Polskie Miasta

Rynek, Poznań

Poznań jest popularnym kierunkiem weekendowych podróży. Powszechnie kojarzy się z koziołkami i smakiem marcińskich rogali. Nie zdołałby jednak przyciągnąć tak wielu turystów, gdyby nie jego wartościowe zabytki, ciekawe muzea i nowoczesne miejsca. W stolicy Wielkopolski prężnie rozwija się też biznes, co czyni ją częstym celem wyjazdów służbowych. Co zobaczyć podczas niedługiego pobytu w Poznaniu?

Poznań jest miastem historii i biznesu. Tam znajdują się wartościowe zabytki, ale też nowoczesne obiekty, jak przestrzeń wystawiennicza Międzynarodowych Targów Poznańskich, największej tego typu imprezy w Europie Środkowo-Wschodniej. Poznań, dzięki tak różnorodnej ofercie, jest atrakcyjnym miastem zarówno dla turystów, jak i biznesmenów.

Ratusz i Muzeum Historii Miasta Poznania

Perełką Starego Rynku w Poznaniu jest okazały Ratusz w stylu renesansowym, na którego wieży codziennie w samo południe bodą się słynne poznańskie koziołki. Warto wejść do wnętrza budynku. Uwagę przykuwa Wielka Sień z ozdobnym sklepieniem, a także wystawa Muzeum Historii Miasta Poznania. Wśród 12 tys. eksponatów można zobaczyć przedmioty pochodzące od czasów średniowiecznych do współczesności.

Domki Budnicze

Niedaleko Ratusza znajdują się Domki Budnicze - rząd wąskich, kolorowych kamienic z podcieniami z przełomu XV i XVI w. Na ich piętrach znajdowały się mieszkania, a na dole kramy i sklepiki. Domki Budnicze są unikatem wśród dawnej architektury handlowej. To nietypowe miejsce, które może się spodobać osobom zainteresowanym rozwojem biznesu w przeszłości.

Zamek Cesarski

Zamek Cesarski przypomina średniowieczną budowlę, choć w rzeczywistości powstał na początku XX w. dla niemieckiego cesarza. W jego murach mieści się Centrum Kultury Zamek, Teatr Animacji oraz Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Warto poświęcić czas na spacer po zamkowym otoczeniu, wejść do ogrodu z Pomnikiem Ofiar Katynia i zobaczyć Fontannę Lwów na Dziedzińcu Różanym.

Stary Browar

Kiedyś w miejscu obecnego Starego Browaru produkowano piwo. Dzisiaj to miejsce skupia w sobie życie Poznania w jego najważniejszych aspektach. Przychodzi się tam na zakupy, wernisaże wystaw, spotkania biznesowe. Nic dziwnego, że Stary Browar jest określany jako centrum handlu, sztuki i biznesu.

Brama Poznania ICHOT

Finezyjnie zaprojektowane Muzeum Brama Poznania ICHOT przedstawia najdawniejsze dzieje Ostrowa Tumskiego, który uznaje się za kolebkę polskiej państwowości. Opowiada o historii, ale w sposób bardzo nowoczesny, z wykorzystaniem nowatorskich technologii.

Hotel - okolice Poznania

Hotel Grand Royal blisko autostrady a2 w Poznaniu

Centrum Poznania tętni życiem. Tam znajdują się najważniejsze zabytki miasta, przytulne kawiarenki i centra konferencyjne. Jednak aby w pełni wypocząć po dniu zwiedzania, atrakcji, lub spotkań biznesowych, warto wybrać hotel znajdujący się na obrzeżach miasta, blisko autostrady a2. Świetnym wyborem jest Grand Royal Hotel, który sprawdzi się i podczas wakacji, i podczas wyjazdu służbowego. W obiekcie dostępne jest Spa oraz sale konferencyjne, dzięki czemu posiada on wszystkie niezbędne udogodnienia.