Polskie Miasta

Warszawa to miasto, które warto odwiedzić całą rodziną i pokazać dzieciom stolicę kraju. Choć na pierwszy rzut oka miasto miasto wydaje się bardzo nowoczesne, to oczywiście znajdują się tu zabytkowe perełki, które warto zobaczyć. Co więc zwiedzić w Warszawie?

 

Z pewnością trzeba przejść się po starówce miasta, zobaczyć Kościół Akademicki św. Anny, Zamek Królewski, Pałac po Blachą, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę Archidiecezji Warszawskiej, Rynek Starego Miasta, Barbakan Warszawski, Pomnik Małego Powstańca czy Pomnik Warsa i Sawy. Na Krakowskim Przedmieściu warto zerknąć na Pałac Prezydencki. Następnie ruszyć w stronę Grobu Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem na mapie Warszawy jest jeden z jej symboli czyli Pałac Kultury i Nauki, gdzie można wejść na punkt widokowy i zobaczyć jak wygląda stolica Polski z lotu ptaka.
Będąc w Warszawie trzeba obowiązkowo zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można poznać historię tamtych bolesnych dni. Jeśli jesteśmy przy temacie muzeów, to warto wpaść do Centrum Nauki Kopernik, które z pewnością zaciekawi nie tylko najmłodszych członków rodziny.
W Warszawie są jeszcze miejsca gdzie zabytkowe budowle dawnych królów Polski otaczają wspaniałe ogrody i parki. To oczywiście Łazienki Królewskie oraz Pałac Króla Jana III w Wilanowie. W obu tych miejscach można się spokojnie przespacerować po terenach zielonych oraz zwiedzić wnętrza zabytkowych budynków, które posiadają ciekawe eksponaty. Punktem obowiązkowym każdego turysty w Warszawie jest pomnik Syrenki Warszawskiej. Zwiedzając Warszawę warto poznać jej legendy: o Syrence, Bazyliszku, Warsie i Sawie, Złotej Kaczce czy Kamiennym Niedźwiedziu.

 

Atrakcje Warszawy

Wyobrażamy sobie, że większość z Was czytając o atrakcjach Warszawy, myśli o tym, że to nie dla moich dzieci, że jeszcze są za małe albo że będą marudzić. Bardzo często zdarza się tak, że w czasie zwiedzania dzieci się nudzą. Nie ukrywajmy, informacje o barokowym kościele czy ratuszu z XVI wieku nie ciekawią nawet dorosłych ;) Co w takim wypadku zrobić? Zastanawiacie się czy już rzeczywiście pora zakończyć wycieczkę, czy próbujecie jakoś załagodzić marudzenie i idziecie wytrwale zwiedzać dalej? Z pewnością czar rodzinnej wycieczki pryska… A jeśli można by tak sprawić, że dziecko samo będzie chciało zwiedzać Warszawę i w dodatku poganiać Was, aby jeszcze dotrzeć we wszystkie miejsca, które są ważne na zabytkowej mapie Warszawy? Tak, odpowiadamy Wam, to naprawdę możliwe. Aby dokonać „niemożliwego” konieczne jest posiadanie Niezbędnika Poszukiwacza Przygód w Warszawie. Jest to przygotowany specjalnie dla dzieci przewodnik po Warszawie, który zamienia nudne zwiedzanie w rodzinną super przygodę. Całą rodziną zamieniacie się w Superposzukiwaczy Przygód i ruszacie na Tajną Misję, by odnaleźć syrenkę, która zniknęła z warszawskiego herbu. Syrenkę porwał zły Tryton, który zakochał się w niej bez opamiętania. Syrenka jednak nie chciała mieć z Trytonem nic wspólnego, więc ten postanowił, że siłą zmusi ją by została jego żoną. Aby ją odnaleźć będziecie musieli odwiedzić najważniejsze zabytki w Warszawie, przy których są zadania do wykonania. Zadania są oczywiście związane z danym miejscem, dlatego przy okazji cała rodzina, w bardzo oryginalny i ciekawy sposób pozna historię i legendy miasta. Przy każdym zadaniu Wasze dziecko zdobędzie tajemnicze wskazówki, które po połączeniu wskażą gdzie należy wysłać misję ratunkową, która uwolni porwaną Syrenkę.

 

Poszukiwacz Przygód w Warszawie

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód to zupełnie nowy sposób zwiedzania, o wiele bardziej kreatywny i ciekawy. Trzeba jednak przyznać, że takie zwiedzanie to czysta przyjemność zarówno dla dzieci jak i rodziców. Rodziny, które już w ten sposób zwiedzały ze swoimi dziećmi Warszawę i inne miasta w Polsce są bardzo pozytywnie zaskoczone, dlatego warto, aby i Wasza rodzina zaczęła przebojowo i nowocześnie zwiedzać Warszawę, sprawiając najmłodszym członkom rodziny dużo frajdy i zabawy. Co ważne dzięki zabawie, dzieci bardzo dużo zapamiętują ze zwiedzanych miejsc, a przede wszystkim przeżywają niesamowitą przygodę ze swoimi rodzicami. No bo które dziecko nie chciałaby zamienić się w Superbohatera i razem z rodzicami walczyć ze złem? Autorami Niezbędników Poszukiwaczy Przygód są Ola, Tomek i Michaś Dudek, autorzy bloga www.globtroterek.com, którzy są specjalistami od zamieniania nudnego zwiedzania w rodzinne super przygody.