Nieodkryte miejsca w Polsce, Ciekawe miejsca w Polsce

Ciekawe miejsca w Polsce

Solne korytarze na Trasie Turystycznej Kopalni Soli

Polska, z jej bogatą historią, kulturą i różnorodnością krajobrazów, oferuje mnóstwo możliwości na spędzenie aktywnie jednego dnia. Od północnych plaż po górskie szczyty, od historycznych miast po naturalne cuda, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tych propozycji, szczególne miejsce zajmuje Kopalnia Soli "Wieliczka", która jest perłą inżynierii i sztuki, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

hotel

Hotel Dębianka, zlokalizowany przy drodze krajowej nr 9, łączącej Warszawę z Rzeszowem, w Nowej Dębie, stanowi idealne miejsce wypoczynku zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i dla tych, którzy szukają odpoczynku w przyjemnej atmosferze. Oprócz komfortowych pokoi, w hotelu znajduje się także restauracja oraz przestronna sala przeznaczona do organizacji niezapomnianych imprez okolicznościowych. Dlaczego warto skorzystać z oferty hotelu Dębianka? Zachęcamy do lektury.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Park Ojcowski

Ojcowski Park Narodowy to jeden z 23 aktualnych parków w Polsce. Utworzono go w styczniu 1956 roku. Znajduje się on na terenie województwa małopolskiego, w obszarze 4 gmin: Skała, Wielka-Wieś, Jerzmanowice-Przeginia, a także Sułoszowa. Jego powierzchnia to raptem 21.46 km kwadratowych, co umieszcza go na ostatnim miejscu pod względem wielkości spośród wszystkich parków narodowych w Polsce. Liczba odwiedzających na przestrzeni roku wynosi jednak aż 400 tysięcy. Co zatem jest w nim szczególnego, jakie miejsca warto odwiedzić?

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

uśmieszek kobiet z plasterkami ogórka na oczach

Mężczyźni inaczej się relaksują, dlatego kobiety szukając kompana do wypadu na zakupy, czy zabiegi pielęgnacyjne raczej powinny szukać w otoczeniu płci pięknej. Przyjaciółka, siostra czy mama zdecydowanie bardziej się tu sprawdzą. Idealnym sposobem na relaks, plotki i dobre samopoczucie będzie wyjazd na weekend w SPA z przyjaciółką. Gdzie najlepiej spędzić taki czas?

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

wakacje w Polsce

Planując wakacje w Polsce, warto zwrócić uwagę na południową część kraju. To miejsce, gdzie można cieszyć się pięknymi krajobrazami, bogatą historią i fascynującymi atrakcjami turystycznymi. Jeśli marzysz o relaksujących wakacjach w komfortowym domku letniskowym, oto kilka miejsc na południu Polski, które z pewnością Cię zainteresują!

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Malowniczy krajobraz  Jury

Jura to kraina wyjątkowa, jej atrakcje mogą nas zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, popularnie zwana Jurą - to wyjątkowy skrawek Polski. Co warto o niej wiedzieć, dla kogo to najlepsze miejsce na spędzenie wolnego czasu?

Więcej…

Ciekawe miejsca w PolsceSzata roślinna Polski należy do jednej z najbardziej zróżnicowanych, w porównaniu do innych państw rejonu środkowej Europy. Wynika to głównie z faktu, że żyjemy w klimacie umiarkowanym, który ma charakter przejściowy. Cudze chwalicie, swego nie znacie, można by powiedzieć. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak bogata i piękna jest roślinność w naszym kraju. Często szukamy atrakcji za granicą, nie mając pojęcia jak bogata i niesamowita jest właśnie polska flora.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Górny Śląsk

