Polskie Miasta

Polska z całą pewnością może pochwalić się ciekawą ofertą turystyczną. Bogata historia, zabytki, smaczna kuchnia, przepiękne krajobrazy i atrakcyjne położenie pomiędzy górami, a morzem przyciąga wielu gości. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy cennych zabytków, jak i zwolennicy szalonych imprez czy zakupów.

Oczywiście niektóre z polskich miast cieszą się większym zainteresowaniem niż inne. Z rankingu Idealo można dowiedzieć się gdzie spotkamy najwięcej turystów z zagranicy.

Które miasta są najchętniej odwiedzane?

Jedne miejscowości budzą większe zainteresowanie wśród zagranicznych turystów, zaś inne są odwiedzane przez nich mniej licznie. Porównywarka cen lotów loty.idealo.pl stworzyła ranking najbardziej popularnych miast w Polsce, przy czym pod uwagę wzięto wizyty z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Holandii i Stanów Zjednoczonych w 2015 roku. Poniżej wyniki:

Pierwsze miejsce – Warszawa

Stolica Polski jest najliczniej odwiedzanym miastem naszego kraju. Oferuje gościom z zagranicy wiele atrakcji - turyści mogą spacerować po pięknej starówce, ale również podziwiać nowoczesną architekturę właściwą dla europejskich metropolii. Podróż do Warszawy wybrało 30% wszystkich turystów z innych krajów.

Drugie miejsce – Gdańsk

Atrakcyjne położenie nad morzem, w połączeniu z malowniczą zabudową sprawia, że miasto przyciąga wielu turystów. Gdańsk uznawany jest za miejsce rozpoczęcia drugiej wojny światowej i niezmiennie kojarzy się z Solidarnością. Stolica Pomorza to niewątpliwie atrakcyjny punkt na mapie każdego turysty również ze względu na tysiącletnią tradycję kształtowaną przez wiele grup etnicznych. Gdańsk jako cel podróży wybrało 16% odwiedzających Polskę osób.

Trzecie miejsce – Kraków

Podobnie jak Gdańsk, Kraków wybrało 16% podróżujących z zagranicy turystów. Tego miasta chyba nikomu nie trzeba zachwalać. Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, Zamek Królewski czy Uniwersytet Jagielloński to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tym mieście.

Czwarte miejsce – Katowice

Katowice to jedno z największych miast Polski, a zarazem prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Z czego jest znane? Jego Symbolem stał się słynny już Spodek, który znają nie tylko miłośnicy muzyki z całego świata. Odbywają się tu liczne festiwale muzyczne, a do najbardziej popularnych należą Rawa Blues Festiwal i OFF Festiwal. Według rankingu idealo.pl na wizytę w tym mieście zdecydowało się 14% zagranicznych turystów.

Piąte miejsce – Wrocław

Charakterystycznym symbolem tego miasta są wesołe krasnale, ale to z pewnością nie jedyna atrakcja turystyczna, jaką można spotkać w stolicy Dolnego Śląska. Gości zagranicznych (i nie tylko) przyciągają cenne zabytki skupione na Ostrowie Tumskim, liczne kościoły i muzea, oraz takie miejsca, jak Ogród Botaniczny, czy największa w Polsce fontanna na Pergoli. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy zabawy do białego rana w klubach i barach. Wrocław odwiedziło 8% turystów zagranicznych.