Sprzęt / Ubranie / Wyposażenie

Głośniki Bluetooth przydają się już w drodze na zimowisko – w pociągu czy autobusie. Na miejscu trudno wyobrazić sobie bez nich spontanicznie zorganizowaną zabawę. Nie wszystkie jednak sprawdzają się równie dobrze w zimowych warunkach.

Pierwszym, co przychodzi do głowy jako problem przy zimowych zastosowaniach głośnika Bluetooth, jest zamarzanie przy niskich temperaturach. W rzeczywistości problemy mogą się pojawić tylko przy naprawdę ekstremalnych mrozach, a im lepszej jakości będzie sprzęt, tym mniejsza szansa, że podzespoły pękną czy przestaną działać.

Dużo poważniejszym problemem jest wilgoć. O nią podczas mrozów nietrudno. Padający na sprzęt śnieg raczej mu nie zaszkodzi, ale po przeniesieniu do ciepłego miejsca po jakimś czasie spędzonym w niskiej temperaturze, zamarznięta w środku wilgoć może się roztapiać, uszkadzając przy okazji delikatne podzespoły. Dlatego poleca się odczekać jakiś czas pomiędzy przeniesieniem odbiornika do cieplejszego pomieszczenia a pierwszym uruchomieniem. Zimą w plenerze najlepiej sprawdzi się wodoodporny głośnik Bluetooth. Podstawowe modele nie są drogie, a przecież nie chodzi o to, by sprzęt znosił głębokie zanurzenie w wodzie, a jedynie, by nie zaszkodziła mu odrobina śniegu i lodu.

Radio z głośnikiem, a może głośnik z radiem?

W czasie wyjazdu najlepiej sprawdzają się głośniki Bluetooth z radiem. Będąc w podróży trudno w każdym nowym miejscu szukać odbiornika radiowego, a nie zawsze słuchanie radia z telefonu jest poręczne. Poza tym telefoniczne głośniki raczej uniemożliwiają głośne słuchanie wiadomości czy muzyki w kilka osób. Dlatego warto wybrać przenośny głośnik Bluetooth z radiem.

Dostępne są zarówno niewielkie modele, które zmieszczą się w kieszeni, jak i głośniki imprezowe, które mogą być nieodzowne podczas Sylwestra ze znajomymi w górach. Kupując w sieci, warto więc sprawdzać moc i rozmiar, by taki głośnik Bluetooth faktycznie nadawał się do planowanego zastosowania.

Najlepszy głośnik Bluetooth na imprezę

Miłośników imprez ucieszą głośniki Bluetooth wyposażone w stroboskop czy inne efekty świetlne. Z punktu widzenia producenta, dodanie kilku mrugających lampek LED-owych czy lasera nie jest dużym wydatkiem, natomiast dla osoby, która szuka głośnika na sylwestrowy wypad ze znajomymi, taka funkcja będzie mocnym argumentem, by wybrać właśnie ten model. Poza prostymi modelami są też takie wyposażone w pilota, który pozwala programować sekwencję zmieniających się kolorów dla jeszcze ciekawszej oprawy świetlnej imprezy.

Jeśli głośnik ma posłużyć raczej podczas wycieczki w górach, lepiej wybrać naprawdę kompaktowy rozmiar, który będzie odporny na wstrząsy. Wiele głośników można zaczepić o plecak czy szlufkę od spodni, przez co nie trzeba trzymać ich w rękach. W takim wypadku też lepszy będzie model z radiem, na wypadek, gdyby w plenerze wyładował się telefon.