Atrakcje lasu segieckiego, czyli skarby śląskiej przyrody

Przyroda to jeden z mniej znanych walorów turystycznych, którymi może się pochwalić Górny Śląsk. Niedoceniana i słabo znana turystom z całej Polski. Jednym z ciekawszych zakątków, tak cennym pod względem przyrodniczym, jest leśny rezerwat „Segiet” położony na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór. Jego największe atrakcje to las bukowy i dawne wyrobiska górnicze służące dzisiaj nietoperzom. W dominującym tu lesie bukowym spotkać można także świerk pospolity, sosnę zwyczajną oraz brzozę brodawkowatą. Większość z rosnących tu drzew liczy sobie około 150 lat, choć można spotkać i starsze okazy. Trafiają się tez pojedyncze okazy jaworów. W runie spotkać można ciekawe rośliny, m.in. storczyki, konwalię majową oraz kalinę koralową. Ciekawie prezentuje się świat owadów, których występuje tu około 250 gatunków.  Liczne są tu również ptaki oraz ssaki, z których najcenniejsze są nietoperze.
Jedną z największych atrakcji na terenie lasu segieckiego jest kamieniołom „Blachówka”, będący jednocześnie ważnym stanowiskiem dokumentacyjnym.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Kujawy, malownicze krajobrazy

Wycieczki weekendowe to jedna z najpopularniejszych form aktywności Polaków. Te trzy dni wolnego czasu warto wykorzystać na zwiedzanie naszego pięknego kraju. Jednym z rejonów godnym uwagi są Kujawy.

W plan podróży powinny zostać wpisane najważniejsze miasta tego województwa, a mianowicie:

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Nie od dziś wiadomo, jak wielkim zagrożeniem dla związku jest rutyna. Jeśli zbliża się weekend, lub taki czas, kiedy możemy sobie pozwolić na parę dni wolnego - wykorzystajmy to. Wystarczy zarezerwować pokój dla dwojga, wyjechać do innego miasta, aby zrobić niesamowitą niespodziankę bliskiej osobie. Tylko jak się za to zabrać? Co warto mieć na uwadze?

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Krajobraz - Roztocze Środkowe

Tu przyroda ma się dobrze, zaś postęp cywilizacyjny okazał się dla tej malowniczej krainy dość łaskawy. Nic dziwnego, że podstawowe atrakcje na Roztoczy to właśnie miejsca cenne ze względów przyrodniczych. Błędne jest jednak założenie, że Roztocze ubogie jest z zabytki. Wręcz przeciwnie. Roztocze może zaskoczyć swym bogactwem.

Czy istnieje inny region w Polsce, który może pochwalić się murowanym kościołem na wodzie? Gdzie jeszcze można spotkać konika polskiego?

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Widok z Góry Cisowej na pofałdowany teren

Czy Suwalszczyzna możne stać się regionem chętnie wybieranym jako miejsce na wczasy? Choć tej niezwykłej krainy nie skaziła jeszcze masowa turystyka, ciekawych letnisk i miejscowości o charakterze wypoczynkowym tu nie brakuje. Jedną z tych, które mogą stać się idealnym miejscem do wypoczynku, są Smolniki (woj. podlaskie, powiat Suwalski) .

 

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Wałcz

Siedząc kolejny raz w pociągu i wybierając się w kolejną niebywałą podróż dookoła Polski, zacząłem zachodzić w głowę co tak naprawdę widzą ludzie w wypoczynku poza granicami naszego pięknego Państwa. Wiadomo, że w wyselekcjonowanych kurortach jest drogo i trzeba mieć bardzo zasobny worek pieniędzy by tam się wybrać ale czy to jest konieczność, w końcu chodzi tylko i wyłącznie o to by wypocząć i nabrać sił.

Moje miasto tak bardzo piękne, a praktycznie w ogóle nie czerpiące ze swych dóbr oraz atrakcji turystycznych, dziwne że zawsze będąc w drodze myślimy o miejscach w których mieszkamy, wszędzie dobrze... , wracając do myśli przewodniej, Wałcz to małe miasteczko liczące około 30 tys. mieszkańców, pełne uroku i czaru, starych kamienic i pięknych lasów oraz okolicznych jezior, niegdyś wiele lat należące do terytorium Niemiec, dopiero po wojnie zostało przyłączone do Polski, praktycznie w ogóle nie zostało zniszczone podczas trwających wojen światowych, pierwszej i drugiej...

