Polskie Morze

Chłapowo to niewielka miejscowość w województwie pomorskim w gminie Władysławowo. Pierwsza wzmianka o Chłapowie pochodzi z roku 1359 i nazwę wsi zapisano wtedy po niemiecku jako Klappow. Chłapowo to typowa wieś rybacka, w której do dzisiaj zachowało się wiele chałup o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji. Centrum wsi wyznacza przepiękna przydrożna kapliczka z XIXw.

Nowoczesna baza noclegowa, wszelkie atrakcje, dogodne położenie i przepiękne pejzaże to niektóre z walorów Chłapowa, które przyciągają nowych jak i powracających turystów.

Wakacyjna atmosferę zapewniają niewątpliwie przepiękna plaża z drobnym piaskiem, nadmorski klimat oraz sąsiedztwo dużych kurortów jak Władysławowo, Jastarnia, Gdynia czy Sopot. Atutem Chłapowa jest z pewnością główne kąpielisko usytuowane przy szerokiej plaży, gdzie widok urozmaica warstwa morskich kamieni i samoistnych głazów wystających nad powierzchnią fal. Wśród wczasowiczów popularnością cieszą się przejażdżki skuterami wodnymi, rozgrywki piłki plażowej. Wieczorami natomiast można podziwiać zachody słońca na tle przylądka Rozewie. Wyjątkowo malowniczo, wyglądają zachody słońca obserwowane z plaży nadmorskiej w Chłapowie lub klifowego brzegu.

Atrakcją jest też mieszcząca się w Chłapowie stadnina koni, dlatego nie jednokrotnie wieczorami można spotkać galopujące konie nad brzegiem morza. Nadmorską część Chłapowa obejmuje Nadmorski Park Krajobrazowy, pozostający poza zasięgiem człowieka. Chronione gatunki zwierząt i roślin i wyjątkowy wąwóz chłapowski "Rudniki" \ Dolina Chłapowska, którym można dotrzeć na plażę, to elementy niezmiennej od wieków przyrody. Wąwóz został utworzony dzięki oddziaływaniu erozyjnej siły wody spływającej z Wysoczyzny do morza. Piękne klifowe wybrzeża umiłowali sobie miłośnicy paralotni. Kilkunastu kilometrowy klif, pozwala polecieć z Chłapowa aż do Jastrzębiej Góry i z powrotem. Znawcy tematu twierdzą, iż latać tu mogą nawet mniej zaawansowani.

Smakosze morskich ryb, mogą udać się do małej przystani rybackiej położonej pomiędzy 13, a 14 wejściem na plażę. Mimo że wygląda na zapomnianą jednak funkcjonuje. Można tam zakupić świeżo złowione rybki. Kolejną atrakcją szczególnie dla najmłodszych, będzie „Miasteczko Country”, gdzie porządku pilnuje sam szeryf. Przekraczając bramy miasteczka, możemy zobaczyć dawne tawerny, bary, zabytkowy pociąg, więzienie, a to wszystko przy dźwiękach kowbojskiej muzyki. Na dzieci czekają również place zabaw z dmuchanymi zamkami, huśtawki, zjeżdżalnie na plaży jak i w samej miejscowości. Ciekawostką jest planetarium, które zabiera w podróż po kosmosie na leżaku. Niezapomnianych doznań dostarcza ekran planetarium, który dzięki temu, że otacza widzów ze wszystkich stron daje wrażenie prawdziwego przebywania w układzie słonecznym. W Chłapowie jak i sąsiednich miejscowościach organizowane są różnego rodzaju festyny, koncerty, zawody sportowe czy też kina letnie.

Mimo tego że Chłapowo jest niewielką miejscowością, oferuje swym letnikom ciekawą bazę noclegową i gastronomiczną. Oprócz smacznych dań rybnych, które można zakosztować w barach, jadłodajniach, są podawane potrawy typowe dla tego regionu. Godny polecenia jest pensjonat „Basia” , który ma nie tylko ciekawą ofertę noclegową, ale mieszczący się tam bar „Pod Czarną Banderą” serwuje wyśmienity barszcz z kołdunami oraz zupę regionalną parzuchę. Kolejna ciekawą pozycją, gdzie możemy połączyć smaczne jedzenie i nocleg w przestępnej cenie to dom wczasowy „Kliff”. Oferuje swoim gościom ogrodzoną posesję z miejscem do grillowania, wypożyczalnie rowerów, saunę, siłownię, plac zabaw, basen z podgrzewaną wodą. Na miejscu można wykupić śniadania i obiadokolacje. Godny polecenia szczególnie rodzinom z małymi dziećmi jest pensjonat „Bursztynek”. Zapewnia swoim gościom komfort w postaci pralek, salę zabaw w środku oraz plac zabaw na zewnątrz, możliwość ogrzewania pokoi nawet w okresie letnim. Wczasowicze mają do dyspozycji dużą kuchnię z jadalnią, taras i grill. Obiekt znajduje się zaledwie 150m od morza.

Mimo tego, że Chłapowo jest niewielką miejscowością na pewno nikt nie będzie się tutaj nudził. Zapewnia nie tylko odpoczynek, relaks i możliwość kąpieli wodnych, ale możliwość spędzenia urlopu w sposób aktywny korzystając z atrakcji w samej miejscowości jak i na zwiedzaniu okolicznych miast.

Address : Radius :