Polskie Morze

Wakacje nad polskim morzem nie muszą być nudne, choć bardzo często pogoda nie rozpieszcza wczasowiczów. Dostęp do plaż, możliwość uprawiania sportów wodnych, ale również dostęp do parków krajobrazowych sprawiają, że z roku na rok rośnie zainteresowanie wczasami nad morzem.

Tradycyjne plażowanie kontra aktywny wypoczynek

Większość turystów wybiera okolice Trójmiasta oraz Półwysep Helski jako miejsce idealne na wypoczynek wakacyjny. Hotel na Helu musi zapewnić nie tylko komfortowe warunki noclegowe, ale również powinien oferować dodatkowe atrakcje, jak np. dostęp do zabiegów wellness i SPA, hotelową siłownię czy nawet basen. Wynika to nie tyle z wysokich oczekiwań turystów, ile jest podyktowane względami praktycznymi.

Nad Bałtykiem nie zawsze panują wysokie temperatury i świeci słońce, aby cieszyć się leniwym wypoczynkiem na plaży. Bardzo często ze względu na niższe temperatury czy pogodę, która nie zachęca do spacerów czy zwiedzania ciekawych miejsc, wypoczywający chcieliby skorzystać z atrakcji, jakie im zapewni ich własny hotel. Szczególnie duże wymagają mają rodziny z dziećmi.

Najczęściej wakacje na Półwyspie Helskim wybierają osoby, które aktywnie uprawiają sport. Najpopularniejszymi dyscyplinami, które z powodzeniem można na Helu uprawiać, są windsurfing oraz zyskujący na popularności kitesurfing, można tutaj również zająć się żeglowaniem. Trudno jest natomiast wskazać jedno miejsce, które nadawałoby się do polecenia nurkom czy pasjonatom snorkelingu.

Nie tylko sport

Choć Półwysep Helski kojarzy się albo z leniwym wypoczynkiem na plaży, albo z wypoczynkiem bardzo aktywnym, związanym z uprawianiem sportu, to również tutaj na turystów czekają zaskakujące atrakcje. W Sławutowie znajduje się zrekonstruowana średniowieczna osada, którą można zwiedzać podglądając pracę rzemieślników. W osadzie organizowane są również warsztaty garncarskie, tkackie i piekarskie, które kończą się możliwością zabrania ze sobą wytworów własnej działalności.

Z kolei miłośnicy militariów mogą wybrać Szlak Fortyfikacji, który przybliża najważniejsze fortyfikacje i pozostałości z infrastruktury militarnej i wojennej. Oprócz dziesięciokilometrowego szlaku na uwagę zasługuje również Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz Skansen Fortyfikacji w pobliskiej Jastarni.

Zobacz: Więcej atrakcji które można odwiedzić na Helu

Address : Radius :

Tematy: