Polskie Morze

Zachód słońca, polskie morze

Rodzice, którzy planują wspólny wyjazd wakacyjny nad morze dla siebie i swoich pociech, mogą wybierać spośród ogromnej liczby nadmorskich miejscowości, co roku cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem wczasowiczów. Jedni decydują się na największe kurorty nad Bałtykiem, inni natomiast szukają nieco bardziej ustronnego miejsca – możliwości wyboru są niemal niezliczone. Jedną z najciekawszych miejscowości nad polskim morzem jest jednak Sarbinowo, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. To wprost idealne miejsce na wakacje dla rodziny z dziećmi.

 

Piękna plaża, promenada spacerowa i przysmaki dla każdego

Sarbinowo to niewielka miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Słowińskim w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Mielna i Koszalina. Choć liczy zaledwie kilkuset stałych mieszkańców, co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. To właśnie Sarbinowo stanowi świetny wybór na wakacyjny wyjazd dla całej rodziny. Najważniejsza jest oczywiście piękna, rozległa, piaszczysta plaża, doskonała do opalania się, budowania zamków z piasku, a także spędzania czasu w wodach Bałtyku. Kąpielisko przy niej jest strzeżone, bezpieczne dla osób w każdym wieku, a na samej plaży latem organizowanych jest wiele atrakcji dla dużych i małych.

 

Przy sarbinowskiej plaży można też spacerować nadmorską promenadą, gdzie cała rodzina może podziwiać piękny widok na Bałtyk, a także skorzystać z oferty licznych punktów gastronomicznych. Ponadczasowe zapiekanki, słodkie gofry, smażone ryby, orzeźwiające lody – coś na ząb dla siebie znajdą tu miłośnicy nadmorskich przysmaków w każdym wieku.

 

Rodzinne atrakcje w Sarbinowie i okolicach

Choć w samym Sarbinowie nie brakuje licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, wynajem pokoju w tej miejscowości sprawdza się też jako baza wypadowa do odwiedzenia innych ciekawych punktów w regionie. Rodziny szczególnie powinien zainteresować choćby rodzinny park rozrywki Pomerania Fun Park niedaleko Kołobrzegu, natomiast z atrakcji położonych nieco bliżej Sarbinowa warto wymienić Park Wodny w Koszalinie. Rodzice, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach miłość do aktywnego trybu życia, powinni również pamiętać, że przez Sarbinowo przebiega Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10.

 

Nie można też zapomnieć, że w Sarbinowie, jako popularnej miejscowości turystycznej, nie brakuje rozmaitych pensjonatów i hoteli, które w swojej ofercie uwzględniły oczekiwania rodzin z dziećmi. Mowa nie tylko o przestronnych pokojach rodzinnych ze wszelkimi udogodnieniami, ale też o atrakcjach dla najmłodszych obecnych na terenie obiektów. Place zabaw, trampoliny, miejsca na ognisko, boiska do siatkówki, ping-pong – to tylko kilka dowodów na to, że do doskonałej zabawy w Sarbinowie nie trzeba wyruszać na dalekie wyprawy. Wszystkie te atrakcje zapewnia willa La Passion, która oferuje noclegi dla rodzin z dziećmi w komfortowych pokojach i domkach o wysokim standardzie, zaledwie 200 metrów od morza. To idealny pomysł na niezapomniane wakacje dla rodziców i ich pociech.