Polskie Morze

Urlop w zimie - Polskie Morze

Wbrew powszechnym przeświadczeniom, Morze Bałtyckie może być atrakcyjne dla turystów nie tylko latem. Hotelarze zauważają, że coraz więcej osób decyduje się na nadmorski wypoczynek z zimowym krajobrazem w tle, rezygnując nawet z urlopu na plaży podczas wakacji. Co sprawia, że takie pobyty z roku na rok stają się popularniejsze?

Minusowe temperatury, śnieg na plaży i absolutny spokój sprawiają, że Morze Bałtyckie zimową porą ma swój wyjątkowy urok. Według niektórych osób, spędzających zimowy czas w nadmorskich uzdrowiskach, ma on swoją magiczną atmosferę – szczególnie w momentach, gdy brzeg morza pokrywają lodowe rzeźby natury, a zamarznięte wybrzeże tak bardzo różni się od tego oglądanego latem. Ale wizualne wrażenia to nie wszystko.

- W sezonie jesienno-zimowym w nadbałtyckim powietrzu występuje najwięcej aerozolu morskiego. Zawiera dobroczynny dla naszego organizmu jod, którego jest najwięcej właśnie wtedy, gdy mocno wieje, a pogoda z pozoru nie zachęca do spacerów – mówi Sylwia Raczkowska, koordynator ds. medycznych w sanatorium INTERFERIE Argentyt w Dąbkach.

Zdecydowanie niższe ceny

W zimie nad Bałtykiem o tłumach ludzi możemy zapomnieć. Tutejsze hotele i ośrodki oferują również znacznie niższe ceny pobytów. Za bardzo rozsądną kwotę wypocząć można w obiektach z basenem lub bogatą ofertą rehabilitacyjną. Wystarczy przeglądnąć propozycje baz noclegowych w Internecie, aby przekonać się, że wyjazd nad morze zdecydowanie mniej nadszarpnie naszą kieszeń, niż pobyt w tym samym okresie w górach. W nadbałtyckich obiektach INTERFERIE ceny są również niższe w stosunku do oferty wakacyjnej.

- Wypoczynek w obiektach INTERFERIE w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach jest nie  tylko tańszy w stosunku do letniego, ale też mocno urozmaicony dodatkowymi atrakcjami – mówi Łukasz Kubacki, marketing manager w obiektach grupy INTERFERIE. - Podczas pobytu świąteczno-sylwestrowego nasi goście mogą np. przygotowywać ozdoby choinkowe, wspólnie kolędować i stroić drzewko  czy bawić się w Nowy Rok przy ognisku na świeżym powietrzu. Z rezerwacją trzeba się jednak spieszyć, bo zainteresowanie w tym roku mamy ogromne.

Idealne warunki do zadbania o zdrowie i urodę

Polskie góry przyciągają turystów każdej zimy, ale celem dla osób pragnących spokoju i wyciszenia bez wątpienia powinno być w tym okresie Morze Bałtyckie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z narciarstwa, bo szerokie, ośnieżone plaże Świnoujścia idealnie nadają się do treningów na nartach biegowych. Po takim aktywnym wypoczynku nie pozostaje nic innego, jak skorzystanie z doskonałego zaplecza SPA & Wellness, które jest dostępne m.in. w hotelu INTERFERIE Medical SPA****.

Zimowa pora to też dobry moment, aby pomyśleć o redukcji wagi, zanim zawitają do nas pierwsze promienie wiosennego słońca. Tu z pomocą przyjdą nam np. tygodniowe pobyty, podczas których uzyskamy poradę specjalisty ds. żywienia, który pokaże nam jak zbilansować zimowe posiłki, poddamy się diecie detoksykującym organizm czy weźmiemy udział w treningach sportowych, w tym grupowych marszach nordic walking.

- Ważną informacją dla turystów jest również to, że większe nadmorskie uzdrowiska w zimie nie zamierają. Kawiarnie, restauracje i atrakcje turystyczne są otwarte, ale komfort spędzania czasu w tych miejscach jest zdecydowanie lepszy niż latem – dodaje Łukasz Kubacki.

Aktualne oferty zimowe nad Bałtykiem dostępne są na stronie www.interferie.pl.