Polskie Miasta

Kraków jest wymarzonym miastem na romantyczny weekend. Pełen urokliwych zakątków, zacisznych uliczek, z kładką Bernatka - na każdym kroku widać zakochanych. Dlaczego by nie wybrać się na romantyczną wycieczkę z noclegiem w Krakowie?

 

Kraków jest jednym z najczęściej wybieranych polskich miast przez zakochanych. Nic dziwnego - to historyczne miasto wręcz kipi tajemniczością i urokiem, który udziela się wszystkim odwiedzającym je parom. Malownicza okolica, ustronne kawiarnie i restauracje, intymne zakątki - to tylko część zalet Krakowa. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby w pełni skorzystać z oferty, jaką daje nam to miasto. Kraków posiada bogatą ofertę noclegów, a wśród nich bez zwątpienia również zakochani znajdą idealny kącik dla siebie.

Zakątki dla zakochanych

Najsłynniejszym miejscem w Krakowie (pretendującym do bycia najsłynniejszym miejscem w Polsce) dla zakochanych jest kładka Ojca Bernatka. Z czym jest związana popularność tego miejsca? Wszyscy, którzy darzą się uczuciem, powinni zawiesić tam kłódkę z wygrawerowanymi imionami, inicjałami bądź wyznaniem miłości i wrzucić kluczyk do Wisły. Taki gest pozwala uwierzyć, że miłość będzie wieczna i trwała. Jeśli chcesz zapewnić swoją drugą połówkę o swoim uczuciu, koniecznie zabierz ją w to miejsce!

Jednym z najbardziej romantycznych miast w Europie jest Wenecja. Jej urok polega na zwiedzaniu miasta z perspektywy gondoli. Również w Krakowie można w ten sposób zobaczyć miasto. Wystarczy wybrać się na rejs po Wiśle - statkiem bądź (tutaj małe nawiązanie do Wenecji) małą gondolą. Bliskość zabytków, romantyzm gondoli... Tego nie da się zapomnieć!

Jeśli od pływania po wodzie wolisz latanie w powietrzu, możesz zdecydować się na lot balonem. Atrakcja jest dostępna przez cały rok (oczywiście z uwzględnieniem warunków atmosferycznych). W bezchmurny dzień unosząc się 150 m nad ziemią można ujrzeć Tatry.

W Krakowie można odnaleźć wiele klimatycznych miejsc, z dala od tłumu. Wystarczy wybrać się na spacer z dala od centrum. Nie da się ukryć, że większość turystów wybiera oblegane okolice najsłynniejszych krakowskich zabytków. Jak łatwo się jednak domyślić, w Krakowie jest mnóstwo jest równie pięknych, ale jednak spokojniejszych miejsc. Jeśli marzysz o atmosferze intymności, to poświęć chwilę czasu na poszukiwania, a na pewno zaowocuje to niezapomnianym czasem w tym mieście.

Jak znaleźć noclegi w Krakowie?

Romantyczne wyjazdy nie lubią pośpiechu. Zakochani chcą nacieszyć się sobą, poczuć atmosferę miasta, przemierzać ulice nie licząc czasu. Jeśli chcesz, aby atmosfera romantyzmu i intymności utrzymywała się przez cały wyjazd musisz znaleźć odpowiednie noclegi w Krakowie .

Czy oferta noclegowa w Krakowie jest otwarta na potrzeby par? Oczywiście! Bez trudu można znaleźć urocze zakątki, które świetnie sprawdzą się na nocleg podczas romantycznego wyjazdu. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie kryteria zgodnie z którymi chcesz wyszukać noclegi. Opcji filtrowania jest sporo, dzięki czemu możesz mieć pewność, że obiekt będzie niemalże w 100% spełniał Twoje oczekiwania. Jedziesz do Krakowa zimową pora i marzysz o wieczorze przy kominku z lampką wina w dłoni? Zaznacz to. Chciałbyś nocować w okolicy jakiegoś konkretnego zabytku albo ciekawego miejsca? Wybierz to w opcjach filtrowania.

Zwróć uwagę na opinie innych. Wybrałeś udogodnienia, okolicę, wielkość obiektu noclegowego, ale to w dalszym ciągu tylko informacje widoczne na stronie. Zobacz, co inni myślą na temat wybranego przez Ciebie noclegu w Krakowie - czy ich opinie powielają się z Twoimi oczekiwaniami? Nie bazuj na jednej złej opinii, przypatrz się ogólnej tendencji.

Sprawdź, czy w którymś miejscu noclegowym w Krakowie nie ma przypadkiem promocji dla par, np. związanych ze specjalnymi okolicznościami (rocznica ślubu, zaręczyny). Może oprócz niższej ceny hotel oferuje specjalną kolację albo butelkę wina prosto do pokoju? Dopóki nie sprawdzimy takich informacji, to nie przekonamy się czy tak w rzeczywistości jest.

Oczywiście, jest jedna ważna kwestia na którą musisz zwrócić uwagę. Ile chcesz przeznaczyć na romantyczny nocleg w Krakowie? To istotna sprawa, ponieważ w pewien sposób zawęża obszar twoich poszukiwań.

Noclegi oraz atrakcje turystyczne w Krakowie

Romantyczna wycieczka do Krakowa

Kraków jest miastem otwartym na turystów i dba o to, aby każdy poczuł się w murach tego miasta komfortowo i wyjątkowo. Stąd też tak bogata oferta kulturalna, gastronomiczna jak i noclegowa. Hotel to nie tylko miejsce do spania. stanowi on dopełnienie pobytu i w znaczący sposób wpływa na wspomnienia związane z wyjazdem. Jeśli chcesz spędzić w Krakowie niezapomniany czas ze swoją drugą połówką, to oprócz starannie rozplanowanego planu pobytu, zwróć uwagę również na wybór miejsca noclegowego.

Kraków jest pełen zakątków wprost stworzonych dla zakochanych. Ciesz się urokiem tych miejsc nie licząc czasu. Poszukaj w całym mieście swojego ulubionego miejsca, do którego będziesz chciał ze swoją połówką wracać. Dopełnij ten czas niezapomnianym, romantycznym noclegiem w Krakowie i spraw, że będziecie wracać myślami do tego wyjazdu jeszcze przez długi czas.