Polskie Miasta

Kraków jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych, a zarazem najczęściej odwiedzanych miast w naszym kraju. To miejsce słynące z imponujących zabytków, które doceniane są nie tylko przez jego mieszkańców. Dawna stolica Polski potrafi wywrzeć tak ogromne wrażenie, że nie sposób nie przyjechać do niej ponownie.

Rynek w Krakowie

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Miasto cieszy oko wąskimi, malowniczymi uliczkami. Miejscem numer jeden dla osób przyjeżdżających do niego po raz pierwszy jest zdecydowanie Rynek Główny. Panuje tu wyjątkowa atmosfera, a dodatkowo podkreśla ją rozbrzmiewający co godzinę słynny krakowski hejnał.

Nie można nie wspomnieć również o kościele Mariackim i  Sukiennicach, wewnątrz których znajdują się stragany z pamiątkami i rękodziełem.


Kolejnym miejscem wartym obejrzenia jest Katedra na Wawelu stanowiąca miejsce spoczynku wielu polskich królów. Trzeba też zahaczyć o Kazimierz – dzielnicę nazywaną centrum krakowskiego życia kulturalnego. Następni w kolejce są: Barbakan, Brama Floriańska, Collegium Maius (najstarszy budynek Akademii Krakowskiej) oraz najsłynniejszy w Polsce dzwon Zygmunta. Będąc na wycieczce w Krakowie, warto również przyjechać do znajdujących się niedaleko kopalń soli w Wieliczce oraz w Bochni. Są one wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, podobnie jak Stare Miasto w Krakowie.

 

Wynajem autokarów, busów i limuzyn na wycieczkę

Biura turystyczne oraz firmy transportowe okażą się idealnym rozwiązaniem dla osób nieznających kompletnie Krakowa i okolic. Wynajem busów bądź autokarów z przewodnikiem pozwoli turystom dowiedzieć się o tym miejscu jak najwięcej. Ogromnym udogodnieniem wycieczki jest z kolei wynajem limuzyny z kierowcą,  która może również stanowić świetne rozwiązanie dla podróżników z zagranicy jako odbiór z lotniska. Wielkie firmy i korporacje podróżujące do Krakowa służbowo będą zachwycone z VIP limuzyny biznesowej cechującej się fantastycznym wyposażeniem.


Artykuł opracowany we współpracy z firmą transportową VIP-Service z Warszawy oferującą podróże do Krakowa, stolicy i innych miast Polski.


Address : Radius :