Polskie Morze

Kołobrzeg

Nad długim, polskim wybrzeżem usytuowanych jest wiele atrakcyjnych turystycznie miejscowości, a każda z nich ma swój wyjątkowy urok. Co może urzec nas w Kołobrzegu? Postaramy się przedstawić najciekawsze atrakcje tego miasta, a także podpowiedzieć, gdzie znaleźć dobry hotel nad morzem w Kołobrzegu.

Każdego roku Kołobrzeg odwiedza wielu turystów z Polski i zagranicy. Miasto jest w czołówce najchętniej odwiedzanych morskich kurortów od lat. Co wpływa na popularność Kołobrzegu zarówno kiedy pogoda dopisuje, jak i w czasie ponurej aury?

 

Co ciekawego nad morzem?

Jednym z niewątpliwych atutów Kołobrzegu jest fakt, że możemy się tutaj poczuć w pełni jak w nadmorskiej miejscowości, gdzie życie toczy się wokół morza i tego, co oferuje mieszkańcom miasta. Imponuje port morski, który na co dzień tętni życiem. Nie jest to tylko skansen po dawnej aktywności, tylko prawdziwy port, do którego przypływają różnorakie okręty. Jest też molo, które może być zwieńczeniem przyjemnych spacerów brzegiem morza. Miejsce to łączy tradycję z nowoczesnością, ponieważ korzenie obiektu sięgają końcówki XIX wieku, natomiast w 2014 roku molo przeszło renowację, w czasie której dodano m.in. świetlne iluminacje. Wisienką na torcie jest wizyta w latarni morskiej. Jej historia sięga jeszcze dalej, bo aż do XVII wieku. Z wysokości 26 metrów można obejrzeć panoramę miasta, całą okolicę oraz oczywiście Bałtyk. Najciekawsze zbiory eksponatów związanych z morzem, żeglugą, a także marynarką wojenną można podziwiać w Muzeum Oręża Polskiego, które mieści się w pięknej scenerii pałacu Braunschweigów.

Dla aktywnych turystów również nie brakuje ciekawych atrakcji. Wskazać można m.in. liczne boiska do siatkówki plażowej czy możliwość rejsu katamaranem. Najdalsze wyprawy obejmują aż duńską wyspę Bornholm. Wypożyczalnia nart wodnych prężnie działa w sezonie letnim, a jeśli mamy odpowiednie umiejętności, możemy wynająć jacht, którym będziemy pływać po otwartym morzu.

Miasto tętniące życiem

Miłośników historycznej architektury z pewnością zainteresuje gotycka katedra pochodząca z XIV wieku, a także budynek ratusza, którego wygląd bardzo przypomina średniowieczny zamek obronny. Ciekawy obiektem do zwiedzania jest również baszta. Dla rodzin z dziećmi również nie brakuje ciekawych miejsc. Polecić można przede wszystkim miasto myszy, ukrytą krainę, w której mieszkają bajkowe postacie czy indiańską wioskę. Jeżeli pogoda zupełnie popsuje nasze plany, zawsze można wybrać się do kina 8D, które dostarcza niesamowitych wrażeń, których nie spotkamy w żadnej innej kinowej sali.

Nocleg i jedzenie

Baza hotelowa Kołobrzegu jest bogata, podobnie jak oferta gastronomiczna. Zainteresowanie najpopularniejszymi hotelami jest spore, dlatego warto zdecydować się na wypoczynek w Kołobrzegu odpowiednio wcześniej, żeby zdążyć zarezerwować najlepszy hotel nad morzem. Kołobrzeg przez cały sezon pęka w szwach, wobec tego zadbajmy o pokój dużo wcześniej. A kiedy już jesteśmy na miejscu, warto poznać ciekawe lokale gastronomiczne, oferujące różnorodną kuchnię. Naszą uwagę powinny przykuć zwłaszcza dania z ryb, które trafiają do restauracji wprost z morskiego kutra rybackiego. Jak wybrać dobry hotel nad morzem w Kołobrzegu? Jak już wspomnieliśmy, oferta jest bogata. Hotele wyposażone są w szereg atrakcji, takich jak chociażby SPA. Pamiętajmy, że Kołobrzeg to również miejscowość uzdrowiskowa. Są tu liczne sanatoria, a powietrze zawsze jest czyste i zdrowe.

Niewątpliwym atutem Kołobrzegu jest fakt, że można to zaznać wszystkich atrakcji związanych z pobytem nad morzem. Od błogiego relaksu na piasku, przez spacery w urokliwych miejscach, po wizyty w ciekawych muzeach i lokalach. Możemy odpoczywać w SPA lub wybrać się na rejs po Bałtyku. Niewiele nadmorskich miast oferuje równie bogaty wachlarz możliwości.