Polskie Miasta

Warszawa jest jednym miast, gdzie do dyspozycji jest wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Jeżeli również szukasz pomysłu na rodzinny czas w stolicy, zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Przeznaczone specjalnie dla dzieci Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działa w ramach Muzeum Etnograficznego. W muzeum można zapoznać się z rozmaitymi eksponatami prezentującymi bogactwo kultury i dziedzictwa ludzkości, ponadto w muzeum organizowane są różne interesujące wydarzenia, między innymi warsztaty plastyczne dla dzieci i inne wciągające zajęcia.

Stadion Narodowy

Wyjątkowa gratka dla każdego miłośnika piłki nożnej. Do zwiedzania można wybrać jedną z kilku proponowanych tras, które przeznaczone są również dla dzieci. Można zobaczyć między innymi szatnie zawodników czy pograć w piłkę.

Warszawskie Zoo

Wspaniały pomysł na pogodny weekend – w Zoo w Warszawie znajduje się ponad 500 rozmaitych gatunków zwierząt, między innymi żyrafy, hipopotamy, rekiny, nosorożce. Dla dzieci dostępne są również Mini Zoo oraz place zabaw.

Teatr dla dzieci

Kapitalnym pomysłem dla dziecka będzie wizyta w teatrze – jeżeli szukasz alternatywy dla kina, teatr dla najmłodszych będzie świetnym rozwiązaniem. W Warszawie działa kilka teatrów dziecięcych, między innymi Teatr Małego Widza, który gra spektakle dla dzieci już od pierwszego roku życia.

Pałac Kultury i Nauki

Można zobaczyć tutaj Taras Widokowy na XXX piętrze, który prezentuje piękną panoramę Warszawy. Również w Pałacu Kultury i Nauki działają Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, Muzeum Domków dla Lalek, można też iść tutaj do kina czy na zakupy.

Warownia Jomsborg

Warownia Jomsborg to „żywy skansen”, który przenosi odwiedzających w czasy Wikingów. Dla dzieci to niezwykła gratka, ponieważ można tutaj nie tylko zobaczyć tętniące życiem miasteczko, ale również wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach, na przykład walkach rycerskich czy warsztatach historycznych.

Address : Radius :