Polskie Miasta

Kraków to jedno z tych miast, w którym zawsze jest tłoczno i gwarno. Każdego roku, bez względu na sezon, ciągną do niego tłumy turystów z Polski oraz z zagranicy. Miasto urzeka niepowtarzalną atmosferą, czaruje przepiękną starówką, zaprasza nad majestatyczną Wisłę, a także zachęca do zabawy w wielu klubach i pubach. W Krakowie zwyczajnie nie można się nudzić! Wystarczy zatem znaleźć przyjemny hotel w centrum Krakowa, aby wyrwać się do tego miasta nawet na krótki weekend.

Pyszne dania krakowskich restauracji

Krakowskie restauracje słyną z naprawdę wykwintnych i pysznych dań. Miłośnicy kuchni z różnych zakątków świata znajdą tu restauracje włoskie, greckie, izraelskie, amerykańskie czy meksykańskie. Zwolennicy tradycyjnych dań kuchni polskiej również nie będą zawiedzeni, a może nawet będą wyjątkowo ukontentowani. Kraków i jego restauracje słyną bowiem z tradycyjnych dań, które są tutaj przyrządzane w prawdziwie mistrzowskim wydaniu. Wysoka jakość krakowskich restauracji to w końcu coś zupełnie naturalnego w mieście, którego ulicę przemierzają ludzie z najodleglejszych zakątków świata. Jeśli wybierasz się tam ze swoją drugą połówką na romantyczny weekend w Krakowie, z pewnością znajdziesz idealne miejsce na wyjątkową kolację we dwoje!

Czego warto spróbować w Krakowie?

Z pewnością warto spróbować pysznych zup, to w końcu królowe na wszystkich polskich stołach. Miłośnicy mięsnych dań mogą skusić się na specjały z dziczyzny. Warto spróbować na przykład mięsa z sarny lub jelenia - w mieście jest sporo restauracji, które serwują tego typu potrawy. Będąc w Krakowie po prostu nie można nie spróbować pysznych pierogów, które w niektórych częściach miasta są sprzedawane także na wynos, co z pewnością jest ukłonem w stronę studentów oraz turystów. Poza tym warto skusić się na różnego rodzaju pyszności z ziemniaków. Warto znaleźć miejsce, w którym będzie można spróbować tradycyjnego dania z kuchni podhalańskiej, jakim są tak zwane szare kluski, przygotowywane z tartych kartofli. To wyjątkowo pyszne danie - dość kaloryczne, jednak na wielogodzinne zwiedzanie Krakowa trzeba mieć przecież sporo siły. Kalorie zostaną zatem spalone w mig.

Słodkie pyszności

W Krakowie nie można przejść obojętnie również obok lodziarni serwujących pyszne lody rzemieślnicze. Te lody przyrządzane są ze składników najwyższej jakości, zgodnie z recepturami sprzed wielu lat, kiedy to lody kręciło się jeszcze ręcznie. To deser, którego nie można odmówić ani dorosłym, ani dzieciom! Poza tym w Krakowie można zjeść naprawdę pyszne ciasta, łącznie z takimi przysmakami jak na przykład tort Sachera, albo przepyszny sernik krakowski lub piernik. W mieście działa sporo niewielkich cukierni, w których można też delektować się bardziej światowymi przysmakami.

Hotel Centrum Kraków

Warto wiedzieć również o tym, że w bardzo wielu krakowskich hotelach - takich jak na przykład Hotel Logos - można również spróbować przepysznych dań w hotelowej restauracji. Dostępne tam menu bardzo często jest sezonowe, obecnie można raczyć się specjałami z menu wiosennego i letniego. Poza tym można tam zamówić menu na różnego rodzaju uroczystości, na przykład chrztu świętego lub ślubu. Goście zostaną poczęstowani pysznościami, wszystkie dania są bowiem przygotowywane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie i pobytu w wyjątkowym Hotelu w Krakowie Logos.