Ciekawe miejsca w Polsce

Puławy nad Wisłą

Czym może oczarować region lubelski? Przede wszystkim swą kulturą oraz pięknymi krajobrazami. Wycieczki po tej części Polski mogą stać się wspaniałą przygodą, a wyznaczone z myślą o turystach trasy piesze pozwalają na odkrywanie piękna tego obszaru.

Jednym z ciekawszych szlaków pieszych jest oznaczony kolorem niebieskim Szlak Nadwiślański. Łączy on tak atrakcyjne miejscowości, jak Annapol oraz Dęblin. Na jego trasie znajduje się wiele ciekawych miejscowości, wśród których największą popularnością cieszą się Puławy oraz Kazimierz Dolny. To trasa wyjątkowo atrakcyjna pod względem krajobrazowym. Ci, którzy zdecydują się na wędrówkę tym szlakiem, będą mogli podziwiać najpiękniejsze atrakcje Małopolskiego Przełomu Wisły, ale i zwiedzić dwa parki krajobrazowe: Wrzelowiecki i Kazimierski.


Szlak Nadwiślański jest też idealną trasą na wycieczki dla tych, którzy lubią ośrodki miejskie o wielkim znaczeniu historycznym. Trasa piesza prowadzi bowiem przez miejscowość Józefów. Wędrując tą trasą warto zatrzymać się przy obiektach uznawanych za perły lokalnej architektury. Jakie to atrakcje? Oprócz zabudowy Kazimierza Dolnego na tym szlaku wyróżnia się wspaniały zamek w Janowcu oraz zespół pałacowy Czartoryskich w Puławach. Nie brakuje tu także cennych zabytków sakralnych. Jednym z tych najważniejszych jest kościół gotycki w Piotrawinie, choć i świątynia w Gołębiu ma niebywały urok.

Szlak Nadwiślański pozwala też poznać lepiej miejscowe rezerwaty. Wyjątkowym miejscem jest tu rezerwat krajobrazowy „Skarpa Dobrska”, warto też odwiedzić rezerwat faunistyczny „Krowia Wyspa”. Dodatkowym walorem, jakim przyciąga ta trasa piesza, są wąwozy lessowe. Jednym z tych najcenniejszych jest „Korzeniowy Dół”.

Address : Radius :