Sprzęt / Ubranie / Wyposażenie

Nieprzemakalne spodnie to rozwiązanie dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, a niepogoda nie jest dla nich przeszkodą. Wybierając się w góry, nigdy nie można przewidzieć pogody, warunków, w jakich przyjdzie wędrować i spędzać czas. Dlatego właśnie dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność i mieć przy sobie odpowiednio dobraną garderobę. Do takiej niewątpliwie należą nieprzemakalne spodnie. W tego typu odzież łatwo wyposażyć każdego mężczyznę i kobietę, bo oferta jest naprawdę szeroka.

 

Nieprzemakalne spodnie - ochrona przed niepogodą

Aby założyć spodnie nieprzemakalne, wcale nie potrzeba specjalnej okazji, wielkiej wyprawy w góry czy długiej wędrówki. Wystarczy, że za oknem pada, a my mamy ochotę na spacer, a nawet rowerową przejażdżkę. W takiej sytuacji nieprzemakalne spodnie sprawdzą się idealnie. Jeśli należymy do grona osób, które lubią aktywność fizyczną, spędzają godziny na powietrzu i wciąż szukają wrażeń, spodnie tego rodzaju są właśnie dla nas!

 

Spodnie nieprzemakalne niezbędne w góry!

Dlaczego na wyposażeniu zdobywcy górskich szczytów muszą koniecznie znaleźć się nieprzemakalne spodnie? Trudne warunki atmosferyczne, jakie panują w górach, wymuszają na turystach odpowiednie przygotowanie się do wędrówek. Bez ciepłej odzieży nie warto się tam wybierać, nawet jeśli lato w pełni. Pogoda w wyższych rejonach potrafi naprawdę zaskoczyć, dlatego dobrze przygotować się zarówno na deszcz, jak i śnieg czy silny wiatr. Specjalnie zaprojektowana odzież ma chronić przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, toteż nieprzemakalne spodnie są także wiatroszczelne. Możemy zatem liczyć, że tak ubrani nie tylko nie przemokniemy, lecz także nie zmarzniemy. Niektóre modele wodoodpornych spodni zaopatrzone są w specjalny system umożliwiający lokalizację ofiar lawiny.

 

Zalety spodni nieprzemakalnych

Oprócz wspomnianych, oczywistych walorów spodni nieprzemakalnych, jak ochrona przed wiatrem czy wodą, musimy wyliczyć też ich praktyczność, funkcjonalność, wygodę i dbałość o detale. Wiele z modeli spodni nieprzemakalnych posiada zamki błyskawiczne na nogawkach, co umożliwia szybkie i bezproblemowe zdjęcie oraz założenie spodni. Modele dla narciarzy zostały wzmocnione w okolicy kostek, aby chronić przed otarciami czy uszkodzeniami. Inne zalety takich spodni?

 • Elastyczna tkanina zapewnia swobodę ruchów,
 • tkanina odporna na ścierania, rozdarcia, oddychająca i ocieplona,
 • niektóre modele posiadają odpinane szelki,
 • szybko schną,
 • bardzo lekkie,
 • ocieplenie, które można odpiąć,
 • regulacja przy kostkach, co pomaga uszczelnić nogawki,
 • zróżnicowany krój spodni, np. podwyższony stan,
 • profilowane kolana zapewniające swobodę ruchów,
 • regulowany pas spodni,
 • dołączone stuptuty,
 • liczne kieszenie na niezbędniki.

 

Oddychające, ocieplane, nieprzemakalne spodnie dla każdego

Nieprzemakalne spodnie przydadzą się każdemu. Wcale nie trzeba wybierać się na dalekie wyprawy, aby tego rodzaju garderoba miała służyć także nam. Nawet podczas codziennej aktywności możemy czerpać korzyści z posiadania nieprzemakalnych spodni. W drodze do pracy czy na spacerze możemy nie przejmować się padającym deszczem i silnym wiatrem. Wodoodporne spodnie chronią przed śniegiem, deszczem, wiatrem i zimnem. Warto zatroszczyć się, aby znalazły się w każdej garderobie.