Turystyka na Świecie, Świat

Reszta Świata

safari

Marzysz o niezapomnianych rodzinnych wakacjach, które pozostawią wspomnienia na całe życie? Opuść utarte szlaki, spakuj walizki, wybierz dobrze ubezpieczenie na wyjazd i zanurz się w egzotycznych przygodach! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji. Wybrane przez nas destynacje oferują nie tylko niesamowite krajobrazy, ale także bogactwo kultury, historii i emocjonujących aktywności. Sprawdź nasze pomysły na rodzinne egzotyczne wakacje.

Więcej…

Reszta Świata

Wakacje zimą

Nie da się ukryć, że spędzanie stycznia w Polsce to nie najlepszy pomysł, szczególnie jeżeli ktoś nie przepada za mrozem i śniegiem. Na szczęście obecnie bez żadnego problemu można za niewielkie pieniądze znaleźć atrakcyjne oferty wczasów za granicą, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować sobie krótkie wakacje w styczniu i odpocząć od pracy.

  1. Dlaczego warto wybrać się na wakacje w styczniu?
  2. Gdzie spędzić najbliższe wakacje zimą?
  3. Miejsca, które sprawią, że zakochasz się w pięknych plażach
  4. O czym należy pamiętać, planując wakacje?

Więcej…

Reszta Świata

Dominikana, apartamenty

Planując inwestycję w apartamenty na Dominikanie, należy dobrze poznać ich rodzaje, aby skutecznie trafić w oczekiwania podróżnych. Na Dominikanie dostępne są różne typy apartamentów, które zaspokoją różne potrzeby turystów i mieszkańców. W tym artykule przyjrzymy się różnym typom apartamentów na Dominikanie oraz porównamy ich wyposażenie.

Więcej…

Reszta Świata

podróż do USA

Każda osoba planująca wyjazd za granicę, chce się do niego jak najlepiej przygotować. Ważnych informacji szuka zarówno w Internecie jak i dopytuje o nie rodzinę oraz znajomych. Nikt nie lubi być w nieprzyjemny sposób zaskoczony z powodu braku wiedzy na dany temat. Co warto wiedzieć przed podróżą do USA? Odpowiedź poniżej.

Więcej…

Reszta Świata

Położoną w Ameryce Środkowej Panamę większość z nas kojarzy ze słynnym Kanałem Panamskim. Poza tym, na myśl przychodzi tradycyjny, dostojny kapelusz Panama, ręcznie wykonany z liści ekwadorskiej palmy, a także statki z dumnie powiewającą flagą Panamy (kraj posiada najwięcej zarejestrowanych jednostek pływających na świecie), czy widok Skyline Panama City - panoramę wysokich budynków na tle nieba w stolicy Panamy o tej samej nazwie.
Jednak, aby w pełni poznać Panamę, jej historię i kulturę, a w głównej mierze ujrzeć wyjątkową przyrodę, bogatą roślinność i unikalny świat zwierząt, powinniśmy choć raz odwiedzić ten kraj. Mało kto wie, że według różnych przeprowadzonych sondaży na mieszkańcach, Panama to jedno z najszczęśliwszy miejsc na świecie!

Więcej…

Reszta Świata

Rio de Janeiro, Brazylia

Brazylia - największy kraj Ameryki Południowej, a jej różnorodność odbija się praktycznie na każdej płaszczyźnie.

Brazylię zamieszkuje ponad 200 milionów ludzi różnych ras: białej, pardo, murzynów, Indian i Azjatów. Ze względu na zróżnicowaną etnicznie ludność, Brazylia to także ciekawa i bogata kultura. Z czasów kolonialnych zachowały się liczne zabytki, a wiele z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Geograficznie, Brazylia podzielona jest na kilka dużych regionów: Północ, Północny Wschód, Środkowy Zachód, Południe oraz Południowy Wschód.To także jedyny kraj na świecie, przez którego terytorium przebiega zarówno najdłuższy równoleżnik - równik jak i zwrotnik Koziorożca.

