Polskie Miasta

Kraków - Rynek

Zbliża się okres wakacyjny i wielu z nas już planuje jak spędzić kilka dni urlopu. Osoby jeszcze niezdecydowane zachęcamy do odwiedzenia Krakowa – miasta królów.

 

Kultura, sztuka, rozrywka
Stolica Małopolski od lat cieszy się popularnością wśród turystów z Polski i zagranicy. Doceniają oni niespotykany nigdzie indziej urok Krakowa, na który składają się liczne zabytki, bogate dziedzictwo kulturowe i życie artystyczne. Zwolennicy kultury wysokiej czas spędzą w galeriach sztuki, teatrach, filharmonii czy operze. Z kolei osoby lubiące dobrą zabawę i rozrywkę, mogą wyszaleć się w licznych klubach muzycznych. Natomiast romantycznym spotkaniom sprzyjają przytulne restauracje i kawiarnie.

 


Będąc w Krakowie nie można zapomnieć, by odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz – byłą dzielnicę żydowską, Rynek Główny, zabytkowe Sukiennice oraz usłyszeć hejnał.


Wygodny nocleg
Osoby, którym zależy, by pobyt w Krakowie dodatkowo uprzyjemnić sobie poprzez nocleg w komfortowym obiekcie, odsyłamy do strony internetowej grupy hotelowej Accor - http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/krakow/hotel-krakow.htm. Znajdziemy tam sześć różnorodnych pod względem standardu, ceny i lokalizacji hoteli, co pozwoli turystom samodzielnie wybrać obiekt odpowiadający ich wymaganiom.


Hotel w centrum miasta
Podróżnym, ceniącym sobie bliską odległość z hotelu do wszystkich najważniejszych atrakcji miasta, polecamy zatrzymać się w Hotelu ibis Kraków Stare Miasto lub Hotelu ibis budget Kraków Stare Miasto.
Oba te obiekty mieszczą się w samym sercu Krakowa, zaraz przy Dworcu Głównym oraz zaledwie kilka kroków od starówki.


Hotel z widokiem na Wawel
Nieco dalej od centrum, lecz z widokiem na Zamek Królewski znajdują się hotele Novotel Kraków Centrum oraz ibis Kraków Centrum. Pierwszy z wymienionych jest doskonałym miejscem do organizacji spotkań biznesowych i konferencji. Wszystko to za sprawą nowoczesnego zaplecza konferencyjnego o powierzchni 340 mkw. oraz bezpłatnego dostępu do internetu. W hotelu tym znajdują się też dodatkowe atrakcje w postaci wewnętrznego, ogrzewanego basenu, sauny, jacuzzi, centrum fitness oraz masaży. Zaś drugi wspomniany obiekt będzie najlepszym wyborem dla osób ceniących przytulną, domową atmosferę, smaczną i zdrową kuchnię oraz przestronne, klimatyzowane pokoje z dostępem do bezprzewodowego internetu.


Hotel z dala od zgiełku
Natomiast turystów, chcących po dniu pełnym wrażeń wyciszyć się w miejscu oddalonym od hałasu miasta oraz pozwalającym na efektywny odpoczynek, zachęcamy do skorzystania z oferty hoteli Novotel Kraków City West oraz ibis budget Kraków Bronowice. Obydwa obiekty dysponują przytulnymi oraz klimatyzowanymi pokojami z dostępem do internetu. Hotele mieszczą się w dzielnicy Bronowice – w pobliżu Kopca Kościuszki, ZOO oraz Lasu Wolskiego. Ich położenie zapewnia również na szybki, zaledwie 15-minutowy dojazd do Portu Lotniczego Kraków-Balice.


Dokładną ofertę każdego z hoteli sprawdzimy wchodząc w podany wyżej link, a następnie wybierając interesujący nas obiekt. Na stronach internetowych wszystkich hoteli zapoznamy się z dokładnym opisem udogodnień, przejrzymy galerię zdjęć oraz dokonamy rezerwacji miejsc noclegowych w interesującym nas terminie.