Ciekawe miejsca w Polsce

Kiermusy na Podlasiu

Kiermusy to niewielka, niezwykle malowniczo położona miejscowość na Podlasiu. Sąsiedztwo Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Knyszyńskiej sprawia, iż mamy szansę na podziwianie niezwykłych wprost widoków oraz obcowania z nieskażoną naturą.

Poznaj przyrodę i historię Podlasia

Flora i fauna z pewnością zrobi na każdym obserwatorze (nierzadko mieszkańcu dużego miasta) ogromne wrażenie. Żurawie, czaple, orzeł bielik – bez problemu je tutaj napotkamy.Warto udać się do średniowiecznej warowni leśnej. Jantarowy Kasztel bowiem to miejsce, gdzie podziwiać możemy średniowieczną broń, zbroje oraz stroje z epoki.

Na uwagę zasługuje także Ostoja Żubra. Prócz tych pięknych, majestatycznych zwierząt słusznych rozmiarów znalazły się tu także inne zwierzęta – urocze świnki wietnamskie, kozy, owce, osły oraz daniele.

Wielbiciele starych przedmiotów z duszą także znajdą tu coś dla siebie – otóż zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się tu niezwykle ciekawy Jarmark z Żubrem. Rękodzieło artystyczne, przysmaki lokalne, bibeloty – jest co oglądać!

Gdy znajdziemy się w Kiermusach, możemy zafundować sobie także zapierający dech w piersiach lot balonem. Przyznać trzeba, że Podlasie oglądane z lotu ptaka robi olbrzymie wrażenie.

 

 

 

Biebrza – niezwykła rzeka

Skoro Kiermusy, to także i przepiękna rzeka Biebrza. Istnieje możliwość przemierzenia jej kajakiem bądź tratwą – podczas podróży doświadczeni przewodnicy zdradzą nam wiele ciekawostek dotyczących historii okolicy.

Nie zapominajmy, że to także raj dla wędkarzy – starorzecze oraz Narew bowiem to idealne miejsca do tego typu wypoczynku nad wodą. Z pewnością każdemu uda się złowić kilka dorodnych sztuk!

 

Gdzie nocować?

Warto także zadbać o nocleg. Idealnym miejscem będzie w tym przypadku Dworek Stanica Rzeczna Łabędzie w Kiermusach. Dla gości przygotowano piękne, w pełni wyposażone pokoje oraz moc atrakcji – grille, ogniska, obserwację ptaków czy basen. Na uwagę zasługuje także tamtejszy taras zachęcający do wypoczynku oraz podziwiania okolicy. Dla wielbicieli lokalnych przysmaków to raj na ziemi – sery, wędliny, miody, racuchy czy naleśniki – wszystko pyszne, zdrowe i świeże (o to dba kuchenne mistrzyni, pani Małgosia). Możemy także wybrać jeden z pięciu drewnianych domów  (Dworskie Czworaki) czy domek letniskowy zwany Domkiem Rasputina.


Kiermusy to znakomity pomysł na spędzenie weekendu. Wspaniała, dziewicza przyroda, mnóstwo atrakcji i przepyszne lokalne przysmaki. Dlatego każdy, kto raz odwiedzi tę malowniczo położoną miejscowość, z pewnością będzie chciał tu jeszcze powrócić. Weekend w Kiermusach to udany weekend!

Address : Radius :