Polskie Miasta

Ponad 12 milionów turystów w ciągu całego roku, w tym blisko 10 milionów to wycieczkowicze z innych rejonów Polski. Dokąd tak chętnie wybieramy się na urlop? Kraków od setek lat kusi przyjezdnych swoją historią, zabytkami i widokami. Gród Kraka to wspaniała stolica Małopolski, a także historyczna stolica Polski. Większość turystów, którzy przybywają tutaj ponownie, odrywają to miejsce na nowo, dzięki niezliczonym magicznym miejscom nie tylko w Krakowie, ale także jego okolicach.

Głównym atutem Krakowa jest zapewne jego bogata historia, którą aż czuć niemalże w każdym miejscu w mieście, co najlepiej zobaczyć można, idąc Drogą Królewską od Barbakanu, przez Rynek aż na Wawel. Kościół Mariacki, Smok Wawelski i Smocza Jama czy Muzeum Historyczne to tylko kilka z nielicznych propozycji, jakie ma do zaoferowania bogaty Kraków. Każda większa czy mniejsza ulica posiada swój niepowtarzalny klimat i charakter.

Piękne widoki, zabytki, restauracje, hotele w okolicach Krakowa

Atrakcyjny dla turystów okazuje się nie tylko sam Kraków i jego centrum, ale także okolice miasta. Każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie w licznych zabytkach historycznych, przyrodniczych, sakralnych. W pamięci pozostaną zapewne piękne trasy turystyczne, piesze czy rowerowe. Zanim jednak rozpoczniesz przygodę, zwiedzając okolice Krakowa, sprawdź, w jakim zatrzymać się hotelu w okolicach Krakowa: http://www.hotel-lokietek.pl/hotel/noclegi.

Kiedy znajdziesz już odpowiedni dla siebie hotel w okolicach Krakowa, jako pierwszy punkt swojej wycieczki możesz obrać Ojców i Dolinę Prądnika, czyli 24 kilometry trasy turystycznej. Miłośnicy historii na pewno zachwyceni będą znajdującym się tu Zamkiem Kazimierza Wielkiego z XIV wieku i Kaplicą Na Wodzie. Wielbiciele przyrody i pięknych widoków mogą zaś udać się do Jaskini Ciemnej i Jaskini Łokietka. Trasę można pokonywać zarówno pieszo, jak i rowerem.

Warty zwiedzenia na pewno jest również Tyniec, gdzie zlokalizowane jest Opactwo Benedyktynów. Kopalnia Soli w Wieliczce zaś została wpisana na listę UNESCO. Turyści, jadąc tam, zwiedzą najstarsze w Polsce przedsiębiorstwo solne, gdzie znajduje się podziemna Kaplica Świętej Kingi. Na uwagę zasługują także Niepołomice z „drugim Wawelem”, czyli XIV-wiecznym zamkiem, oraz Kalwaria Zebrzydowska.