romantyczny weekend. Pełen urokliwych zakątków, zacisznych uliczek, z kładką Bernatka - na każdym kroku widać zakochanych. Dlaczego by nie wybrać się na romantyczną wycieczkę z noclegiem w Krakowie?

Więcej…

Polskie Miasta

Rynek, Poznań

Poznań jest popularnym kierunkiem weekendowych podróży. Powszechnie kojarzy się z koziołkami i smakiem marcińskich rogali. Nie zdołałby jednak przyciągnąć tak wielu turystów, gdyby nie jego wartościowe zabytki, ciekawe muzea i nowoczesne miejsca. W stolicy Wielkopolski prężnie rozwija się też biznes, co czyni ją częstym celem wyjazdów służbowych. Co zobaczyć podczas niedługiego pobytu w Poznaniu?

Poznań jest miastem historii i biznesu. Tam znajdują się wartościowe zabytki, ale też nowoczesne obiekty, jak przestrzeń wystawiennicza Międzynarodowych Targów Poznańskich, największej tego typu imprezy w Europie Środkowo-Wschodniej. Poznań, dzięki tak różnorodnej ofercie, jest atrakcyjnym miastem zarówno dla turystów, jak i biznesmenów.

Więcej…

Polskie Miasta

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które z całą pewnością warto odwiedzić o każdej porze roku. Miasto ma do zaoferowania liczne atrakcje turystyczne oraz bardzo ciekawą historię, którą warto bliżej poznać. Główne zabytki i atrakcje turystyczne Gdańska mieszczą się w części Głównego Miasta, które często jest mylone ze Starym Miastem.

Więcej…

Polskie Miasta

Spodziewasz się ważnych klientów biznesowych z zagranicy, a może po prostu odwiedza cię rodzina z daleka? Pokaż swoim gościom najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Warszawie! Jednak pamiętaj, że okres zimowy w Polsce nie sprzyja długim wycieczkom po mieście. Jednak jest na to proste rozwiązanie.

Więcej…

Polskie Miasta

Wrocław to przepiękna metropolia, która oferuje wiele artystycznych wydarzeń, znanych i cenionych nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.
To prężnie działające miejsce, gdzie mieszkańcy tłumnie i ochoczo uczestniczą we wszystkich większych i mniejszych wrocławskich wydarzeniach kulturalnych, potwierdzając swoją obecnością sens i potrzebę takich imprez.

Więcej…

Polskie Miasta

Kraków to jedno z tych miast, w którym zawsze jest tłoczno i gwarno. Każdego roku, bez względu na sezon, ciągną do niego tłumy turystów z Polski oraz z zagranicy. Miasto urzeka niepowtarzalną atmosferą, czaruje przepiękną starówką, zaprasza nad majestatyczną Wisłę, a także zachęca do zabawy w wielu klubach i pubach. W Krakowie zwyczajnie nie można się nudzić! Wystarczy zatem znaleźć przyjemny hotel w centrum Krakowa, aby wyrwać się do tego miasta nawet na krótki weekend.

Więcej…

Polskie Miasta

Krakowski Kazimierz przez wiele stuleci był osobnym miastem i ważnym ośrodkiem kultury żydowskiej w Polsce. W XIX wieku został włączony do Krakowa jako nowa dzielnica, lecz do dzisiaj zachował swój oryginalny charakter. Przedstawiamy 5 miejsc, dzięki którym poznasz tę część Krakowa.

Więcej…

Polskie Miasta

Ulice i budynki Warszawy interesują nie tylko polskich reżyserów i twórców filmowych. Sporo scen prosto ze stolicy Polski pojawiało się także w produkcjach amerykańskich, japońskich, a nawet bollywoodzkich. Dzięki kręconym w mieście ujęciom, Warszawa i jej mieszkańcy byli świadkami wybuchów, podpalanych kamienic czy spadających do Wisły autobusów. Zobacz, w jakich filmach pojawiły się takie sceny i z jakimi miejscami są związane.

Więcej…

Polskie Miasta

Trójmiasto niewątpliwie należy do najchętniej odwiedzanych miejsc nad polskim morzem. Zachęca ono nie tylko pięknym krajobrazami i możliwością wypoczynku na plażach, ale również ciekawymi obiektami turystycznymi. Czego nie można przegapić odwiedzając Gdańsk?

Więcej…

Polskie Miasta

Wrocław jest jednym z bardziej urokliwych miast Polski. Jak każde duże miasto ma swoje miejsca, które wprost trzeba zobaczyć. Gdzie zatem udać się będąc we Wrocławiu?

Więcej…

Polskie Miasta

Ponad 12 milionów turystów w ciągu całego roku, w tym blisko 10 milionów to wycieczkowicze z innych rejonów Polski. Dokąd tak chętnie wybieramy się na urlop? Kraków od setek lat kusi przyjezdnych swoją historią, zabytkami i widokami. Gród Kraka to wspaniała stolica Małopolski, a także historyczna stolica Polski. Większość turystów, którzy przybywają tutaj ponownie, odrywają to miejsce na nowo, dzięki niezliczonym magicznym miejscom nie tylko w Krakowie, ale także jego okolicach.

Więcej…

Polskie Miasta

Kazimierz Dolny nad Wisłą obecnie kojarzony jest przede wszystkim z odbywającym się tam dorocznie Festiwalem Dwa Brzegi, jednak wybór tego miasta na organizację kulturalnego przedsięwzięcia nie był dziełem przypadku.

Więcej…

Polskie Miasta

Polska z całą pewnością może pochwalić się ciekawą ofertą turystyczną. Bogata historia, zabytki, smaczna kuchnia, przepiękne krajobrazy i atrakcyjne położenie pomiędzy górami, a morzem przyciąga wielu gości. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy cennych zabytków, jak i zwolennicy szalonych imprez czy zakupów.

Więcej…

Polskie Miasta

Szklarska Poręba w 1900r.

Szklarska Poręba - jedna z bardziej znanych górskich miejscowości (województwo dolnośląskie), położona na terenie pięknych Karkonoszy, obejmującym dolinę rzeki Kamienna wraz z jej dopływami, to jest rzeką Kamieńczyk i Szklarką.

Miasto liczące około 7. 000 tysięcy mieszkańców zajmuje powierzchnię 75, 4 m2. Prawa miejskie nadane zostały 31 grudnia 1959 roku. Natomiast do ziem polskich została wcielona w 1945 roku. Nazwę, miasto zawdzięcza drwalom, którzy rozpoczęli wyrąb drzew znajdujących się na porębach na potrzeby pierwszej huty szkła, która powstała w XIV wieku. Charakter pracy drwali, spowodował, że robotnicy zaczęli się osiedlać na porębach szklarskiej. Dlatego przyjęła się nazwa Szklarska Poręba.

Więcej…

Polskie Miasta

Sandomierz zwany również królewskim miastem leży w południowo wschodniej części Polski nad rzeką Wisłą, na granicy Wyżyny Sandomierskiej.

Więcej…

Polskie Miasta

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, to miasto z długą i pasjonującą historią. Pierwsze wzmianki historyczne pochodzą z XI wieku. Według legendy powstanie Kielc jest zasługą Mieszka, syna Bolesława Śmiałego. Czas wzmożonego rozkwitu miasta przypadł na XV i XVI wiek. Aktualnie pod względem liczby ludności Kielce są siedemnastym miastem w Polsce. Każdego roku miasto odwiedzane jest przez sporą liczbę turystów, na których czeka wiele atrakcji.

Więcej…