Polskie Miasta

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które z całą pewnością warto odwiedzić o każdej porze roku. Miasto ma do zaoferowania liczne atrakcje turystyczne oraz bardzo ciekawą historię, którą warto bliżej poznać. Główne zabytki i atrakcje turystyczne Gdańska mieszczą się w części Głównego Miasta, które często jest mylone ze Starym Miastem.

Stare Miasto - co warto zobaczyć?

Spacerując po Starym Mieście, warto zobaczyć zabytkowe Kościoły, takie jak choćby:

  • Kościół św. Katarzyny - najstarszy kościół parafialny, powstały w latach 1227-1239, w którym znajdują się obrazy Antona Möllera i Izaaka van den Blocka;
  • Kościół św. Elżbiety - gotycki kościół rektorski, którego budowę zakończono na przełomie XIV/XV w.
  • Kościół Mariacki - piękna bazylika z zachwycającymi ołtarzami i dekoracjami z drewna

Kolejną atrakcją turystyczną położoną na terenie Starego Miasta jest Muzeum Poczty Polskiej - symbolu polskości w drugim Wolnym Mieście Gdańsku. Znajdują się tutaj dokumenty i eksponaty:

  • związane z uczestnikami oraz obroną Poczty Polskiej 1 września 1939 roku,
  • przestawiające dzieje i osiągnięcia Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, co stanowi świadectwo kulturotwórczej roli polskich organizacji społecznych.

Będąc na Starym Mieście nie można zapomnieć o Wielkim Młynie, wzniesionym przez Krzyżaków w 1350 roku, czy zabytkowym ratuszu Staromiejskim z końca XVI wieku. Miłośnicy historii będą z pewnością zachwyceni.

 

Główne Miasto - część reprezentatywna Gdańska

Znajdują się tutaj największe i najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć zarówno latem, jak i zimą. Najcenniejsze zabytki są położone wzdłuż Drogi Królewskiej. Zaczyna się ona przy Bramie Wyżynnej i dociera przez ulicę Długą na Długi Targ, gdzie można podziwiać takie zabytki jak Złota Brama, Ratusz Gdańsku z muzeum, Fontannę Neptuna, a także Dwór Artusa i Bramę Zieloną.

Na targu Węglowym można zobaczyć Katownię i Wieżę Więzienną (z Muzeum Bursztynu) oraz Wielką Zbrojownię. Ciekawą propozycją nieopodal jest Galeria Starych Zabawek. Nie można również zapomnieć o obejrzeniu zabytkowego dźwigu portowego - Żurawia, w którym mieści się filia Narodowego Muzeum Morskiego. Z kolei w Ratuszu Miejskim mieści się warte odwiedzenia Muzeum Historyczne Miasta Gdańska z wieżą górującą nad miastem.

Godne polecenia są w Gdańsku liczne muzea i galerie - np. Galeria Fotografii. Ponadto Muzeum Gdańskie organizuje tematyczne warsztaty i wystawy, które warto obejrzeć. Miłośnicy wydarzeń kulturalnych mogą zatrzymać się przy Teatrze w Oknie, w którym codziennie dzieje się coś nowego. Posiada on bogaty repertuar w postaci koncertów, spektaklów, wykładów czy warsztatów.

Największe atrakcje Gdańska można zwiedzić z przewodnikiem. Idealne rozwiązanie by poznać bliżej miasto oraz jego interesującą historię.

 

Hotel w centrum Gdańska

Aby być blisko centrum warto zatrzymać się na Starówce. Hotel na gdańskiej starówce będzie idealnym miejscem, aby swobodnie poruszać się po ścisłym centrum o każdej porze dnia. Dzięki tej lokalizacji do wszelkich atrakcji i zabytków jest blisko, pozostając ciągle się w zasięgu wyjątkowej atmosfery miasta. Hotel nad morzem w Gdańsku Q Hotel Grand Cru stylizowany jest na stare budownictwo Gdańska i może być idealną propozycją na miejsce noclegowe.

Address : Radius :