Ciekawe miejsca w Polsce

W widłach Warty i Noteci znajdują się przede wszystkim piękne kompleksy leśne, z których na szczególną uwagę zasługuje Puszcza Notecka. Stare lasy oraz występujące wśród nich malownicze jeziora sprawiają, że to jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Warto zajrzeć również do Drezdenka, w którym znajduje się Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej (Adres: plac Wolności 11, Drezdenko). Ci, którzy szukają kontaktu z przyrodą i lubią jazdę na rowerze, będą zachwyceni Uroczyskiem Lubiewskiego, przez którego teren prowadzi atrakcyjna trasa rowerowa.

Za najważniejszą dla turystów miejscowość w tym rejonie uchodzą Lubniewice. Tu na uwagę zasługuje tzw. Stary Zamek, będący w rzeczywistości XVIII-wiecznym pałacem. Otacza go zadbany i piękny park krajobrazowy.

 

Inna ciekawa miejscowość to Santok, znany głównie za sprawą wczesnośredniowiecznego grodziska. Był to bardzo ważny gród w czasach piastowskich, zaś jego głównym zadaniem była obrona doliny Noteci i znajdującej się tutaj przeprawy przez bagna.


Ciekawe muzea, dzięki którym można poznać lepiej historię tego regionu, znajdują się w Gorzowie Wielkopolskim. Są to: Muzeum Lubuskie oraz Muzeum Warty.
Z wielu miejscowości położonych w widłach Warty i Noteci największe walory turystyczne ma Międzychód. O jego atrakcyjności decyduje przede wszystkim położenie nad Wartą oraz jeziorami Miejskim i Kuchennym.  Trzydzieści innych jezior znajduje się w okolicy miasta, na skraju Puszczy Noteckiej.


W okresie późnego lata i wczesnej jesieni warto wybrać się do pobliskich lasów na grzybobranie.

Address : Radius :