Polskie Morze

Wielu z nas bardzo chętnie podróżuje na krótkie dystanse, aby odpocząć od pracy i przy okazji zobaczyć i zwiedzić coś nowego, ciekawego. Spora grupa osób lubi również tak po prostu spędzać wolny czas w ciekawych miejscach: nad morzem, w górach czy na pojezierzu. Gdzie warto wybrać się na weekend, jeżeli planujemy mały wypad z domu? Czy Władysławowo jest dobrym kierunkiem na krótki urlop? Czego możemy spodziewać się po mieście i okolicy?

1. A może nad morze?

2. Baza noclegowa we Władysławowie - na co można liczyć?

3. Najciekawsze atrakcje w okolicy

4. Weekend we Władysławowie - komu przypadnie do gustu?

 

Port Władysławowo

Władysławowo

A może nad morze?

Krótki wyjazd na weekend zawsze jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie jeżeli lubimy odkrywać ciekawe miejsca w różnych regionach Polski. Wielu miejscowości nad morzem nie trzeba nikomu przedstawiać i są one bardzo popularnym celem podróży w czasie wakacji i sezonu wiosenno-letniego. Nie oznacza to jednak, że wyjazd zimowy jest złym pomysłem - wzburzone, surowe morze ma swój urok i dla wielu osób bywa widokiem bardzo odprężającym. Dodatkowym plusem jest również znacznie mniejsze obłożenie miejscowości turystycznych, dzięki czemu możemy w spokoju spacerować, jeździć na rowerze i odkrywać uroki mniejszych i większych miasteczek.

Baza noclegowa we Władysławowie - na co można liczyć?

Noclegi we Władysławowie są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń i potrzeby. Znajdziemy tutaj prywatne kwatery i domki na wynajem, ale także pensjonaty czy ośrodki wczasowe. Dla fanów kempingu znajdzie się również miejsce na rozbicie namiotu, i to w dodatku tuż przy samej linii brzegowej.

Dzięki dużej różnorodności mamy dużą swobodę w kwestii tego, z kim i jak jedziemy. Miejsce dla siebie znajdzie tutaj zarówno osoba odpoczywająca samotnie, jak i rodzina z dziećmi czy grupa znajomych. Władysławowo jest również dobrze skomunikowane, dzięki czemu nie musimy martwić się o dojazd.

Najciekawsze atrakcje w okolicy

Poza piękną plażą i morską bryzą Władysławowo oferuje również wiele innych atrakcji. Jednymi z najbardziej popularnych są wieża widokowa, Ocean Park czy Latarnia Morska Rozewie II. Dla najmłodszych również znajdziemy tutaj coś do obejrzenia: Muzeum Motyli, Magiczny Zawrót Głowy czy Domek Do Góry Nogami z pewnością wzbudzą zainteresowanie. Z kolei osoby aktywne fizycznie mają do dyspozycji wiele pięknych tras spacerowych oraz rowerowych, a także możliwość wybrania się na jazdę konną czy quady i offroad.

Weekend we Władysławowie - komu przypadnie do gustu?

Wizyta nad morzem zrobi dobrze każdemu, kto lubi spędzać czas nad wodą. Jeżeli zaliczamy się do tej grupy, z pewnością odpoczniemy nawet przy okazji krótkiego pobytu. Miasto dostarcza wielu atrakcji dla osób o różnych zainteresowaniach, zarówno przyjeżdżających samodzielnie lub w grupie, jak i w przypadku rodzin z dziećmi. W sezonie jesienno-zimowym wprawdzie nie musimy liczyć się z aż tak dużą liczbą turystów jak latem, jednak warto zadbać o rezerwację z wyprzedzeniem. Pomimo sporej różnorodności Władysławowo noclegi , sama baza miejsc hotelowych jest ograniczona. W związku z tym dużo bezpieczniejszą i lepszą opcją jest wynajęcie kwatery jeszcze przed wyjazdem.

Władysławowo to dobry kierunek dla osób lubiących morze nawet wtedy, gdy nie bardzo można się w nim wykąpać. Jeżeli szukamy pięknych krajobrazów i ciekawego miasta, zdecydowanie powinniśmy spędzić weekend w tym malowniczym i pełnym różnorodnych atrakcji miejscu.