Kraj posiada gorący klimat tropikalny, który łagodzą masy morskiego powietrza z nad Atlantyku. Tutaj występują strefy klimatu równikowego (Nizina Amazonki, nadmorski obszar północy i południa kraju), podrównikowego (Wyżyna Gujańska, większa część Wyżyny Brazylijskiej), zwrotnikowego i podzwrotnikowego (południe kraju).

Więcej…

Reszta Świata

Zachód słońca, Dubaj (Hotel: Burdż al-Arab, Wieża Arabów)

Nie warto nie być w Dubaju

Dubaj to niezwykłe miasto w niezwykłym państwie. Zamieszkuje go blisko dwa miliony mieszkańców, choć cały kraj jest czterokrotnie mniejszy od Polski. W całych Emiratach nie płynie ani jedna rzeka. Równie niezwykła jak miasto, jest historia jego powstania. Choć obecnie trudno w to uwierzyć, to kiedyś było niewielką wioską rybacką. Jednak już wówczas kojarzyła się z luksusem, wioska słynęła bowiem z połowu pereł..

Więcej…

Reszta Świata

kite-surfing

Słoneczna pogoda, lazurowa woda i idealny wiatr? Tak własne wyglądają wczasy w El Gounie gdzie prowadzimy szkołę KiteSurfingu. Sprawdź jak wyglądają wymarzone aktywne wakacje.

Więcej…

Reszta Świata

Egipt to wyjątkowy kraj, tutaj spędzimy wspaniałe wczasy. Wybrzeże Morza Czerwonego przyciąga pięknymi widokami i doskonale zagospodarowanymi kurortami. Można tu spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych, przy czym największą popularnością cieszy się nurkowanie w u boku barwnych ryb i rafy koralowej.

Popularne są również wycieczki wielbłądami po pustyni, dzięki którym poznamy Egipt znany z licznych filmów. Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają też nad Nilem. Dla turystów, dla których Egipt to przede wszystkim wspaniałe zabytki takie wyprawy są wspaniałą przygodą. Warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie Kairu – miasta, które może zaskoczyć silnymi kontrastami i cennymi zabytkami. Pobliskie piramidy w Gizie to kolejne atrakcje turystyczne, dzięki którym Egipt jest tak chętnie odwiedzany. Zachwyca też Aleksandria, Luksor, kusi Dolina Królów, a także mniej znane i równie cenne zabytki, dzięki którym poznawanie wspaniałej historii tego kraju staje się wspaniałą przygodą.

Więcej…

Reszta Świata

Chiny

Chiny to jeden z wymarzonych kierunków na podróż. Niezwykła kultura, język, kuchnia oraz architektura wszystko to sprawia, że Państwo Środka fascynuje i przyciąga. Odkąd połączenia lotnicze pozwalają na jeszcze bardziej komfortowe loty wyprawa do Chin to kwestia decyzji, zakupu biletów i przygotowań. O czym warto pamiętać wybierając się do tego kraju?

Więcej…

Reszta Świata

Wakacje w Egipcie każdemu kojarzą się od razu z podziwianiem piramid lub z ekskluzywnymi kurortami turystycznymi przy Morzu Czerwonym. A przecież Egipt to znacznie więcej niż tylko te dwie atrakcje. Co zatem warto zaplanować do zwiedzenia i podziwiania podczas planowania wycieczki do Egiptu?

Więcej…

Reszta Świata

Piaszczysty raj, Malediwy

Egzotyczne Malediwy to turystyczny kierunek szczególne popularny wśród młodych par. Ekskluzywny domek na wodzie w kolorze lazurowym, obok piękna piaszczysta plaża, niezapomniane widoki i doskonała kuchnia – to idealne warunki na wymarzoną podróż poślubną.

 

Więcej…

Reszta Świata

Im cieplejsza robi się pogoda, tym więcej myślimy o wymarzonym urlopie. Wybieramy podróż z biurem podróży lub ruszamy w świat samodzielnie. Ostatnio znacznie chętniej Polacy wybierają wczasy poza Europą. Decydujemy się na egzotyczne kierunki, tak jak: Meksyk, Kuba, Tajlandia, Egipt, Kenia, Maroko, Dominikana, Malediwy, Wysypy Zielonego Przylądka. Jak się okazuje, na egzotyczne wakacje nie kupujemy biletów tylko na  zimę, ale również latem. Egzotyczne, pozaeuropejskie kraje są dla nas czymś interesującym.

