Polskie Morze

Urlop pod żaglami nie musi być tylko marzeniem – na rynku istnieje wiele firm, oferujących wynajem jachtów. Wystarczy ustalić termin urlopu i znaleźć odpowiadający nam model, a następnie dokonać rezerwacji przez Internet i wpłacić zaliczkę, wymaganą przez większość wypożyczalni.

Wypożyczalnie jachtów

Dzięki szerokiej ofercie czarterowej z pewnością znajdziemy propozycję, odpowiadającą naszym potrzebom.


Oferta firm czarterowych
Każda wypożyczalnia jachtów posiada w swojej ofercie co najmniej kilkanaście modeli łodzi, uszeregowanych według kategorii: żaglowe/motorowe. Ich ceny wahają się w granicach 500 – 3000 zł za dzień oraz 3500 – 12 000 zł za tydzień wynajmu.

Koszt uzależniony jest oczywiście od modelu jachtu i dodatkowych udogodnień, takich jak klimatyzacja, ogrzewanie, ster strumieniowy czy GPS. Podczas rezerwacji zaznaczamy również, czy konieczna jest obecność tzw. skippera, czyli kapitana (w przypadku osób, które nie posiadają patentu żeglarskiego).

 


Poza wynajmem jachtów możemy zarezerwować również rejsy morskie wzdłuż polskich wybrzeży Bałtyku lub za granicę: do Szwecji, Danii czy Łotwy. W ten sposób połączymy relaks na pełnym morzu z wycieczką turystyczną, obejmującą najważniejsze atrakcje danego regionu. Poza rejsami organizowane są również weekendowe kursy oraz eventy żeglarskie, a nawet specjalne imprezy firmowe.

 

Zalety wakacji na pełnym morzu
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem jachtu? Przede wszystkim jest to wspaniały pomysł na ciekawe, nietuzinkowe wakacje. Morska podróż może być wspaniałą przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to również doskonała propozycja dla osób ceniących aktywny wypoczynek: czas podczas rejsu możemy spędzać na nurkowaniu lub wędkowaniu (w wybranych lokalizacjach), a na trasie podróży czeka na nas wiele miejsc, które warto zobaczyć (jest to tym bardziej atrakcyjne, że niektóre z nich są trudno dostępne za pośrednictwem drogi lądowej). Wielbiciele kąpieli słonecznych również nie będą mieli powodów do narzekań: pokład to doskonałe miejsce do opalania ze względu na chłodzącą morską bryzę. Wybierając taki sposób wypoczynku, unikamy tłumów, które w sezonie letnim stanowią normę we wszystkich nadmorskich kurortach. Ponadto rezerwując dłuższą, kilkudniową wycieczkę jachtem, oszczędzamy na kosztach noclegu – niezależnie do jakiego portu dopłyniemy, możemy zwiedzić miasto, a wieczorem odpocząć na pokładzie, nie martwiąc się o poszukiwanie hotelu. Rejs może być również okazją do zdobycia uprawnień żeglarskich.

 

Wakacje na jachcie – dla kogo?
Komu warto polecić wczasy na morzu? Przede wszystkim osobom, które szukają oryginalnego pomysłu na urlop, pozwalający przeżyć coś więcej niż typowy wypoczynek w jednej z popularnych wakacyjnych miejscowości. Rejs jachtem z pewnością przypadnie do gustu również tym, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku i zakosztować pełnego relaksu z dala od tłumu. Zadowoleni będą również mali i więksi poszukiwacze przygód – nawet krótka jednodniowa wycieczka dostarczy im wielu niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Podróż luksusowym jachtem warto polecić także właścicielom firm, którzy szukają oryginalnego pomysłu na ważne spotkanie biznesowe lub wyjazd integracyjny w niewielkim gronie osób. Morska wycieczka z pewnością zrobi ogromne wrażenie zarówno na pracownikach, jak i partnerach czy kontrahentach firmy. Ciekawym pomysłem może być również kupno rejsu w formie prezentu (np. z okazji ślubu czy rocznicy), romantyczna podróż tylko we dwoje lub wesoły wyjazd w gronie przyjaciół.