Polskie Morze

Wakacje nad Bałtykiem

Wakacje to najlepszy czas na wzmacnianie więzi z dziećmi i spędzenie z nimi czasu bez stresu i pośpiechu oraz jak najbardziej aktywnie. Dobrym pomysłem na udany urlop są rodzinne wakacje nad morzem w wybranym nadmorskim kurorcie.

Zalety morza

Morze to popularny cel rodzinnych podróży, ponieważ Bałtyk ma wiele zalet. To wakacje w pakiecie, ponieważ możemy się kąpać w morzu, opalać na nadmorskiej plaży, wspinać się po wydmach lub nadmorskich skarpach i odpoczywać w pobliskich lasach. Nie musimy się także ograniczać do opalania i uprawiania sportów wodnych. Morze ma wiele do zaoferowania, np. zwiedzanie i poznawania historii nadmorskich kurortów.Odpoczywać można o każdej porze roku. Nad polskie morze można się wybrać również zimą. Zimowy pobyt jest korzystny dla zdrowia dziecka i jest polecany w przypadku infekcji układu oddechowego – pobyt wzmacnia odporność i tym samym ogranicza infekcje. Zimowy wyjazd jest także polecany osobom z alergią i astmą. Korzystny wpływ na zdrowie dzieci ma również jod, którego najwięcej jest nad morzem zimą. Jednak najbardziej morze jest oblegane latem, gdy można uprawiać sporty wodne i cieszyć się słońcem, które wtedy świeci najmocniej i jest go najwięcej. Poza tym przyjemnie falująca woda odpręża ciało oraz poprawia samopoczucie. Wczasy nad morzem to jeden z najpopularniejszych sposobów na krajowe wakacje z rodziną. Nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby zregenerować ciało i umysł oraz przeżywać niesamowitą przygodę z atrakcjami. Dodatkowo polskie morze nie jest drogim celem podróży, a zapewnia niezapomniane i udane rodzinne wakacje.

 

Wybór miejsca

Do każdego wyjazdu trzeba się przygotować. Każdy trzeba także dobrze zaplanować i wybrać cel podróży, biorąc pod uwagę: wiek, możliwości i zainteresowania dzieci oraz oferowane wygody i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Im młodsze dzieci, tym lepsze jest bliższe miejsce na wakacyjny urlop. Warto także wziąć pod uwagę swoje przyzwyczajenia i zainteresowania, żeby każdy członek rodziny nie nudził się i znalazł dla siebie atrakcyjne zajęcie.

Jednym z kurortów z atrakcjami turystycznymi i rekreacyjnymi jest Władysławo, które jest dostępne dla turystów przez cały rok. To miejsce idealne wakacje nad morzem z dzieckiem. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby cieszyć się słońcem i nadmorskimi kurortami. Władysławowo to okazja na atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek. Malownicza miejscowość, która ma idealną lokalizację i wyjątkowo czyste wody jest nastawiona na turystykę i posiada bogatą ofertę hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i domów wczasowych, wśród których znajduje się hotel Apart Gwiazda Morza.

Kolejnym miejscem turystycznym na mapie Polski jest Sopot z walorami turystycznymi oraz klimatycznymi, Krynica Morska – ze zdumiewającym rezerwatem buków, cieszący się dużą popularnością Kołobrzeg z blisko położoną szeroką i czystą plażą, latarnią morską i portem. Wakacje nad morzem można też spędzić w Świnoujściu, mieście położonym na 44 wyspach z trzema zamieszkałymi. Największą atrakcją miasta są termy z zespołem basenów.