Polskie Morze

Międzyzdroje - atrakcje turystyczne

Międzyzdroje nie bez przyczyny nazywane są przez wielu letnią stolicą Polski. Ten - szczycący się 150-letnią tradycją - malowniczy kurort położony na wyspie Wolin, przyciąga turystów leczniczym mikroklimatem solanki i borowiny oraz rewelacyjną piaszczystą plażą. Międzyzdroje to jednak znacznie więcej atrakcji. Specjalnie przed zbliżającym latem przygotowaliśmy listę TOP 9 atrakcji w Międzyzdrojach.

Na imprezę tylko w Międzyzdrojach

Międzyzdroje nocą to królestwo dobrej zabawy! Mnogość klubów, pubów i dyskotek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje również imprez plenerowych i cyklicznych eventów. Warto przed przyjazdem sprawdzić kalendarz imprez, aby nie być zaskoczonym ilością turystów, którzy tłumnie korzystają z oferty kulturalnej miasta. W takim okresie może być problem ze znalezieniem apartamentu w Międzyzdrojach. Warto więc z wyprzedzeniem zaplanować swoje wakacje właśnie w Międzyzdrojach, ponieważ i cieszyć się urokiem polskiego morza.

Bliskość natury

Wolińskiego Parku Narodowego ciągnący się wzdłuż polskiego nabrzeża to nie lada gratka dla miłośników przyrody i wypoczynku na świeżym powietrzu. Park to 11 hektarów pięknych polskich lasów, urokliwych plaż i niebywałych wzniesień, z których rozprzestrzeniają się zapierające dech w piersi widoki. Ponadto na terenie Wolińskiego Parku Narodowego znajdziemy najpiękniejsze odcinki polskiego wybrzeża klifowego, które charakteryzuje unikatowa w skali Europy i świata fauna i flora. Na terenie Parku nie brakuje atrakcji dla dzieci. Najmłodsi podróżnicy mogą odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów, woliera z orłem bielikiem, a także Muzeum Przyrodnicze.

Dla lubiących spacerować

W centrum Międzyzdrojów, a dokładniej przy Bramie Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego rozpoczynają się trzy szklaki piesze: zielony, niebieski i czerwony. Spacer wytyczonym ścieżkami pozwoli nam odpocząć od zgiełku miasta. W trakcie wędrówki jest okazja odwiedzić takie miejsca jak: punkty widokowe na Kawczej Górze, Piaskowej Górze, Gosaniu czy Zielonce, klify nad Zalewem Szczecińskim czy Turkusowe Jezioro. Park to świetne miejsce na rodzinne wycieczki z dziećmi, samotne wędrówki czy też romantyczne spacery tylko we dwoje.

Poznaj podwodny świat w Oceanarium

Po powrocie z pieszej wędrówki możemy odwiedzić Oceanarium ulokowane w centrum miasta. Zobaczenie pięknego podwodnego świata powinno przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym turystom. Odwiedzający mają możliwość zobaczenia wielu gatunków egzotycznych i tropikalnych ryb, takich jak rekiny czy płaszczki, a także koralowców, ukwiałów i innych organizmów morskich, które prezentowane są w pięknej podwodnej scenerii.

Zabytkowa część Międzyzdrojów

Międzyzdroje to nie tylko piękna fauna i flora, to także rewelacyjne miasto z długoletnią historią. Miłośnicy miejskiego zwiedzania powinni wpisać na listę miejsc do zobaczenia, m.in. pochodzący z XIX wieku Kościół Świętego Piotra Apostoła oraz kaplicę zakonną sióstr boromeuszek Stella Matutina z początku XX wieku. Fani architektury powinni poświęcić chwilę czasu na spacer uliczkami miasta i oglądania licznych zabytkowych will znajdujących się na terenie całego miasta. Warto także odwiedzić Park Zdrojowy z przełomu XIX i XX wieku oraz Dom Zdrojowy.

Molo jedyne w swoim rodzaju

Betonowe molo w Międzyzdrojach liczy aż 395 metrów. Wchodzący w głąb Morza Bałtyckiego pomost jest najdłuższą tego typu budowlą w Polsce. Odwiedzający je turyści mogą zobaczyć roztaczającą się piękną panoramę całej Zatoki Pomorskiej. Molo mieści się przy amfiteatrze w środkowej części międzyzdrojskiej plaży, a jego wejście przyozdobione jest dwoma białymi charakterystycznymi wieżami.

Gabinet Figur Woskowych

Ciekawą atrakcją jest także - liczący ponad 100 ekspozycji – Gabinet Figur Woskowych. Wewnątrz można spotkać woskowe postacie naturalnej wielkości ludzi ze świata polityki, sztuki, a także postacie z bajek. Na turystów czeka, m.in. Shreck, Królowa Śniegi, Brad Pitt oraz Barack Obama. Naprawdę warto!

Najbardziej znana aleja gwiazd

Aleja gwiazd to polski odpowiednik słynnej alei z Hollywood. To tutaj swoje odciski dłoni pozostawiają polskie gwiazdy kina. Warto się nią przespacerować i poszukać swoich ulubionych aktorów, aktorek i innych osób związanych z kinematografią. Pierwsze odciski dłoni pozostawili tutaj: Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Janusz Gajos i Bogusław Linda. Obecnie w Alei znajduje się prawie 200 odcisków dłoni.

Wpadnij na wydarzenie kulturalne

Co roku w Międzyzdrojach odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd. Jest to wyjątkowe wydarzenie kulturalne zapoczątkowane w 1996 roku. Patronami festiwalu zostają znamienite gwiazdy , m.in. Kieślowski, Wiesława Szymborska czy Adam Wajda. W 2018 w ramach Europejskiego Festiwalu Gwiazd odbyły się koncerty, m.in. Tango Show z Gwiazdami, gdzie wystąpili m.in. Kayah i Stanisław Sojka. Miał miejsce także recital Katarzyny Skrzyneckiej oraz spektakle i warsztaty teatralne.