Sprzęt / Ubranie / Wyposażenie

Wakacje na kempingu

Wakacje na kempingu to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla rodziny lub grupy znajomych. Taka opcja jest tańsza niż wynajmowanie domków czy apartamentów, a dodatkowo daje możliwość łatwiejszego zmieniania miejsca pobytu. Jak się odpowiednio przygotować na wakacje na kempingu i co ze sobą zabrać?

Zadbaj o komfort spania

W zależności od tego, czy planujesz nocować pod namiotem, czy też w przyczepie, potrzebne Ci będą odpowiednie akcesoria do spania. Śpiwór przyda się w obu tych miejscach, nawet jeśli przyczepa wyposażona jest w komplet pościeli. Może się bowiem okazać, że noce są chłodne i dodatkowe okrycie okaże się niezbędne. Ewentualnie w takim wypadku można spakować grubsze koce, które również przydadzą się na ognisku lub w czasie pikników. Do namiotów należy zabrać natomiast materace lub karimaty, aby odizolować się od chłodu ziemi. Przydadzą się też poduszki – zarówno zwykłe, jak i podróżne, które wykorzystasz w czasie jazdy samochodem.

Kemping

Gotowanie w plenerze

Wyjazdy na kemping wiążą się także z koniecznością samodzielnego gotowania – szczególnie jeśli wybierzesz miejsce z daleka od miejskiego gwaru lub zależy Ci na budżetowej wersji posiłków. Tutaj docenisz funkcjonalność gazowych kuchenek turystycznych oraz czajników lub grzałek, które jednak sprawdzą się tylko wtedy, gdy będziesz miał dostęp do przyłącza elektrycznego. Jeśli nocujesz w dziczy, przemyśl także zakup agregatu prądotwórczego, a zachowasz pełną niezależność co do wyboru miejsca do spania. Warto również zabrać kompaktową lodówkę turystyczną na wkłady – w takim modelu możesz chłodzić żywność i ulubione napoje. Pamiętaj także o naczyniach, garnkach i sztućcach oraz o zapałkach, którymi podpalisz gaz w kuchence turystycznej.

Pozostałe akcesoria

Kiedy już zadbasz o komfort spania i wyżywienie, pomyśl też o dodatkowych przedmiotach, które mogą się przydać na wakacjach na kempingu. Pamiętaj o apteczce, do której spakujesz plastry, opatrunki, środki na owady, preparaty łagodzące oparzenia, a także niezbędne leki, szczególnie te potrzebne osobom cierpiącym na przewlekłe choroby. Na kempingu znajdującym się w lesie czy nad jeziorem nieocenione okażą się być latarki – nie tylko oświetlą drogę w czasie przemieszczania się w ciemności, ale mogą także stanowić źródło światła przy wieczornych rozrywkach. Dodatkowo na kempingu mogą przydać się również scyzoryki, chusteczki higieniczne i nawilżające czy ochrona przeciwdeszczowa. Rozważ też zabranie na wakacje toalety turystycznej, szczególnie jeśli na wakacje jadą z Tobą dzieci i ważny jest dla Ciebie ich komfort.

Niezbędne akcesoria

Wakacje to jednak przede wszystkim moment na odpoczynek i dobrą zabawę. Zabierz więc ze sobą także ulubione gry planszowe, książki, krzyżówki i inne przedmioty, które zapewnią Ci relaks i udany wypoczynek. Spakuj także przenośny głośnik lub tableta i puszczaj swoją ulubioną muzykę lub oglądaj filmy. Zadbaj o wygodę w czasie relaksu na świeżym powietrzu – do tego posłużą Ci składane krzesła i stoły turystyczne. Spędź wakacje tak jak lubisz – komfortowo, obcując z naturą i z dala od miejskiego zgiełku!