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jednym z najciekawszych obszarów Polski z całą pewnością jest Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Ten wąski pas obejmujący swoim położeniem obszar pomiędzy Częstochową, a Krakowem nie jest jedynie przyrodniczą ciekawostką interesującą jedynie geologów, botaników i im podobnych. To obszar zapewniający rozrywkę i wypoczynek. Nie ma przy tym znaczenia, czy lubujemy się w aktywnym spędzaniu czasu, czy wolimy spędzać czas w jednym miejscu. Jura Krakowsko-Częstochowska jest miejscem dla każdego!


Nie ma większego sensu, abyśmy w tym miejscu przybliżali budowę geologiczną tego obszaru, czy też zastanawiali się nad panującym tam mikroklimatem. Skupmy się na tym, co oferuje wszystkim turystom Jura i dlaczego warto tutaj przyjechać. Skupmy się na tym, co najważniejsze i najciekawsze!
Aktywny wypoczynek

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Podlasie to niewątpliwie jeden z najciekawszych regionów Polski. Tygiel kultur. Teren różnorodności. Obok siebie żyją tu od wieków ludzie wielu narodowości, wyznań, zwyczajów. Polacy, Rosjanie, Białorusini, Żydzi, Tatarzy… Nie trzeba długo szukać, aby odnaleźć ślady ich obecności. A jednak, od stuleci nie dochodziło tu do większych spięć między miejscową ludnością. Tylko spokój, cisza i przyroda. Podlasie to przepiękna kraina pól i lasów. Zielone płuca Polski.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Kiermusy na Podlasiu

Kiermusy to niewielka, niezwykle malowniczo położona miejscowość na Podlasiu. Sąsiedztwo Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Knyszyńskiej sprawia, iż mamy szansę na podziwianie niezwykłych wprost widoków oraz obcowania z nieskażoną naturą.

Poznaj przyrodę i historię Podlasia

Flora i fauna z pewnością zrobi na każdym obserwatorze (nierzadko mieszkańcu dużego miasta) ogromne wrażenie. Żurawie, czaple, orzeł bielik – bez problemu je tutaj napotkamy.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Puławy nad Wisłą

Czym może oczarować region lubelski? Przede wszystkim swą kulturą oraz pięknymi krajobrazami. Wycieczki po tej części Polski mogą stać się wspaniałą przygodą, a wyznaczone z myślą o turystach trasy piesze pozwalają na odkrywanie piękna tego obszaru.

Jednym z ciekawszych szlaków pieszych jest oznaczony kolorem niebieskim Szlak Nadwiślański. Łączy on tak atrakcyjne miejscowości, jak Annapol oraz Dęblin. Na jego trasie znajduje się wiele ciekawych miejscowości, wśród których największą popularnością cieszą się Puławy oraz Kazimierz Dolny. To trasa wyjątkowo atrakcyjna pod względem krajobrazowym. Ci, którzy zdecydują się na wędrówkę tym szlakiem, będą mogli podziwiać najpiękniejsze atrakcje Małopolskiego Przełomu Wisły, ale i zwiedzić dwa parki krajobrazowe: Wrzelowiecki i Kazimierski.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Położone wśród jezior i lasów Borne Sulinowo kojarzone jest głównie z żołnierzami radzieckimi, którzy jeszcze nie tak dawno urzędowali w tym mieście, tworząc tu swego rodzaju „państwo w państwie”. Dziś pozostały po nich jedynie opuszczone budynki oraz liczne „zabytki” o militarnym charakterze. Dzisiejsze Borne Sulinowo kusi turystów swą najnowszą historią. Drugim walorem miasta i jego okolicy jest czyste powietrze i malownicze tereny, które otaczają Borne Sulinowo. Są one coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku dla turystów z całej Polski.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Mazowsze to obszar, który sprzyja miłośnikom historii oraz wyjątkowych zabytków, kraina historyczna położona w środkowym biegu Wisły oraz dorzeczu jej dopływów w centralnej oraz północno-wschodniej Polsce, znajdująca się w większości w woj. mazowieckim.

