Polskie Morze

Świnoujście (Ralf Roletschek - Fahrradtechnik und Fotografie)

Miasto położone na wyspach, popularny kurort i letnisko – to właśnie Świnoujście.

  • Ci, którzy zdecydują się na urlop w tym mieście, będą mogli skorzystać z rejsów promami, z najszerszej w Polsce plaży oraz pięknego parku zdrojowego.
  • Nie brak w tym mieście zakładów leczniczych (wszak Świnoujście to jednocześnie znane uzdrowisko) oraz zakładów odnowy biologicznej.
  • Z licznych atrakcji wyróżniają się zabytkowe wille w centrum miasta, przyrodnicze perełki położone w delcie Świny oraz ciekawe zabytki na wchodzących w skład miasta wyspach. Wolin, Uznam i Krasibór ze swą zabytkową osadą rybacką i rezerwatem ornitologicznym – to wszystko czeka tu na turystów przez cały rok.
  • Z ciekawostek Świnoujścia na uwagę zasługuje m.in. zbudowany jeszcze w XIX wieku Kapitanat Portu oraz latarnia morska na Wolinie. Pięknie prezentują się XIX-wieczne falochrony oraz port pasażerski.
  • Świnoujście jest również miejscem ważnych wydarzeń kulturalnych. Tu odbywa się znany Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (czyli słynna FAMA), tu odbywają się koncerty organowe oraz koncerty muzyki poważnej. W czerwcu hucznie obchodzone są tu Dni Morza, zaś we wrześniu odbywa się tu Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak”.
  • Nie brak też w Świnoujściu ciekawych placówek muzealnych. Jedną z ciekawszych jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ma swą siedzibę w dawnym ratuszu. Można tu zobaczyć ciekawą kolekcję dawnych przyrządów nawigacyjnych oraz narzędzi rybackich. Nie brak też ciekawych eksponatów prezentujących historię miasta oraz jego najbliższej okolicy.
  • Warto też odwiedzić dwa kościoły na terenie miasta. Neogotycki kościół z XIX wieku zwany dziś Piastowskim wyróżnia się pięknym wnętrzem. Zdobi go mozaika, która przedstawia Matkę Boską z Dzieciątkiem na łodzi, płynącej po wzburzonym morzu. W drugim ciekawym kościele z końca XVIII wieku (kościół Chrystusa Króla) można zaś zobaczyć zawieszony pod sufitem model statku z końca XVIII stulecia.

 

Address : Radius :