Polskie Miasta

Trójmiasto niewątpliwie należy do najchętniej odwiedzanych miejsc nad polskim morzem. Zachęca ono nie tylko pięknym krajobrazami i możliwością wypoczynku na plażach, ale również ciekawymi obiektami turystycznymi. Czego nie można przegapić odwiedzając Gdańsk?

Gdańsk przed laty był jednym z miast hanzeatyckich, które licznie odwiedzali ludzie różnych narodowości. Dziś ta nadmorska miejscowość również cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród turystów z polski i całego świata, dlatego warto uwzględnić ją w swoich planach urlopowych. Miasto zachwyca swoim klimatem, architekturą i ciekawymi zabytkami, dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Wygodnym rozwiązaniem jest przylot do Gdańska samolotem i wynajem samochodu na miejscu, co zapewni pełną niezależność. Co warto tu zobaczyć?

Najciekawsze zabytki

Turyści przybywający do Gdańska z pewnością nie mogą ominąć Traktu Królewskiego, na który składają się Ulica Długa i Długi Targ. Są one położone pomiędzy Złotą a Zieloną Bramą i biegną dalej wzdłuż Motławy aż pod Żuraw. Wybierając się na pieszą wycieczkę wzdłuż tej trasy podziwiać można Fontannę Neptuna będącą jednym z najbardziej znanych symboli tego miasta oraz jego najwspanialsze budowle, jak Ratusz czy Dwór Artusa. Innym charakterystycznym dla Gdańska obiektem jest wspomniany już Żuraw – był on największym dźwigiem portowym średniowiecznej Europy i służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów, ale pełnił też funkcję bramy miejskiej. Dziś mieści się w nim oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Na uwagę zasługuje również Bazylika Mariacka, czyli największa ceglana świątynia gotycka w Europie oraz Katedra Oliwska z osiemnastowiecznymi organami. Osoby interesujące się historią, a zwłaszcza okresem II wojny światowej, powinni odwiedzić miejsce jej rozpoczęcia, a więc Latarnię Morską na wybrzeżu Bałtyku. Ponieważ jest ona oddalona od Starego Miasta, warto pod uwagę wziąć wynajem samochodów.

Inne atrakcje Gdańska

Miłośnicy podróżowania z pewnością będą zachwyceni pobytem w Gdańsku. Miasto to oferuje coś ciekawego zarówno dla osób ceniących przede wszystkim zabytki historyczne, lubiących podziwiać ciekawą architekturę, jak i rodziny z dziećmi. Park krajobrazowy i rezerwaty to propozycja nie tylko dla miłośników przyrody, ale również okazja do spędzenia czasu na łonie natury. Młodszych turystów zainteresuje z pewnością zoo lub Muzeum Bursztynu, a tych starszych – Wyspa Sobiszewska z pamiątkami II wojny światowej, Westerplatte i wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego Twierdza Wisłoujście. Ponieważ wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia znajduje się również w okolicy Gdańska, warto przyjechać tutaj własnym autem albo wypożyczyć je już po dotarciu do miasta. Wypożyczalnia samochodów AS-Car, oferująca pojazdy zarówno dla samotnych podróżników jak i par lub całych rodzin z dziećmi to w takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie pozwalające na wygodne dotarcie do wszystkich interesujących miejsc w okolicy Gdańska.

Address : Radius :