  • Czerwińsk nad Wisłą

Czerwińsk nad Wisłą

Jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić w czasie wycieczki po tej krainie, jest Czerwińsk nad Wisłą, położony ok 65 kilometrów na północny zachód od stolicy Polski - Warszawy (drogi nr7, dalej droga nr65).

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze

Ze względu na piękne krajobrazy i cenne zabytki turyści coraz więcej uwagi poświęcają ziemi lubuskiej. Jakie miejscowości mogą okazać się wyjątkowo atrakcyjne ?


  • Ośno Lubuskie

W gronie tych, którym warto poświęcić nieco uwagi, znalazło się Ośno Lubuskie. To miasteczko zachwyca swym historycznym charakterem.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Warmia i Mazury to ostoja wspaniałej przyrody i niezwykle malownicze tereny. Tutejsze jeziora zapewniają wiele możliwości spędzania wolnego czasu, a szczególnie chętnie nad ich brzegami pojawiają się wodniacy oraz ornitolodzy. Warmia i Mazury to idealne miejsce na wakacje dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie. Piesze i rowerowe wycieczki po okolicy, nieograniczone możliwości związane z żeglowaniem i uprawianiem sportów wodnych.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Kotlina Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka i jej atrakcje.

Tak ceniona za swój urok Kotlina Kłodzka to przede wszystkim piękne miasta. Jednym z tych najciekawszych jest Bystrzyca Kłodzka, która jako miasto słynie z typowo włoskiej panoramy.

Choć panorama miasta nasuwa skojarzenia z Włochami, gród ten może się poszczycić czeskim rodowodem. Założone w XIII wieku przez czeskiego namiestnika miasto szybko zyskało na znaczeniu, głównie dzięki prowadzącym w pobliżu szlakom handlowym.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Kajaki

Kajaki zrobiły w świecie sportowym i turystycznym zawrotną karierę. Nieskomplikowana w swojej konstrukcji i niewielka łódka sprzedawana jest obecnie w najprzeróżniejszych odmianach i często wykonana z najlepszych materiałów, normalnie służących do produkcji bardziej zaawansowanych jednostek wodnych. Kajak swą niewątpliwą popularność zawdzięcza swojej uniwersalności i bardzo prostej obsłudze, której można się nauczyć niemal natychmiast. Od użytkownika nie wymaga się żadnych specjalnych uprawnień, choć konieczne jest zachowanie podstawowych wymogów bezpieczeństwa (kapoki). Aby nim popłynąć wystarczy więc jedynie sama chęć.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

W widłach Warty i Noteci znajdują się przede wszystkim piękne kompleksy leśne, z których na szczególną uwagę zasługuje Puszcza Notecka. Stare lasy oraz występujące wśród nich malownicze jeziora sprawiają, że to jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Warto zajrzeć również do Drezdenka, w którym znajduje się Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej (Adres: plac Wolności 11, Drezdenko). Ci, którzy szukają kontaktu z przyrodą i lubią jazdę na rowerze, będą zachwyceni Uroczyskiem Lubiewskiego, przez którego teren prowadzi atrakcyjna trasa rowerowa.

Więcej…

Ciekawe miejsca w Polsce

Pole lawendy

Pole lawendy pod Nowym Kawkowem dodaje tej części Warmii odrobiny prowansalskiego uroku. Mimo, że ta roślina uwielbia klimat śródziemnomorski, nieodłącznym elementem warmińskiego krajobrazu okolic Olsztyna stała się w 2001 roku.

Więcej…