Więcej…

Reszta Świata

Wczasy  w Maroku cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Wystarczy zaledwie kilka godzin na pokładzie samolotu, aby znaleźć się u „Bramy Afryki” i doświadczyć wyjątkowego klimatu tego, jednego z najstarszych na świecie, pełnego różnorodności państwa muzułmańskiego.

Więcej…

Reszta Świata

Często nazwa Seszele jest ukrywana pod innym hasłem. „Rajem na Ziemi” nazywają ją turyści, którzy mieli okazję tu być. Seszele to archipelag wysp położony na Oceanie Indyjskim niecały tysiąc mil morskich od wybrzeży Kenii (ok. 1600km). Wyspy leżą na północny wschód od Madagaskaru, dalej wgłąb Oceanu leży Mauritius (kierunek południowy)  oraz Malediwy (kierunek północno-wschodni). Piękne widoki możemy podziwiać na 115 wyspach. Myśląc o Seszelach nasuwają się obrazy miękkiego białego piasku i ukrytych skarbów. Według miejscowych legend, po zakończeniu tworzenia świata przez Boga, zostało mu garść diamentów, które rozrzucił na wody wokół wschodniej Afryki, i powiedział:  „Tutaj stworzę coś wspaniałego”. I tak powstały Seszele!

Więcej…

Reszta Świata

Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Ameryka zawsze budziła mnóstwo skrajnych emocji i kontrowersji. Wielka pod wszystkimi względami, czym jednych drażni, innych zaś zachwyca. Nie każdy odnalazłby się w tamtejszej rzeczywistości na stałe. Na szczęście nie musimy emigrować do Stanów – możemy pojechać je zwiedzić. A zacząć warto choćby od Nowego Jorku, jednego z najciekawszych i najbardziej znanych miast w USA. Z czego słynie Nowy Jork? Kiedy jechać do Nowego Jorku i jakie jego atrakcje koniecznie zobaczyć?

Więcej…

Reszta Świata

Słońce przez większą część roku, biała plaża z pudrowym piaskiem i oblewające ją Morze Karaibskie – idealnie turkusowe i zachęcające do kąpieli. Gdyby do tego wszystkiego  dołączyć kolorowe drinki na bazie świeżych owoców i bogatą ofertę sportów wodnych, brzmiałoby to wszystko jak pomysł na idealne wakacje wprost z podróżniczego folderu. Wydawać by się mogło, że wystarczy zarezerwować wakacje, spakować walizki i znaleźć się w miejscu, w którym na problemy spogląda się jakby przez szybę jadącego autokaru, aby po krótkiej chwili - zostawić je daleko w tyle...  Taka właśnie jest Dominikana!

Więcej…

Reszta Świata

Ocean Indyjski jest najmniejszym oceanem na kuli ziemskiej, jednak posiada on urozmaiconą linię brzegową oraz liczne atrakcje turystyczne. Sąsiaduje z pięcioma morzami oraz kilkoma zatokami, a jego powierzchnia to zaledwie 70 560 tys. kilometrów, co oznacza, że jest ponad dwukrotnie mniejszy od Oceanu Spokojnego. Do cech charakterystycznych Oceanu Indyjskiego zalicza się ciekawą cyrkulację powietrza, skomplikowaną budowę geologiczną oraz przede wszystkim stanowi ono źródło egzotycznej flory i fauny. Widowiskową rafę koralową oraz podmorski świat zwierząt, podróżni najchętniej obserwują z takich wysp jak Madagaskar, Seszele oraz Malediwy.

Więcej…

Reszta Świata

Nie każdy z nas decyduje się na wakacje w trakcie naszego, polskiego lata. Cześć po prostu ma możliwości na wyjazd i wypoczynek w innym terminie, inni znów po prostu chcą odpocząć od mrozów w znacznie cieplejszym miejscu. Idealnym rozwiązaniem i kierunkiem podróży będzie dla nich Jamajka. To miejsce, gdzie optymalna pora na wyjazdy trwa od listopada aż do maja!

