Polskie Morze

Szacuje się, że każdego roku ok. 6-7 mln Polaków szuka odpoczynku nad Bałtykiem, w towarzystwie szumu fal i złotego piasku. Wybór miejsca na wypoczynek jest kwestią niezwykle istotną - która plaża jest najczystsza, a która najbardziej atrakcyjna dla dzieci? Czy na wymarzone wakacje nad morzem możemy zabrać swojego pupila?

Już od samego początku wakacji Polacy, jak co roku będą szturmować nadmorskie miejscowości. Przewiduje się, że turystów będzie więcej niż w zeszłym roku. Jest to podyktowane ograniczeniami związanymi z wyjazdem do niektórych krajów basenu Morza Śródziemnego. Osoby planujące wyjazd nad morze mogą teraz skorzystać z serwisu rankingplaz.pl żeby znaleźć optymalne dla siebie miejsce na wypoczynek lub dowiedzieć się więcej o tym już wybranym. Ranking przedstawia w pigułce najważniejsze cechy 71 polskich plaż, takie jak: długość, szerokość, odległość od centrum, obecność molo bądź promenady oraz zawiera piękne ruchome-zdjęcia ‘cinematography’, które doskonale oddają klimat poszczególnych lokalizacji. A co najważniejsze, ranking tworzony jest przez samych użytkowników, którzy tylko w zeszłym roku dodali aż 246 tys. ocen, 8 600 komentarzy oraz 204 zdjęcia. Ocenie podlega aż 11 kryteriów – wśród nich: czystości plaży, dostępność i czystość toalet, ilość miejsca, atrakcje dla dzieci, oferta gastronomiczna, możliwości wprowadzania zwierząt, możliwość wypożyczenia sprzętu oraz dostępność wi-fi. Ranking aktualizowany jest na bieżąco, więc zawsze wiadomo, która plaża jest najlepsza i na której warto rozłożyć swój kocyk! Partnerem rankingu jest marka Stoperan. Patronami akcji zostali: jeden z czołowych polskich portali internetowych - Interia, Travelist.pl – pierwszy w Polsce klub travelowy, który posiada oferty najlepszych hoteli w Polsce i za granicą w zniżkach do -70%, Noclegowo.pl – wyszukiwarka miejsc noclegowych z całej Polski,

NadMorze.pl – zawierający setki ofert wypoczynkowych nad polskim morzem oraz bałtycki portal informacyjny – Baltic.info.pl.

Aktualnie 3 najbardziej beztroskie polskie plaże to: Świnoujście, Chałupy i Trzęsacz. Najczystszym piaskiem mogą pochwalić się Świnoujście, Karwieńskie Błota (Karwia), a także Białogóra (Gmina Krokowa). Ci, którzy nie lubią tłoku powinni bliżej przyjrzeć się plażom znajdującym się w Kuźnicy, Świnoujściu oraz Poddąbiu. Miłośnicy małego co nieco nie mogą nie odwiedzić Świnoujścia, Międzyzdrojów i centralnej plaży w Kołobrzegu. Rodzice powinni zaś wziąć pod uwagę takie miejscowości jak: Świnoujście, Gdynię (plaża śródmieście) oraz Chałupy, ponieważ tam ich pociechy znajdą najwięcej atrakcji dla siebie. Więcej informacji zawiera prezentowana infografika.

Jeżeli właśnie wygrzewasz się na piasku i masz wolną chwilę, wejdź na rankingplaz.pl, i oceń plażę, dodaj opinię na jej temat oraz zdjęcia. W ten sposób pomożesz wybrać innym miejsce na beztroskie wakacje. W zamian, za pomocą strony rankingplaz.pl możesz zmienić swoje zdjęcia w pocztówki, które wyślemy pocztą do Twoich bliskich.

Beztroskiego plażowania!

Tematy: