Polskie Morze

Wakacje nad morzem to czas, kiedy można naładować akumulatory do oporu. W tym okresie śmiało możesz nacieszyć się przepięknym, nadmorskim widokiem, a także zrelaksować się do woli. Urlop w nadmorskich miejscowościach może okazać się strzałem w dziesiątkę, a opalanie na bałtyckiej plaży to nie jedyna czynność, jaką można tam wykonywać. Gdzie spędzić wakacje 2022? Czy Sarbinowo będzie dobrym wyborem na pobyt nad morzem?

 

Sarbinowo - miejsce z charakterem

Sarbinowo to niezwykle bogata baza turystyczna. Jest to też jednak wspaniałe miejsce z charakterem, które może pochwalić się niezwykłą historią. Pierwsze wzmianki o miejscowości Sarbinowo pojawiły się w roku 1306. Wymienia się je jako własność klasztoru Cystersów w Darguniu. W późniejszych latach miejsce to było kwestią sporną pomiędzy naszym krajem, a Prusami czy III Rzeszą. Przez te lata nazwa została zmieniona na Sorenbohm. Przed laty Sarbinowo znajdowało się ok. 1,5 km od morza, jednak przed I wojną światową doszło do sytuacji, kiedy miejscowości groziła swego rodzaju zagłada przez morze. Wzniesiono więc specjalny mur oporowy o długości 1 km wzdłuż plaży. Powstrzymało to więc dalsze zniszczenia.

Sarbinowo to wieś położona ok. 7 km od Mielna, które znajduje się na Wybrzeżu Słowińskim. Od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, głównie w sezonie letnim, kiedy bez większego problemu można cieszyć się wyjątkowym czasem nad polskim morzem. Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest neogotycki kościół, który został wzniesiony w roku 1856. Zbudowano go na planie ośmiokąta z wysoką wieżą. Może poszczycić się przepięknymi witrażami w ostrołukowych oknach.

Dlaczego warto wybrać Sarbinowo na miejsce nadmorskiego urlopu?

Sarbinowo to obecnie świetnie rozwinięta baza noclegowa. Nic więc dziwnego, że w ciągu wakacyjnego okresu, tak wiele osób wybiera właśnie tę miejscowość na swój wypoczynek. Sarbinowo ma swój urok, ponieważ jest to niewielka osada urokliwych drewnianych domków, a także przytulnych i zadbanych przestrzeni.

Sarbinowo cieszy się dobrze zagospodarowaną plażą oraz nietuzinkową promenadą, która ciągnie się wzdłuż plaży. Zachęca do spacerów i relaksu. Można się tam poczuć, niczym w domu. Miejscowość tętni życiem, jednak nie wulgarnie, wręcz przeciwnie - bardzo zachęcająco. I w dzień, i w nocy dzieje się tam sporo. Znajdziesz tam nieszablonowe knajpki, sporą ilość sklepików czy straganów zachęcających do kupienia sobie pamiątki znad morza. Możesz sprawdzić to na własne oczy, wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło "Sarbinowo zdjęcia".

W niedalekiej odległości od Sarbinowa leży wieś Chłopi. Jest o tyle wyjątkowa, że wpisano ją do rejestru zabytków, przez wzgląd na jej unikalną zabudowę.

W Sarbinowie można odpoczywać na różne sposoby. Nie musisz wynajmować domku - możesz wynająć miejsce na polu namiotowym, jeśli preferujesz taki sposób podróżowania.

Czym mogą Cię zaskoczyć okolice Sarbinowa?

Okolice Sarbinowa również są godne uwagi. Sprawia to, że nie musisz całego urlopu spędzić tylko w tej miejscowości. Po drugiej stronie wsi znajduje się miejscowość Gąski, gdzie można znaleźć latarnię morską o wysokości 50 m. To z niej rozpościera się wspaniały widok na Morze Bałtyckie oraz okoliczne miejscowości. Miłośnikom dalszych wycieczek polecany jest Kołobrzeg. Znajduje się zaledwie 30 km od Sarbinowa, a kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Mowa tutaj chociażby o Muzeum Oręża Polskiego. Z kolei w Unieściu znajduje się port rybacki. Koszalin zaś słynie ze skansenu kultury jemeńskiej, Świętej Góry Chełmskiej oraz muzeum.