Więcej…

Reszta Świata

Piękne plaże, egzotyczna kultura, niesamowite jedzenie to wszystko możesz spotkać w jedynej i niepowtarzalnej Turcji. Kraj przesiąknięty jest starożytną historią, więc obfituje w atrakcje warte zobaczenia. Co należy wiedzieć o państwie położonym na Półwyspie Azja Mniejsza przed wyjazdem? Przeczytaj nasz poradnik i przygotuj się na jedne z najwspanialszych wakacji, które przeżyjesz w Turcji!

Więcej…

Reszta Świata

Bangkok - tradycyjna tancerka

„Jedna noc w Bangkoku i świat stoi przed tobą otworem” – śpiewał Murray Head w piosence z 1984 roku, która do dzisiaj puszczana jest przez stacje radiowe. Wprawdzie tekst piosenki odnosi się głównie do zjawiska prostytucji powszechnego w Tajlandii, ale tutaj ten tytuł przywołany jest w innym kontekście. Pokażemy, że jedna wizyta w Bangkoku dostarcza niesamowitych emocji na całe życie i mamy tu na myśli po prostu niewinne wakacje w Tajlandii.

Więcej…

Reszta ŚwiataZ ponadczasowego spokoju pustyni do tętniącego życiem zgiełku. Dubaj oferuje kalejdoskop atrakcji dla zwiedzających. Emirat obejmuje szeroką gamę widoków, krajobrazów na bardzo małej powierzchni. W ciągu jednego dnia można przeżyć i zobaczyć wszystko, od skalistych gór oraz inspirujących wydm, piaszczystych plaż i zielonych parków, z zakurzonych wiosek do luksusowych dzielnic mieszkalnych, od starożytnych domków po nowoczesne centra handlowe.

Dubaj to zarówno dynamiczne międzynarodowe centrum biznesu i turystyczny raj. Wyrafinowane miasto, które w XXI wieku idzie w parze z prostotą minionej epoki; kosmopolityczne społeczeństwo z międzynarodowym stylem życia, łącząc komfort i wygodę świata zachodniego z niepowtarzalnym urokiem i tutejszą gościnnością.
Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, które jest zarówno dynamicznym centrum biznesowym oraz rajem dla turystów, oferując wiele atrakcji, sklepów, wyśmienitą kuchnię i wysokiej jakości hotele to Dubaj jest doskonałym miejscem!

Więcej…

Reszta Świata

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia nazywana jest przez Maorysów Krajem Długiej Białej Chmury. Ten liczący sobie niespełna 270 tysięcy km. kw. i 4 miliony mieszkańców kraj słynie z dziewiczej przyrody oraz hodowli owiec. W całej Nowej Zelandii hodowanych jest aż 50 mln owiec, w przeliczeniu na mieszkańca przypada więc rekordowa ilość 12,6 owcy. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do tego kraju?

Więcej…

Reszta Świata

Karaiby

Wyspy Karaibskie kuszą turystów z całego świata złocistymi plażami i przejrzyście błękitną wodą. Każda z nich ma swój własny klimat i oferuje wyjątkowe atrakcje. Jakie miejsca warto zobaczyć na Karaibach?

Więcej…

Reszta Świata

Meczet w Stambule nad Bosforem (Turcja)

Największe miasto w Turcji. Centrum przemysłowe, handlowe i kulturalne w kraju. Dawniej Konstantynopol. Miasto było stolicą dwóch wielkich imperiów – Bizantyjskiego i Osmańskiego. Stambuł jest również głównym portem i kontroluje przejście między Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym. Miasto leży na północnym brzegu Morza Marmara i cieśniną Bosfor, która jest granicą między Europą a Azją, a zarazem bramą do Morza Czarnego. W przeszłości stanowił handlowe, wojskowe i morskie szlaki między Europą a Azją. Według spisu ludności z 1980 roku populacja Stambułu liczyła 2. 853. 539, a jej obszaru metropolitalnego łącznie 4, 7 miliona. Stambuł to miasto kosmopolityczne: są tu greckie, ormiańskie i żydowskie mniejszości, a także Wspólnota Europejska.

Więcej…