Ciekawe miejsca w Polsce

Kajaki

Kajaki zrobiły w świecie sportowym i turystycznym zawrotną karierę. Nieskomplikowana w swojej konstrukcji i niewielka łódka sprzedawana jest obecnie w najprzeróżniejszych odmianach i często wykonana z najlepszych materiałów, normalnie służących do produkcji bardziej zaawansowanych jednostek wodnych. Kajak swą niewątpliwą popularność zawdzięcza swojej uniwersalności i bardzo prostej obsłudze, której można się nauczyć niemal natychmiast. Od użytkownika nie wymaga się żadnych specjalnych uprawnień, choć konieczne jest zachowanie podstawowych wymogów bezpieczeństwa (kapoki). Aby nim popłynąć wystarczy więc jedynie sama chęć.

To, że możliwości korzystania z kajaków dostępne są praktycznie dla wszystkich, szybko przełożyło się na duże powodzenie rozmaitych wypraw kajakowych organizowanych na terenie całego kraju i różniących się między sobą długością wycieczki i jej sportowym lub bardziej turystycznym charakterem. W tym ostatnim przypadku organizatorzy kładą nacisk na walory widokowe wybranej trasy i zapewnienie możliwości rekreacji i odpoczynku uczestnikom wyprawy. Polska pod tym względem dysponuje znakomitymi warunkami wodnymi i krajobrazowymi.

Jednak dla tych, dla których prawdziwą pasją są autentyczne spływy kajakowe Augustów i jego okolice pozostaną miejscem niezastąpionym, którego odpowiednika nie spotkają nigdzie w Europie. W najbliższej okolicy miasta znajduje się siedem uroczych jezior otoczonych przez Puszczę Augustowską, a nawet atrakcyjna, bo najkrótsza żeglowna rzeka świata - Klonownica. Do wyboru jest szereg różnych i bardzo malowniczych szlaków. Prym wiedzie długi na ponad sto kilometrów szlak Kanału Augustowskiego, ale równie popularne są inne szlaki - Czarnej Hańczy o długości sześćdziesięciu kilometrów, Rospudy o podobnej długości, a także szlak Biebrzy i wiele innych. Udział w spływie kajakowym to niezapomniany kontakt z nieskażoną i unikalną przyrodą, a także relaks i wrażenia, które zostaną z pewnością na długo w pamięci uczestników. Wybór jest bardzo duży - organizowane są spływy jednodniowe, ale również i dwutygodniowe. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę.

Address : Radius :