Polskie Miasta

Wrocław to przepiękna metropolia, która oferuje wiele artystycznych wydarzeń, znanych i cenionych nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.
To prężnie działające miejsce, gdzie mieszkańcy tłumnie i ochoczo uczestniczą we wszystkich większych i mniejszych wrocławskich wydarzeniach kulturalnych, potwierdzając swoją obecnością sens i potrzebę takich imprez.

Święto Wrocławia

Od wielu, wielu lat w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto i każdy może wziąć udział w atrakcjach na cześć tego pięknego miasta. Organizatorem jest Fundacja Paliwo Artystyczne. W ramach tego projektu odbywają się m.in.prezentacje filmów animowanych i dokumentalnych, prezentacje multimedialne, koncerty rockowe, wystawy kwiatów, prelekcje, aranżacje, stoiska organizacji wodniackich, wystawy laureatów konkursu fotograficznego poświęconego Odrze, zwiedzanie elektrowni wodnej, bezpłatne pływanie na kajakach, łodziach i tramwajach wodnych, konkursy familijne, warsztaty artystyczne – ceramiczne, muzyczne, czy wokalne.

Europa na widelcu

To ciekawy festiwal kulinarny organizowany co roku, który po raz pierwszy zagościł na wrocławskim Rynku w 2009 roku.
Prezentowane są tu regionalne produkty nie tylko z Polski, ale i chociażby z Chorwacji, Litwy, Ukrainy, Hiszpanii, Francji, czy Niemiec
Każdego roku na festiwal składa się kilka podstawowych wydarzeń, takich jak: jarmark potraw i produktów regionalnych, biesiada europejska, parada kucharzy oraz pokazy kulinarne ambasadorów festiwalu – Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.

Przegląd Piosenki Aktorskiej

To prestiżowy festiwal piosenki aktorskiej organizowany od 1976, bez którego ludzie związani ze sztuką, teatrem nie wyobrażają sobie roku kalendarzowego bez tej cenionej imprezy. To chyba najpopularniejszy cykliczny festiwal wrocławski, gdzie w trakcie festiwalu wyłaniani są laureaci, dla których nawet małe wyróżnienie staje się trampoliną do dalszej kariery artystycznej. Oczywiście zapraszane są też znane gwiazdy, artystycznie pasujące do tego przeglądu.

Noc Konfesjonałów

To ogólnopolska duszpasterska akcja, która powtarzana jest co roku i na dobre zagościła we Wrocławiu. W Nocy Konfesjonałów uczestniczą parafie wrocławskie, gdzie w trzynastu świątyniach będzie można wyspowiadać się nocą. Księża czekają na wiernych w konfesjonałach w nocy z 27 na 28 marca.

Jazz nad Odrą

To klimatyczny największy jazzowy festiwal we Wrocławiu. Bardzo ceniony w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. To koncerty umiejscowione nie tylko nad samą Odrą i w sercu miasta, ale i na trzech scenach w Imparcie, gdzie corocznie prezentują się znakomici polscy i zagraniczni muzycy jazzowi.To też wyjątkowa okazja do muzycznych spotkań przy okazji popołudniowych spacerów po mieście w gronie rodzinnym, czy towarzyskim. W czasie festiwalu odbywa się konkurs na Indywidualność Jazzową. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs tego typu w Polsce. Tu zaczynały się kariery takich zespołów jak Extra Ball, Laboratorium, laureatami byli też m.in.: Włodzimierz Nahorny. Jarosław Śmietana, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Henryk Miśkiewicz oraz Piotr Baron.

Wrocławska majówka

Impreza, zgodnie ze swoją nazwą, odbywa się w dniach 1 – 3 maja 2017 r. na terenach urokliwej Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od niedawna impreza ta połączona jest z oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju Gitarowym Rekordem Guinnessa odbywającym się tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu, Koncerty odbywają się w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd Hali Stulecia, gdzie uczestnicy mogą bawić się do późnych godzin nocnych.

 

Wnętrze Q Hotelu we Wrocławiu

Q Hotel Wrocław

Przebywający turyści, miłośnicy imprez artystycznych we Wrocławiu szukając noclegu i spokojnego wypoczynku mogą skorzystać z usług wspaniałego wrocławskiego hotelu, gdzie można rezerwować pobyt np. z kodem promocyjnym, który jest dostępny na internetowej stronie Hotelu Plus Wrocław - http://www.qhotels.pl/wroclaw-plus . Ten hotel w centrum Wrocławia oferuje ciekawe pakiety pobytowe, z których warto skorzystać, świetną restaurację, czy dla nieco zamożniejszych osób, luksusowe apartamenty.

Publikacja artykułu odbyła się dzięki współpracy z siecią Q Hoteli.